Kaplumbağam #Öldü mü?
Su Kaplumbağaları Günümüzde Pek Çok İnsanın Evinde Beslediği Hayvanlardan Biridir.

Bu Şirin Hayvanların Doğada Onlarca Türüne Rastlamak Mümkündür.

Su Kaplumbağaları Diğer Canlılardan Farklı Olarak Birçok Şekilde Solunum Yapabilirler.

Buna #Popiştoları İle Solunum da Dahil.

Su Kaplumbağaları Suya Dalmadan Önce #Popişto Bölgelerine Su Doldururlar ve Bu Suyun İçindeki Oksijeni Kalçalarının Yardımıyla Emerler.

Su Kaplumbağalarının Diğer Soluma Yöntemleri Şöyledir.

1) Ağız Boşluğu-Yutak Bölgesindeki Tükürükümsü Mukoza Üzerinden Solunum Alırlar.

2) Sırt Kabuğu Yumuşak Olan Kaplumbağalar (Fırat Kaplumbağası) Suya Daldıklarında Derilerindeki Gözenekler Aracılığı İle Sudaki Oksijeni Çeker, Kandaki Karbondioksiti de Atarlar.

3) Bazı Uzun Boyunlu Su Kaplumbağaları, Boyunlarını Şnorkel Gibi Kullanarak Dışarıda Tutar ve Direkt Burundan Solunum Yaparlar.

Kaplumbağalar Su Altında Ne Kadar Kalabilirler?

Kaplumbağa Türlerine ve Suyun Temizliğine Göre Değişmektedir.

Evde Beslenen Süs Kaplumbağası Adı Altındaki Su Kaplumbağaları Oda Sıcaklığında 30 Saat Kadar Su İçinde Kalabilir.

Nitekim Sıcaklığı +3 C° Seviyesine Çekerseniz Yaklaşık 4 Ay Boyunca Hiç Dışarı Çıkmadan Su AAltında Kalabilir.

#Not: Su Kaplumbağası Besleyenlerin Başına Muhakkak Gelmiştir, Hayvan Sudan Çıkıp Akvaryum Ya da Fanusundaki Taş Ya da Benzer Maddenin Üzerinde Uzun Süre Kıpırdamadan Kaldığını Görenler Hayvanın #Öldüğüne Kanaat Getirip Hayvanı Çöpe Atmaktadır, Duygusal Olanların İse Gömdükleri Bilinmektedir.

Su Kaplumbağaları Bazen Kış Uykusu Gibi Uykuya Dalarlar Bu Süre Birkaç Gün, Birkaç Hafta ve Birkaç Ay Sürmektedir.

Bu Durum Halinde Hayvan Ağzı ve Burnu İle Değil, Derisi İle Solunum Tenefüs Etmekte Kalbi Dakikada 1-2 Defa Atmaktadır.

#SerKan1923

@Ayizitt @AsenaKrgzz @benaslındayoğumm @KntszmLq @Rüyamdagörsem @siray @Tugbu

@mehcab @Bakırköylüm @Dark_Trouble @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @KurabiYe @Nefkar @NesliTükenmişErkek @TheKerim54

3|1
9|2

En İyi Kız Görüşü

• Güzel paylaşım.. Şunu da ekleyelim; Su kaplumbağaları fanusta yaşamaz, akvaryumda yaşar.

0|1
    0|0
    • Fanusta Şimdiye Kadar 5-6 Tane Besledim. :)

• bir süre yaşarlar da sağlıklı/rahat yaşamaz veya ölür diye okumuştum bir yerden. Sizinkiler nasıl yaşadılar?

• Bayağı Yaşadılar? 2 Sene Kadar Sonra İstanbula Dönerken Aldığım Yere Vermiştim.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Küçükken benimde vardi😞.

0|1
    0|0
  • Kaplumbagada mi kis uykusuna yatiyomus ya 😂 guzel bilgi

0|1
    0|0
  • Beslemedim ben çocukluktan buyana korkarım kara kaplumbağaları olsun su kaplumbağaları olsun...

0|1
    0|0
  • Hım güzel bilgi teşekkür ler.

0|1
    0|0
  • Güzel bilgi.

0|1
    0|0
  • sakın ölmesin yaaa amaaa

0|1
    0|0
  • Ölmedi

0|1
    0|0
  • Belki de uyuyordur

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sondaki bilgileri bilmiyordum. Arkadaşın vardı elini götürdüğünde direkt kabuğuna çekiliyordu. Kaplumbağa çok küçük olduğu için henüz kabuğu sert değildi, bu sebeple arkadaş eliyle kabuğunu hafiften eziyordu. Kaplumbağa küçük olduğu için kabuğu da esniyor. Ne yapıyorsun manyak dediğim de ''Alışacak'' diyordu :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...