Sizin için bir kitap karakterinde olması gereken özellikler nelerdir ve hangi kitap karakterine hayransınız?

Dizilerde veya filmlerde görürüz onları, yani bir kurgudan doğan herhangi bir karakteri. Kimi güzeldir, kimi çirkin, kimi yakışıklıdır kimi değil... Bazıları acımasız ve bazıları da kurnaz. Burada görünen bir şey vardır. Fakat, kitapların büyüsü farklıdır. Her kitap bizi başka diyarlara, mekanlara ve hikayelere götüren bir kapıya benzer. Açar açmaz, içinde buluruz kendimizi ve benliğimizi...
Sizin için bir kitap karakterinde olması gereken özellikler nelerdir ve hangi kitap karakterine hayransınız?Ve önemli bir gerçek de kitapsız karakter, karaktersiz de kitap olmaz...
Yazarın, satır satır döktüğü ipuçları ile ete kemiğe bürünen bir karakter vardır. Her ne kadar yazar karakterini en ince ayrıntısına kadar anlatsa da biz yine bilinçaltımızın getirisi ile o karaktere ilaveler yaparız. Benzediği değil benzetmek istediğimiz bir hale gelir. Peki, sizin için bir kitap karakterinde olması gereken temel özellikler nelerdir?
Ve son olarak hangi kitap karakterlerine hayransınız?

5|1
18|12

En İyi Kız Görüşü

• Bir kitabı ki Dostoyevski yazmış, o kitap mutlaka güzeldir. Hayranı olduğum karakter de Raskolnikov ("Suç ve Ceza"). Onun nerdeyse bütünlükle karakteri, düşünceleri benimle aynı. O coşkulu, inatkar, kibirli, kendini beğenmiş, sıradan olduğunu kabul etmemek için çalışması ama bir o kadar da merhametli, adalet peşinde olması kendine hayran bırakıyor.

0|1
    0|0
    • Sorularıma böyle detaylı yanıtlar geldiği zaman seviniyorum. İstediğim türden...
      Teşekkür ederim.

• Bir şey değil, detaylı yanıt vereni severim ve hep detaylı yanıtlarım😊😊

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• Cümlelerinize hayran oldum.
    Sorunuza gelecek olursak, Anna Karenina'daki Anna'yı fazlasıyla severim. Kitabı okurken bile asaletini, zerafetini iliklerime kadar hissedebildiğim bir karakter. Ah Tolstoy.

0|1
    0|0
    • Aslında pek hayran olunacak bir tarafı yok, yine de güzel düşünceleriniz ve yanıtınız için teşekkür ederim.

• Jace Crestwell 💕 Game Hamilton💕 Ash in soyadını bilmiyorum 😂 Christian Grey 😑💕 Connor Black 💕 Benim aşkımlar 💕💕💕

0|1
    0|0
  • Ya bence gizemli olmalı, zeki , güçlü ve biraz duygusuz mantıklı olmalı. :) Ben sherlock holmes hayranıyım :)

0|1
    0|0
  • Karamsar, çelişkili olmamali. Ne istedgini bilmeli ve mantikli olmali.
    Pavel Petroviç' e hayranım.

0|1
    0|0
  • Zeki ama aynı zamanda deli, cesur ve eğlenceli tipler karakterler

0|1
    0|0
  • Güzel sözler.

0|0
    0|0
  • Ana karakterin eki mütevazı az biraz çocuksu içten fedakar ve cesur olması beni o kitaba bağlar (bkz açlık oyunları Katniss)

0|1
    0|0
  • kendi tarzı olacak hastası olurum. Mesela Karanlıklar efendisi. adam karizma

0|1
    0|0
  • Güçlü karaktere ve kişiliğe sahip olması

0|1
    0|0
  • Maria Puder.

0|0
    0|0
  • Zeki ve maceraperest karakterler

0|0
    0|0
  • Akıllı olmalı duygusal güçlü olmalı eh tabi accık seksi de olsa fena olmaz 😂😂

0|0
    0|0
  • Emile Zola'nın Nana'sı olmak isterdim

0|0
    0|0
  • Dunya

0|0
    0|0
  • Ediz Çağıran. Ciddi anlamda gerçek olmasını dilerdim. Tutkulu, öfkeli ve göstermese bile merhametli.

0|0
    0|0
  • Siyasi görüşü belli olan

0|0
    0|0
  • zeki olan hazırcevap karakterleri severim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Gün Olur Asra Bedel'in bilge kişisi KAZANGAP olmak isterdim... Gün görmüş, Bozkır'ın dingin ve sakin zihinli kişisi...

0|1
    0|0
  • Bir kitapta daima bir antagonist olmalıdır. Zeki, entrikacı, cani.

0|2
    0|0
    • Teşekkürler peki hangi karakter bu?

• Örnek vereceğim ama sen kendi karakterini yaratabilirsin.

Joker (batman) veya Two Face (batman)

Batman comic-con karakterleri sana yardımcı olacaktır, istediklerin konusunda. O karakterleri değiştirip, kendi kitabına uyarlayabilirsin, sağlıklı ve profesyonel olur.

• Kvothe :)

0|1
    0|0
  • Tabi ki de Sherlock Holmes. Egonun bile yakıştığı karakter kusursuza yakındır

0|1
    0|0
  • Bir karakterde olması gereken en önemli özellik tamamen kendisine has bir kişiliği olmasıdır bence.

Benim hayran olduğum karakter Bay C. bunun temel nedeni onu kendime çok yakın görmemdir herhalde.

0|0
    0|0
  • one day deki Dexter

0|0
    0|0
  • Bir Gün Tek Başına nın Kenanı... Ömrüm boyunca Günseli gibi kadın aradım, aradım, aradım bulamadım. :)

Kürk mantolu mafonna nın Raif efendisi.

0|0
    0|0
  • Korkusuz.

0|0
    0|0
  • Zeki gizemli cool

0|0
    0|0
  • Şeytanın KOKUSU-Pendergast oku bu kitabı nasıl bir adam anlarsın :D

0|0
    0|0