Edebiyat sizler için ne ifade eder?

Edebiyat sizler için ne ifade eder, hangi anlamları muhafaza eder içinde?

0|0
12|34

En İyi Erkek Görüşü

• Edebiyet insanın kendini geliştirmesi, değer yargılarını öğrenmesi, yeni bilgilere tanıklık etmesi için gelişmiş bir sanattır ve her edebiyatçı toplumun yansımasıdır. Edebiyat hayatın bir parçasıdır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 33

• Bir paragraf ile anlatayım...

Ingiltere'de Brooklyn köprüsünde bri bahar günü kör bir adam dilencilik yapiyormuş. Dizlerinin üzerindeki tabelada ise büyük harflerle DOĞUŞTAN KÖR yazılı imiş.

Köprüden geçen bir çok insan bu acıklı manzaraya rağmen dilenciye para vermeden köprüden geçip giderken bir reklamcı durumu görmüş. Dilencinin dizleri üzerindeki DOĞUŞTAN KÖR yazılı tabelayı eline almış, arkasını cevirip bri şeyler yazdıktan sonra tekrar dilencinin dizelerine bırakmış.

Ve ne olduysa o yazıdan sonra olmuş... Köprüden geçen ve tabeladaki yeni yazıyı okuayn herkes dilencinin önündeki şapkaya para atmaya başlamış.

Reklamcının yazdığı o tek cümle dilencinin şapkasının para ile dolup taşmasını sağlamış. Ne mi yazmış reklamcı tabelaya:

"GÜZEL BİR BAHAR GÜNÜ, AMA BEN BAHARI GÖREMİYORUM.."

1|0
    0|0
  • duygu düşünce fikirleri en etkili şekilde dile getirme sanatına edebiyat denir:)

2|0
    0|0
  • Ruhun seslenişini,, kalpten geçen gizli yaraların sızısını, gözden süzülen yaşların ıslaklığını
    ve dahi..
    Doğayı, canlıyı, insanı, sevgiliyi, canı - cananı...
    Aşkı, aşığı, bekleneni, özleyeni, sılayı ve gurbeti..
    #velhasıl hayatı.. ve hayata anlam katan sözleri ifade eder
    by #qolokisP

1|0
    0|0
  • Yalnızlığımı paylaştığım tek dostum.

1|0
    0|0
  • Sadece ve sadece lys için çalışıyordum ama sonra kimi yarışma programlarında edebiyat sorusu görüyorum mesela geçen ince memed eserinin kimin oldugunu dormuş yaşar kemali gördüm söyledm hemen bizimkilerde nerden bildin falan yaptı :) dedim işte işe yaradı. İlk defa o zaman anlamı oldu

0|0
    0|0
  • yorumlama, kavrama, incelik

0|0
    0|0
  • insan olarak varoluşumuzun dile gelişini.

0|0
    0|0
  • Bir şey ifade etmiyor.

0|0
    0|0
  • Fen lisesinde okurken edebiyat hocamız çok güzel bir şekilde aşıladı. sayısalcı olmamıza rağmen edebiyattan kopamadık. Bir sözelcinin bile okumadığı kitapları alıp okurduk. Edebiyat bir deryadır. O deryayı her kaptan keşfedemez. Kaptan-ı Derya olmak lazım.

0|0
    0|0
  • Edebiyat ve tarih insana kişilik kimlik ve şuur verir. O yüzden özellikle edebiyat ve onun yanında tarih, basit bir sosyal bilimler dalları değildi. İsminden çok daha fazlasını ifade eder.

0|0
    0|0
  • Edebi bir hayat

0|0
    0|0
  • hem kelimeleri kullanma sanatıdır hemde bir etkileme sanatı, duyguların dokunmadan ifade edildiği kocaman bir vadidir.

0|0
    0|0
  • en zorlandığım sjhs

0|0
    0|0
  • Sırf eski sevgilimin gazıyla servetifunun fecri ati ve cumhuriyet dönemi edebiyatının bir kısmını sadece 3-4 saatte bitirp 87 almıştım. bunu ifade ediyor :D

0|0
    0|0
  • Edebiyat bir yaşam tarzıdır benim için yazmak müthiş zevkli bir şey. okumak o da müthiş bir zevk.

0|0
    0|0
  • edebiyat benim herşeyim

0|0
    0|0
  • Duygu

0|0
    0|0
  • Her şeyi.

0|0
    0|0
  • Kelimelerle. anlatilmaz. zaten edebiyatta anlamli olan. seylerin. kelime zarifligiyle iletilmek. istenen kisiye iletilmesidir

0|0
    0|0
  • Sevdigine adim atmak icin kullanilan guzel yollardan biri ama simdi benim icin sadece kaldigim ders

0|0
    0|0
  • Gerekli gereksiz bir dünya yazarın olduğu

0|0
    0|0
  • Tamamen bir beyin a. cıklaması bence :D

0|0
    0|0
  • victor hugo sefiller

0|0
    0|0
  • Fen edebiyattaki taş hatunları.

0|0
    0|0
  • Bir sürü yazar eser ezberle demek saçma sapan

0|0
    0|0
  • sıkıcı ders

0|0
    0|0
  • Bazen her sey bazen hic bir sey. Cogunlukla ikincisi

0|0
    0|0
  • Edebiyat ruhun gidasi ya beni huzurlandiran tek sey

0|0
    0|0
  • edebiyat günümüzde= kız tavlama sanatı

0|0
    0|0
  • edebiyat özellikle de şiir yaşam tarzıdır benim için

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...