Tesettüre olan bakış açısı

Evet başlıktan da anlatmak istediğim gibi yaz geldi ve TESETÜRLÜ İLONCAN'lar çoğaldı ve ben bunları gördükce geleceğimden utanıyorum açıkcası... ailemde de kapalı insanlar var tesettüre uygun bir şekilde kapanıyorlar... yanı sıra bu İKONCAN'lara konuya dair bir soru yöneltsen mangalda kül bırakmıyorlar bu konudaki düşünceleriniz nelerdir..?

Güncellemeler:
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar ama dediğim gibi ailemde kapalıda var açık insan da var sorum yargılakta değil ama inanan insanın zoruna gidiyor işte ikoncan takılıp alakası olmayan kişiler var tesettüre dair... açık arkadaşlarım var tesettürlülerden daha edepli giyiniyorlar tesettürü,islamiyeti ve müslümanlığı karalamadan başka birşey olmuyor ve bu tarz ikoncanların temelinde batılaşma zihniyeti oluşuyor... yazık oluyor gençliklere bazı yorumlar çok güzel yerli ve yerinde olmuş...

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• aile baskısıyla kapandıklarını açık insanlara özendikleri için ikoncan olmaya çalıştıklarını düşünüyorum.. daracık bir gömlek giyip tüm hatlarını belli etmenin bence türbanla alakası yok ayrı bişey türbanı hakkıyla yerine getirenlerinde adını karalıyorlar.. hep düşündüğüm bir soruyu sormuşsun güzel tespit :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• İkoncan tesettürlülerden çok daha tesettürlü vicdanım var.kapalı deyilim belki ama açıkta olan tek yerim saçlarım ve ellerim.ikoncan tesettürlü olacağıma şimdiki halimden qayet memnunum

0|1
    0|0
    • eminmisin ?

• Evet canım emin olmasam laf salatası yapmam.kapanacağım zaten.psikolojik olarak hazırlanıyorum zaten buna.ben azeriyim ve tutucu bir ailede doğdum,büyüdüm.bu yaşıma kadar hiç mini etek giymedim.hatta okul dışında sadece pantolonlar giyiniyorum.sırtım,göbeğim göğüslerim dışarıda bırakacak kıyafetim hiç olmadı,tercih te etmedim.spor takıldım hep.yani kimse bana gelip te açık secik giyiniyosun,oranı buranı kapat demedi.aslında dönüp bakmazlar bile hep oğlan çocukları gibi giyindiğim için.

• Kapalı insanlarında adını cıkarıyolar ya adam gibi kapansınlar ya hic kapanmasınlar..

0|1
    0|0
  • Tesettur "armine", "sefamerve" vs.. degildir, tesettur hic bir kadin hatlari belli etmeyen giysidir oda çarsaf malesef onu giyenlerede ucube diyen zihniyet var :s

0|1
    0|0
  • ikoncandan kastın ne bilmiyorum ama renk renk eşarplar vs kastediyorsan doğru değil tabi ki.birçoğununki gerçek tesettür değil ama bir de şu var ki onun da gücü ona yetmiş.ben onu bile yapamıyorum,zor geliyor.nefis söz konusu.dışarıdan konuşması gerçekten çok kolay.o yüzden rahat bırakın insanları.sen böyle arkalarından konuşarak çok mu sevap işledin ki..

0|0
    0|0
  • takilsinlar.

0|0
    0|0
  • herkes bir değil böyle genelleme yapamazsın.. tesettürlü olmayanlarda yok mu bunu yapanlar.. onları yargılamakta sana düşmez Allahla kul arasında olan bir durum bu.. hepimiz kendimize bakalımm

0|0
    0|0
  • evet bende kapalıyım ama tesettüre büyük önem verilmesi gerekiliyor zaten tesettürlü olmazsak yarı kapalı yarı açık olunuyor

0|0
    0|0
    • insanın açık olup olmaması tesettürle doğru orantılı değil; mantığıyla doğru orantılı bir durumdur öncelikle..

• Benim ailemde de açık insanlar var, Ve açıklığa uygun şekilde açılıyorlar. Bunun gibi olmuş?

0|0
    0|0
  • sizin gibiler niye var acaba hala...nasil korelmis bir kafa yapiniz var...

0|0
    0|0
  • utanilacak bir sey yok herkes ozgur sana ne bundan?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ıslak odunla dövmek gereken sadece bu bahsetmiş olduğun tipler olsa keşke..

0|1
    0|0
  • tesetürü kuranda ve sünette belirtiği gibi uygulamak lazım yoksa modadan öteye gitmez ve allah katında hiç bir önemi olmaz

0|1
    0|0
  • Laf adam olana söylenir abicim. İkoncanlara ne söyleyeyim ki...

0|1
    0|0
  • başınıı kapatıp götünü açanlar var :S Üste kabe altı kerhane :D

0|0
    0|0

• senin haline acıyorum:D

0|0
    2|0
Yükleniyor...