Bildiğiniz güzel klasik müzikler var mı?

Rahatlatan ya da bu dünyadan alıp götüren güzel klasik müzik dinlemek istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

2|1
8|29

En İyi Erkek Görüşü

• Barok, Klasik , romantik ve postmodern dönem gibi bölümlere ayrilir Barok dönemde çocuk sahibinden bak önemlidir müzikleri Pek hoşuma gitmez internetten bakabilirsin. Klasik dönemde Antonio Vivaldi Dört Mevsim konçertosu mandolin konçertoları güzeldir mandolin derinden birisi güzeldi ama şimdi hatırlayamıyorum klasik dönemden Mozart tüm 20 21 22 nci piyano konçertoları Türk Marşı, sonra ein kleine nacht music isimli eseri önemlidir Bir de g minör Sonatı var beşinci keman konçertosu da güzeldir en senfonilerinden 20 21 ve 40. senfonileri güzeldir. Opel yollarından da donjuan Figaro'nun Düğünü saraydan kız kaçırma Zahide operaları meşhurdur Amadeus isimli 1984 yapımı bir milos forman filmi var. o filmi izle şu an hatırlayamadığım bazı müzikler de var orada romantik dönem genellikle Beethoven dayandırılır ki doğrudur Battle sana mı bazı eserleri açıkça romantiktir onun eserlerine de Ay Işığı Sonatı Abbas iyonlarda fırtına Sonatı paketteki Sonat örnek verilebilir konçerto larından üçüncü piyano konçertosu çok iyidirSen panellerinden 567 ve dokuzuncu Senfoni de çok iyidir. Beethoven'ın Operası yoktur. romantik dönemin önemli bestekarlarindan biri olan Chopin sadece piyano eserler vermiştir balatları özellikle birinci Balat harikadur. noctürnleri de mükemmeldir. hepsini dinle valslerini de öyle. şimdi isimlerini hatırlayamıyorum ama chopin çok zeki ve duygusal bir bestekardir. Schubert in sekizinci senfonisi, Franz lizts in la campenella si Brahms in macar dansı Antonio dworak in yeni dünya Senfonisi güzeldir özellikle ikinci bölümü romantik dönemin Operalarindan juseppe verdi bin operalari önemlidir aida, makbet, la traviata, don karlos operaları harikadir. özellikle la traviata'nin uvertürüve Valeri'nin Antonio'yu hasta yatağında Beklerken söylediği şarkı ve çalınan müzik harikaydı. birde Atilla'si var merak ediyorum ama gitmedim. yine romantik Operalardan puccini'nin tosca, la boheme butterfly operaları guzeldir

1|0
    0|0
    • Beethowen in 5,6,7, ve 9. senfonileri duzeltiyorum. ilaveten 19. yy da tchaikowsy'nin altıncı Senfonisi ve Kuğu Gölü balesinin süit cok guzeldir. başka bazı eserlerde vardı ama hatırlamıyorum. operalararina da görmedim maalesef. Strauss ile Mendelsohn un eserlerine de bak. Wagner de operalariyla meşhur ama hic dinlemedim onu da.(romantik tir) Yirminci yüzyılda concierto de aranjuez isimli bir gitar konçertosu var jaquin Rodrigo'nun müzik tarihinin en güzel eseri olabilir.

Post-modern donemden de korshakov var ama onu da bilmiyorum Bir bak bakalım. Operada Mozart in operaları eğlenceli müziği kivraktir. Verdi ve Puccini nin kiler romantik ve acıklıdır.

O dediğim filmi izle amadeus inşallah yardımcı olmuşumdur

• Rica Riva

• Rica ederim 😂

En İyi Kız Görüşü

• Mozart'ın requiem klasiğindeki farklı ses frekansları ve akıcı melodisi özellikle rahatlamak için harika bir şey, dinlemeni şiddetle tavsiye ediyorum 😇😸

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

Kızlar Ne Diyor 7

• Yann Tiersen benim favori bestecim. Summer 78, Le moulin en sevdiğim parçaları.

1|0
    0|0
  • Vivalsi efsanedir. Winter, adagio, salve regina falan

1|0
    0|0
  • Bach'ın Matthaus Passion unu öneririm.
    Ayrıca bu aralar çok sayıda rahatlatıcı android uygulaması da çıktı, hem müzik hem de doğa sesleri olarak. Relaxing diye ararsanız çıkar sanırım.

1|1
    0|0
  • Chopin

1|0
    0|0
  • Bach dinleyebilirsin bence çoğu eseri muazzam.

1|0
    0|0
  • Ave maria'ya bayılırım nedense.

1|0
    0|0
  • sensiz ben nefes alamam

1|0
    0|0
Yükleniyor...