Kimler Suç Ve Ceza adlı kitabı okudu?

kimler bu muhteşem kitabı okudu ve neler hisetti?

1|0
11|6

En İyi Kız Görüşü

• üç defa okudum. ilk ikisi kendi isteğimle üçüncüsü de kişilerarası ilişkiler ve etkili iletişim kapsamında. aslında okuması zor bir kitap. herkes ağzını burnunu eğe eğe "ya sorma. raskolnikov acayip." falan der de okuyan sayısı az. ödev kapsamında 1 haftada okudum fakat aslında bu kitabı sindirerek okumak çok zor. çünkü vicdan azabı, hastalık, kendini tanıyamamak ve şuursuzluk içerisinde olan bir adamın iç hesaplaşması bu. okurken yutkunmak bile zorlaşmalı.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Raskolnikov!! **Spoiler içerir (Okumayanlar için)** Dostoyevski'nin muhteşem kitabı okunmaz mı? Okuyalı neredeyse iki yıl olacak. Okurken Raskolnikov kadar ben de heyecanlandım. O dedektif sonunda herşeyi öğrendi. Ancak Raskolnikov o kadının kafaya baltayı çakmakta haklıydı ama kız kardeşine yazık oldu. Aslında kitabın içinde anlatılmak istenen bir şey var. Dostoyevski'nin felsefesi konuşuyor. O sonucunda topluma yararı olan suçların gerçekten suç olup olmadığını sorguluyor. Ancak Raskolnikov ta Sibiriya'yı boyladı ya, neyse! :D

0|1
    0|0
    • Sonyaya ne demeli görsem tutup sarılırım o derece masum

• Yazık kızcağıza ya! Bi' de yazarın sonunda "Bu hikâye başka bir kitabın konusu olabilir." demesi ve okurun,"Lan acaba bunun devamı mı var?" diye kendi kendine söylenmesi var.

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 5

• Raskolnikov dan nefret etmiştim ama okudukça biraz da acimistim. varoluşu açısından saf çıkarıcı eğilimdeydi. Tefeci Kadıni kötü olduğu için değil aslında maddi sıkıntısıni gidermek için öldürmüştü. kadinin tefecilik yapıp insanları mağdur etmesi bahaneydi. Hatta bu yüzden yardımcı kadını tereddüt etmeden öldürdü. böyle bakınca insan nefret ediyor ama bir yandan da maddi sıkıntıları olan babasi olmus, ailesinin maddi sıkıntıları yüzünden kız kardeşi istemediği bir adamla evlenmek zorunda kalmasina karsi çıkamayan acinakli biri. kendi üzerinde de bir değersizlik hissi var Kafka'nın dönüşümündeki Gregor Samsa ya da biraz yakın.
    Dostoyevski romanlarında insan zaten biraz karışık hissediyor. budala daki lizaveta prokovyevna gibi.

0|0
    0|0
  • okuyalı 2 sene oldu unuttum biraz bahsetsene :D

0|1
    0|0
    • üniversite öğrencisi raskolnikov sıkışmıs tavanı yere yakın evde bunalmıştır az yiyor az içiyor çokça uyuyordur bazen nöbetler geçiriyordur. kafasında tasarladığı yaşlı kadını öldürmek için eve gider ve istemsizce kardeşi lizavettayıda öldürür. bu cinayeti işlemesindeki amaç kimilerine göre toplumsal dengeye karşı gelme kimilerine göre farklı yorumlanır romanın ilerleyen sayfalarında raskolnikov vicdan acı ve keder içinde polislerle üçgen atacaklar en sonunda ise saçma bir final derken düşünülesi bir amansız romandır işte

• Benim bir arkadaş okucaktı. 30 sayfa boyunca aynı yerde kalınca adam okumayı bıraktı.

0|0
    0|0
  • okumadım dahaa

0|0
    0|0
  • Okundu

0|0
    0|0
Yükleniyor...