Nazar boncuğunun hikayesini bilen var mı?

Hikayesi nedir?

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• Hikayesi hakkında bir bilgim yok ama şunu söyleyebilirim ki 1. Olarak islam dininde yeri yok hatta tılsım yerine geçer süs olsun diye takmak bile büyük günahtır. 2. si nazar boncuğu bir gözü sembolize eder ki zaten gözdür ve her ne tesadüfse mısır tanrilarindan Horus un gözünü sembolize ettikleri yani illumunati sembolü dedigimiz göz aslinda horusun gözüdür ve o göz de bir damla yaş vardır bunun bir hikayesi var bakabilirsin netden horusun göz yaşı diye.. neyse. Nazar boncugunun tepe kismindada böyle milimetrik bir damla vardir o çıkıntının onu ifade ettiğini düşünüyorum ve eski misirlilarin isi oldugunu düşünüyorum yani eski tanrıların vs. Dine karşı korkunç bir tehditdir.

0|2
    0|0
    • tek göz ra dır tam araştır güneş tanrısı

• Ben aksini söylemedim evet ra ile iliskisi oldugu söylenir böyle olmadığını soylemedim zaten. Arastirma konusuna gelince mısır mitolojisini iyi bilen biriyim gerek yok buna. Yukarida belirttigim gibi ben horusu ifade ettigini dusunuyorum ki horus gok tanrisi illimunatiyle bağlantısı sembolize olarak piramid ve tepesindeki göz yani herseyi gördüğünü ifade eder piramid se firavunun piramidden çıkacağını ozgur kalicigani ifade eder buradaki gözün horus oldugunu ifade edip horusun goz yasi sembolunun nazar boncugu uzerinde oldugunu dusundugumu söyledim hepsi bu biraz daha dikkatli okursan sevinirim

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• Anlatayım...
    Eskiden Tv - Bilgisayar - Radyo gibi zımbırtıların olmadığı Radyasyonun hayatımızda bulunmadığı dönemlerden bahsediyorum çoook eskiler yani... İnsanların bir Aurası olduğuna ve bu Aura ile farklı insanları etkileyebildiklerine inanılırmış. Bununla birlikte insanlar bedenlerine veya evlerinin girişlerine insanların dikkatini çekebilmesi için renkli birşeyler asarlarmış belki dikkatini çekmiştir işyerlerinin veya evlerin hemen giriş kapısının ardında yani iç kısımda Ayna bulunur buda onun gibi birşey İnsanlar önce kendilerini görsünler Auralarını kendilerine yönlendirsinler daha sonra İş yerine veya eve odaklansınlar... bir süre sonra Renkler insanlar için anlam kazanmaya başladığı zaman Sarı : Sevinç bolluk ve bereket Mavi : Sakinlik düzen ve Huzur Beyaz : Saflık ve doğallık renklerini taşıyan taşları evlerinin kapılarına asmaya başlamışlar daha sonra birisi bunu şekillendirmeye karar verir vede mutlu son Tadaaa Nazar boncuğu...

0|0
    0|0
  • Nazar boncuğu aslında nazardan korumaz işin doğrusu mısır zamanında piramitin üstünde bir tek göz varmış ve dünyayı oradan görebiliyormuş bu nazar boncuğun üstünde ki tek göz ise şeytanı yani o tek gözü simgeler nazardan korumak için dua ve ayetler yeterli olacaktır.

0|0
    0|0
  • Nazar boncuğu, insanı kem gözlerden koruduğuna inanılan boncuk. Tarih boyunca, çoğu kültürde ve dinsel inançta, göz figürü kötülükleri savan güçlü bir tılsım olarak kabul edilmiştir.

İslam inancının hurafelerine göre; şeytan'ın gözü olduğunu ve zamanında şeytana aşık olan mavi gözlü kadının gözleri olduğuna inanılıyor. Büyükannem anlatmıştı, aklımda kalıverdi hala.

0|0
    0|0
  • Hayir yok.

0|0
    0|0
  • Mısırdan gelen bir kültür olarak biliyorum buraya getiriyorlar sonra yaygınlaşıyor baya eskiye dayanıyor

0|0
    0|0
  • Nedir hadi aydınlat bizi

0|0
    0|0
  • Batıldır, günahtır

0|0
    0|0
  • yeni dünya düzenini kuranların gözü. anlamıda bir nevi biz her yerdeyiz, her seyi görürüz mesajı veriyor sanırım.

0|0
    0|0
  • Hikaye degil eski bir gelenektir aslında.
    Türklerin samanizm dininden kalan bir kac adetten biridir nazar boncugu. O zamanlarda nazar degmesine mani oldugu dusunulurmus. Sanirim mavi rengin bir hikayesi olabilir. Ortadakide gozu temsil ediyor.

0|0
    0|0
    • Samanizmden geldigine katiliyorum :D

• @Meri_____ evet nu dilek agaci hiayesi gibi. Dogadan istemek. Mavi renk belki denizi belki gokyuzunu temsil ediyordur ama buyuk ihtimal gokyuzu

• Hikayesi mi varmış bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Nazar boncuğunun Cin ve Şeytanın gözü olduğuğunu ve hakkındaki herşeyin hurafe olduğunu biliyorum

Tam tersine uğursuzluk getirdiğine inanılıyor

0|0
    0|0
  • gizli şirk araştır

0|0
    0|0
  • iblis gözü cin mıknatısı

0|0
    0|0
  • antik mısırdan arap kültürüne ordanda islama gecmedir nazar boncugunun manası ranın gözü dmeektir

0|0
    0|0
  • bilmiyorum sen biliyomusun?

0|0
    0|0
  • Iyi bir sey olmadigini biliyorum cok da duydum

0|0
    0|0
  • Hyrr sen biliyonmu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bitane boncuk varmis onu tutana nazar deymiyomuş demişlerki anaa bunun adi nazar boncuğu olsun bu boncuğu kıranlara da bir köle azad etme sevabı yazılsın aaa ne kadar güzel demişler.. öyle işte..

1|0
    0|0
  • Hurafe ya ınanmayın

0|0
    0|0
  • benn

0|0
    0|0
  • bilmiyorum kanka

0|0
    0|0
  • Deccalin gözü diye biliyorum ben

0|0
    0|0
  • bilmem

0|0
    0|0
  • demişlerki ''aa dur öyle bir hurafe uyduralımki inananlar malak sabepler yüzünden inansın. sonra tekrar yine malak dinleri için bıraksınlar''

0|0
    0|0
  • Seytanin gozu anlamina gelir yani nazar boncugu takarak seytana siginiyorsun Allaha falan degil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...