Sinema sanatı size neyi ifade ediyor?

Evet sizce sinema nedir? Bu sanatın amacı nedir? Size neyi ifade ediyor?

0|0
0|21

En İyi Erkek Görüşü

• 7. sanattır.
    Suspension of disbelief'tir. Yani "inanmama duygumuzu askıya alma" olayıdır.

Bazen bir ömürlük hikaye, bazense güzel bir maceradır sinema.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Topluma ve geniş kitlelere kendini ifade edebilmenin en iyi yolu

1|0
    0|0
  • Sinema sanat değildir bana göre.. Hayallerini perdeye döküyosun emek yok çökmüyorsun vs. Eget bu sanatsa taşlama atölyeleri , ayakkabı boyacılarıda sanatkârdır. Hatta bülentersoy 8. ci dünya harikası bile olabilir.. Film işte izle gitsin

0|0
    0|0
  • sinemanın amacı bence insanı dışardan kendine gsterebilme başkalarının yerine kendimizi koymamızı sağlayan insannın gelişiminde önemli rol oynayan bir etken sinema sie bunun genel adı bütün dallarını kapsayan sanatın zeka ve teknikle buluştuğu yerdir

1|0
    0|0
  • Sinema tam olarak sanat dali hile sayilmiyir bildigim kadariyla daha gerci sanatin tam olarak tanimi bile yok bana gorede ama insanlarin yasamina teknolijiyle girmis ve daha yeni sayilir ve henuz gelismekte olan bir dal diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Bir yönetmenin görüşünü, kurgusunu hayalini izleyicilere yansıtması.

38.media.tumblr.com/.../...e_n228y12wSP1rehtks.jpg

0|0
    0|0
  • Sinema şeytanın en güzel sihir silahıdır.
    Düşüncelerimizi etkiler..
    İstek ve arzularının hangi yana olmasını belirler.
    Sistemin dayattığı kölelik sisteminin tetikleyici bir parçası olsa gerek.. evet çok. Güzel. Filmlerde var fayda sağlayan hatta okadar çok güzel filmlerde olmasına rağmen sinema hiçte masum bir sanat değil günümüzde.

0|0
    0|0
  • Ünlü bir söz var ama tam bilmiyorum. İşte bilmem ne istiyosan okul yaptır cami yaptır vs vs
    Ama dünya bilsin istiyorsan film yap gibi bişeydi

0|0
    0|0
  • Egemenlerin; kalabalıklarin/ayak takımının zihnini/algısını inşa etmekte kullandıkları, holywood/sihirli değnek...

0|0
    0|0
  • Güzel bir kültür

0|0
    0|0
  • Vakit öldürme.

0|0
    0|0
  • Sinema bir sanattır doğru özellikle U. S. A. yapımı olanlar başyapıt bizimkiler dizilerin sinemada izlenilen versiyonu o kadar :(

0|0
    0|0
    • Katılmıyorum u. s. a. son yıllarda gişe yapmaya yönelik saçma süoer kahraman filmleri yapıyor. kesinlikle sanattan uzaklar. Danat görmek istiyorsan hint, italyan, iran, arjantin... filmleri izlemelisin.

• Hiçbiri oscar almadı aday bile olamadılar...

• Son Umut aldı diye biliyordum. Diğer 3'ünün aday olması gerekiyordu bence özellikle Cem Yılmaz Türkiye'nin en yetenekli sinema artistlerinden hakkının yendiğini düşünüyorum. George Clooney gibi dünya çapında bir sinema aktörü olmayı hakediyor bence sinema sektöründe çok verimli ve yaratıcı ayrıca Bir filminin 2.'si hiç çıkmadı her zaman yeni bir film ve konu çıkardı

• boş zamanı geçirme yolu

0|0
    0|0
  • sinema sanatının amacı bir hikaye anlatmaktır. bunun yanında da bir derdi olması lazım insanın. irdelemesi lazım bunu. bu amaçla yapılır.

0|0
    0|0
  • Gunluk hayatin perdeye aktarilmasi

0|0
    0|0
  • Film

0|0
    0|0
  • kalıcılığı

0|0
    0|0
  • Hastasıyım

0|0
    0|0
  • Sinema manipülasyondur. insanları istediği şeye inandırır.

0|0
    0|0
  • Konuya göre değişir.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...