Mustafa Kemal Atatürk'ün en sevdiğiniz silah arkadaşı kimdi?

Mustafa Kemal Atatürk'ün en sevdiğiniz silah arkadaşı kimdi?

• Kazım Karabekir
    45% (30)62% (46)54% (76)Oy Ver
  • Rauf Orbay
    6% (4)4% (3)5% (7)Oy Ver
  • Refet Bele
    2% (1)0% (0)1% (1)Oy Ver
  • Ali Fetih Okyar
    3% (2)0% (0)1% (2)Oy Ver
  • Ali Fuat Cebesoy
    6% (4)3% (2)4% (6)Oy Ver
  • İsmet İnönü
    33% (22)20% (15)26% (37)Oy Ver
  • Diğer.
    5% (3)11% (8)9% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• Askerlikten atılmış sivil bir adama , ben ve ordum emrinizdeyim paşam demesi ile Kazım Karabekir dir bence. Aynı zamanda aslında Atatürk ü Atatürk yapan, cumhuriyetin kurulmasına vesile olan, kurtuluşa sebeb olan kişi Kazım Karabekir dir. O hareket olmasaydı bana göre Atatürk ün hiç bir şansı yoktu belki de şu an burası bir ingiliz sömürgesiydi. Atatürkçüyüm ama Kazım Karabekir in bazen hakkının yendiğini düşünüyorum, daha fazla hakkında bahsedilmeli ve daha fazla ön plana çıkartılmalıydı zamanında..

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• mareşal Fevzi çakmak.

0|0
    0|0
    • Fevzi Çakmak Atatürk döneminde ve elde ettiği başarılar kayda değer. Fakat Atatürk'ün silah arkadaşı olmadığı için ankete eklemedim.

• İnönü ve Atatürk sonradan vazgeçti. Hatta Rauf Bey de bir zamanlar Osmanlı taraftarı idi ve Mondros ateşkesi imzaladığı için Atatürk onu Lozan'a götürmemiştir.

• tamam.

Kızlar Ne Diyor 8

• Ataturk, Samsun Raporundan sonra gorevini yapmadigi ve saptirdigi gerekcesiyle hakkinda tutuklama karari cikinca, onu tutuklamak icin giden Kazim Karabekir onu tutuklamak yerine " ben ve ordum emrinideyiz pasam" demese idi, bircok sey cok farkli olabilirdi. Sonradan yasananlari goz ardi edip baslangica bakiyor ve Kazim Karabekir diyorum : )

0|1
    0|0
  • Kazım Karabekir bence

0|0
    0|0
  • Kazım Karabekir dedim :D İsmet İnönü'yü pek sevmem

0|1
    0|0
  • Kazım Karabekir. Ama böyle bir adamı bile vatan haini ilan ettiler biliyorsun 😌

0|0
    0|0
  • Kazım Karabekir

0|0
    0|0
  • Kazım karabekir.

0|0
    0|0
  • Kazım Karabekir

0|0
    0|0
  • İsmet İnönü demeyeceğim kesin, diğerlerini pek tanımıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• ismet inönüyü SEVEN VATAN HAİNİDİR AÇIK VE NET

0|2
    0|0
    • Vatan haini demeyelim de...
      İsmet İnönü'nün ideolojileri iyiydi bu sebeple Kemal Atatürk Başbakanlığı ona verdi. Rauf Bey: ''Onun daha bıyıkları yeni terledi, biz en başından beri vardık neden o?'' demiştir. Atatürk fikirlerini beğeniyordu lakin bir kıskançlık içerisinde olduğu kesindi.

Atatürk'ün 10 Kasım vefatının hemen ardından 11 Kasım'da cumhurbaşkanlığını ilan etti. Para arkasındaki Atatürk resmini kaldırıp kendi resmini koydu. Okullarda Atatürk resmini kaldırıp kendi resmini koydu. Atatürk'e yalan ithaflarda da bulunmuştur. Bazı rivayetlere göre de Atatürk'ü onun zehirlediği söylenir.

• Kemal kılıçdaroğlu

0|0
    0|0
  • Fuat cebesoy

0|0
    0|0
  • İsmet İnönü yü seçtim Kazım karabekir de var

0|0
    0|0
  • kazım karabekir

0|0
    0|0
  • her kim savaştıysa hepsi

0|0
    0|0
  • İsmet inönü cok severiz biz

0|0
    0|0
  • Kazım paşa

0|0
    0|0
  • Kazım Karabekir şıklardan. Ama en delikanlısı ve en sevdiğim Enver Paşa tam bir dava adamı.

0|0
    0|0
  • İsmet İnönü

0|0
    0|0
Yükleniyor...