Kısa Film Çekmek İstiyorum Ama Nerden Başlayacağımı Bilmiyorum?

Elimde yazdığım senaryolarım var uzun metraj ve kısa, amatör bir kamera da aldım ama nerden başlayacağımı bilmiyorum. Bu konuyla ilgilenen var mı?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Önce ekibi ve oyuncularını oluşturacaksın, sonra mekanı seçeceksin, maddi boyutuna hiç girmiyorum onu sen düşün. Daha sonra hangi mekanda hangi sahneler varsa onları ayırıp plan plan çrkeceksin, en sonunda da kurguya oturacaksın. Kaba taslak böyle.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kamera ne kadara aldın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Biz de amatörce kendi arkadaşlarımız arasında bir ekip kurduk ve çekimlere başladık. Hatta grup falan kurmuştuk bukulemon diye. Para için değil zevk için. Prof bir kameramız vardı. Çekim aşamasında ki bir kaç zorluğumuzu anlatıyım sana mikrofonun olmaması başlı başına bir sorun pek çok sahneyi düşünüğümüz gibi çekemedik. Sesler ya çok uzaktan geliyordu ya da gelmiyordu. Mekanı seçmeden toplaştığımız için buluşunca 2 saat oraya gidelim buraya gidelim diye zaman yeniliyordu. Kamera ve mikrofoncu şart. Ondan sonra planlama önemli sonra oyuncular. Kalan her şey senin hayal gücüne ve becerine kalmış.

0|0
    0|0
    • ekibi kurabilsem gerisi gelir de , kendi yazdıklarımı başkalarının çekmesini istemediğimden bu uğraşım

• Öyleyse herhangi bir notere git ve senaryolarını koruma altına al patent falan çıkarsınlar. Ondan sonra bunları yapımcılara ulaştırabilirsin. Gerçekten etkilenen birileri çıkarsa tek şartının senaryoya bağlı kalınması gerektiği olduğunu söylersin. Yani eğer beğenen çıkarsa ikili diyologlar ile derdini anlatabilirsin. AMa o kadar kaliteli olduğunu düşünüyorsan amatör çekme kendi başına derim. Senaryondan soğursun o kadar kolay iş değil sen ne beklerken ne elde edersin. Profosyonel ise eğer senaryoların kısa film ne bilm eğlencesine falan deseydin çek derdim belki share falan alırsın sosyal medya da ama sen önem ve değer veriyorsun sanırım.

• teşekkür ederim çok sağol , evet değer veriyorum gerçekten

• bir iş için gerekli 3şey
    sermaye
    deneyimli eleman
    bilgi birikimi

1|0
    0|0
  • film sekterüne acayip uzağım... oyuncuları bul onları çek işte :)

filmler konuları neler acaba kardeş ödev falan mı

0|0
    0|0
  • En başından başla

0|0
    0|0
  • baştan başlaman lazım bence

0|0
    0|0
  • cekimden anlamam kurgudan anlarım ama

0|0
    0|0