Aranızda Doğulu olan var mı? Doğu kültürü hakkında neler biliyorsunuz?

Ben Doğuyu çok seviyorum ve Ciddi anlamda merak ediyorum yaşam tarzını giyimini yemeklerini insanları Aileleri şivesini

Güncellemeler:
Her Doğulu terörist değildir bunu bilin ve Adam gibi yazacaksanız yazın.

0|0
16|37

En İyi Erkek Görüşü

• Ben doğma büyüme İstanbul ama köken Malatya. Oraya çok gittim geldim. Hatta Mardin, Diyarbakır'ı gezme imkanım da oldu. Tek diyebileceğim insanlar geleneklerine, ahlak kurallarına karşı çok dikkatli. Ama bazı yerlerde akrabalar arasında çok sıkıntı var bizim oralarda. Anlaşmazlıklar, kıskançlıklar. Misafirlik ve yemek konusunu tartışmaya gerek yok. Tarihi ve kültürel açıdan da çok zengin şehirler zaten.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• ben bizat doğuluyum
    diyarbakır ;)

2|3
    0|0
  • Doğma büyüme istanbulluyum doğu kültürünü bilirim. Bu topraklarda olup diğer kültürlerden bilgi sahibi olmayanları ve özelllikle amaaan ne öğrenicem o kürtün arabın kültürünü diyenlerin düşmanıyım. Ama sen neden bilmiyorsun bakalım yurt dışında mı yaşıyorsun. Gerçi bazılarımız yetiştirilme tarzından mı bilemiyorum evlerinin 3 mahalle ötesini bilmiyor.

1|0
    0|0
    • Tabi bende biliyorum ama oranın Toprağında yaşamış büyümüş insanlardan öğrenmek istedim

• hmm deneyimlemek her zaman ayrıdır tabii ki. Git o deneyimleri yaşa tabi adamlar ingiltereden, fransadan italyadan geliyorlar amerikadan geliyorlar o deneyimleri yaşamak için :) Çok şey bilirim ama anlat anlat bitiremem gidip yaşaması bambaşka zaten ne kadar anlatsamda o mutluluğu alamazsın yazımdan :)

• Bende çok seviyorum doğuyu, çok şey biliyorum.

1|2
    0|0
  • Doğuluyum:
    bizim buraların iklimi sert'tir
    Insanı Mert'tir Comert'tir
    Kötü tanıtmış oda Felek'tir

Hitaniler'den Ari'ler Ariler'den Asur'lar Asurkar'dan Med'lere vs en az 33 medeniyet geçirmiş kadim #Doğu ve #GüneyDoğu

Çok zengin bir Kültür ve Însanlığa sahip
    Gerçekten Bölücüler yani gerekse Mecaz gerekse Normal Her halükarda birbirlerini Sırtlar'lar

Yöresel Gisileri Kendine özgü Yemekler Kişisel yaşamları hatta ve hatta dilleri bile çok tatlı ve farklı doğu gercekten'de anlatılmaz YAŞANIR..!

1|2
    0|0
  • Asker evladi olarak doguda yasamak ben ve ailem icin hep zor olmustur dogudan nefret ediyorum cokta merak edilesi bir yer degil kuzey dogu dersen oralar iyi o taraflari merak et artvin de 2 sene yasadim cennet gibi yerdi ama oraya da sadece gezilmek icin gidilir yasanmak icin degil

1|0
    0|0
  • Doğumluyum ama pek sevdiğim söylenemez açıkçası aileler yabancılara karşı oldukça iyi misafirperver saygılıdır giyimleri genellikle gelenekseldir yemekleri lezzetli ve otantik sofralara sahipler mekanları da öyle fakat kenar mahalleler dekiler pek iyi değil köyleri güzel ama ilçeleri değil aileler iyi ama bireysel çok mal var etrafta yalnızca tatiller için değerlendirilebilir belki ama yaşamak için pek elverişli değil gibi merkeze yakın olmak da gerekli karmaşık ya valla değişik ben sevemedim pek

1|0
    0|0
  • Anne tarafım doğuludur. Diyarbakır, G. Antep şehirlerini çok severim. Yemekleri güzeldir. Ama Diyarbakır insanı terör olayları yüzünden psikolojileri bozulmuş durumda ve bu yeni değil. 10 yıl öncesine göre büyük değişimler var.
    Onun haricinde havası, toprağı, suyu bambaşkadır.

1|0
    0|0
  • doğunun güneylisiyim.
    türkiyenın her yerını gezdim.
    ama doğu gibi bir hava bulamazsınız?

hem ıklım hem kulturel anlamda şahane.
    bu arada keşke her doğulu terörist olsaydı, ırkçı faşist yorumlara baksana

1|1
    0|0
  • Doğuluyum Avrupa'da yaşadığım için pek bilgili değilim ama gezip görülmesi gereken yerler

2|1
    0|0
  • Ben avrupada yasiyorum, İstanbul'da... Bilmirem bacı

1|0
    0|0
  • Aslen Erzurumluyum. Doğu kültürü , bugünkü Türkiyen misafirperver , cana yakın , yardımsever kimliğini kazanmasında önemli rol oynamıştır.

1|1
    0|0
  • Doğulu değilim ama 1 senedir doğudayım sayılır mı?

1|0
    0|0
  • Asker evladıyım ben de 3 sene Ardahan da yaşamıştık büyük şehirler gibi değil tabii ama güzeldi eğlenceliydi özellikle kışları soğutan donmak dışında hayat çok eğlenceli olabiliyor ama böyle herşeyden bitane vardı bizim zamanimizda şimdi ne oldu bilmiyorum

1|0
    0|0
  • doğulu değilim şükürler olsun

3|0
    0|0
  • Doğu Karadenizi severim.

1|0
    0|0
  • Adıyamanlıyımda gitmişliğim yok 😀

1|0
    0|0
  • yokk

1|0
    0|0
  • Yemekleri çok iyi.

1|0
    0|0
  • Ben orta doğuluyum kayseriliyim.

1|0
    0|0
  • diyarbakır çoçuğuyuz dağların asi çoçuklarına selam

1|1
    0|0
  • ben erzincanlıyım ama tr yi gezmiş birisi olarak sana heryeri anlatabilirim :)

1|0
    0|0
  • evet doğuluyum istediğin her şeyi sorabilirsin ama yorum değil de mesaj olsa sevinirim

1|0
    0|0
  • Nefret ederim.

0|0
    0|0
  • Yes var.

0|0
    0|0
  • Davulun sesi uzaktan hoş geliyor işte.

0|1
    0|0
  • Karslıyım

0|0
    0|0
  • uzak doğumu yoksa bizim doğu mu :D

0|0
    0|0
  • Türkse ister doğulu olsun ister batılı sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • odegilim dogululardan da nefret ederim. Yuzde 99u kürt ve terrorist.

0|0
    0|0
    • Odegilim yazisim imla hatasi dogulu degilim demek istedim

• Demek öyle;
      Ozaman Türkler de salak oluyor çoğu AKP li bile bile kendini düzdürmek bu
      Yüzde 99 beyni belden asagi çalışıyor vicdan haysiyet yok.
      Hiç tarlabaşına falan uğraďın mı? Sence neden bunca cinayet batıda oluyor ayrıca türklerın çoğu çocuk yapıp eline para veriyor kiminin nerde çocuğu var bilemezsin.

• maymun senin babandı piç!

• Ben Antalyalıyım ve İstanbul'da yaşıyorum ben doğulu mu oluyorum şimdi 😂😂

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Valla öyle abartılacak birşey yok ama yemekleri mükemmel bayiliyorum kimse doğu insani gibi yemek yapamaz bak canım çekti ve oraları begenmeyenler bilsinler ki doğu batıdan çok çok çok güzel bir yer

1|2
    0|0
  • Ben doğuluyum canım Erzurum da yasiyorum. Doğu insani geleneklerine sıkı sıkıya bağlıdır. Ailesine çok bağlıdır özellikle. Yemekleri de yöreden yöreye değişir. Mesela Erzurumda cağ kebap ve kadayıf dolması meshurdur. Kendimize has barımız vardır. Doğu memleketleri genelde soğuktur ama insanları çok sıcaktır. Konuşmamız sivemiz ilgi çekicidir. Ornegin neydirsen gardas senin ögünde olim deriz. Erzuruma beklerim gelirsen seni gezdiririm de :)

2|0
    0|0
  • Değilim
    Merak ediyorum

1|0
    0|0
  • Doğuluyum ama pek bir şey bilmiyorum :/

1|0
    0|0
  • hiç doğulu komşunuz arkadaşını yok mu iyi insanlar güzel ve geniş bir mutfağa sahipler yani herşey çok güzel

1|1
    0|0
  • dizilerde gördüğüm kadar biliyorum gaziantepli arkadasım vardı ondanda bişiler biliyorum

1|0
    0|0
  • Karslıyım

1|0
    0|0
  • değilim ama severım

1|0
    0|0
  • Doğuda büyüdüm resmen

0|0
    0|0
  • Allah korusun

1|0
    0|0
  • Birkaç arkadaşımdan sonra baya kötü düşünmeye başladım.

1|0
    0|0
  • doğuluyum mardin araplarındanım.

1|1
    0|0
  • Bilirim biraz arkadaşım var

1|0
    0|0
  • Doguyu ve doğuluları sevmiyorum

0|0
    0|0
  • doğuluyum ama hiçbir şey bilmiyorum