SENİN YAPTIĞINI ÇORUMLU YAPMAZ

Neden çorumlu denince gülüyoruz ki anlamadım ? Nasıl olur çorumlular hepsi aynı mıdır ? bu söz neden nedir ki ?

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• cumhuriyetin ilk yıllarıdır, hayvandan vergi alınmaya başlanır. vergi memurları köy köy gezerek kayıt dışı hayvanları kayda almaktadır. çorumun bir köyündeki, tek koyunu olan gariban bir köylü yatağa yatırdığı koyununu, vergi memuruna hasta babası olarak yutturmaya çalışır ama memur yemez.

aynı memur kayseri de gene mağdur durumda fakat koyun yerine eşşeği olan bir köylünün aynı numarayı yapmasına karşılık bu lafı söyler.

- senin yaptığını çorumlu yapmadı.

(zira çorumlu koyuna babam derken, kayserili eşşeğe babam demiştir.)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Çorumluların adı çıkmış bence sadece. Herkes aynı olmaz tabiki..

0|0
    0|0
  • demekki öylelermiş böyle kılişeleşmiş bir hal aldığına göre sende neden merak uynadırdı bunuda hiç bir çorumlu yapmaz :D

0|0
    0|0
    • çorumlu olmayanlar yaparmış demekki

• dirisinde olamsa ölüsünde s*ker derler :D mehmeh ali erbil yznden

0|0
    0|0
  • dikkat et karşındaki öz çorumlu çıkmasın :)))

0|0
    0|0
  • çorum ben sana korumdan gelıyor :D

0|0
    0|0
  • Henüz bir çorumluyla tanışamadım :D

0|0
    0|0
  • bende bu esprıyı bı ara arkadasa yaptım çocuk gerçekten corumlu cıktı :D

0|0
    0|0
  • çorum leblebisi yüzünden bunlar.

0|0
    0|0
  • ilk defa seneden duyuyorum

0|0
    0|0
  • bir soylentiye gore corumlunun birinin, eşegi icin vergi odememek ugruna, eşegini yatagina sokup teftişe gelen adama da "anamdir kendisi" demesi uzerine çıkmış bu söz.

yani çorumluları menfaati üzerine her şey yapabilir anlamında kullanılıyor.

alıntı

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• çorumlu diyince gülmüyoruz çorumluların geneli sinsil ve kendi çıkarından başka bişey düşünmediğiiçin senin yaptığını çorumlu bile yapmaz diyoruz. ayrıca aynı şey Kayserililer içinde geçerli. tabi hepsi aynımıdıır hayır ama Geneli öyle...

1|0
    0|1
  • adları cıkmış ya artık ne yaptılarsa bu kadar adlarının çıkması için orasını bilemiyorum.bide ben gülmüyorum.:D*.*

0|0
    0|0
  • yok ya adamların adı çıkmış benim vardı bir tane çorumlu arkadaşım çok iyi bir çocuktu valla

0|1
    0|0
  • her ile bir kulp bulmuslar kim bulduysa sacma isler

0|0
    0|0
  • leblebiden oturu mu acaba :S

0|0
    0|0
Yükleniyor...