Olmasada cebimde beş kuruş para, cebimdeki telefon on numara

Sizce telefonlara verilen paralara yazık değil mi?Değerinin çok üstünde satılan telefonlara neden o kadar para veriliyor?

Asgari ücretin 700-800 lira olduğu ülkede, 15-16 yaşındaki ergenlerin cebinde 1 milyarlık telefonlar var.Parasızlıktan dert yanan üniversiteli öğrencilerin ceplerinde Iphone'lar, Galaxy'ler var...Aslında insanlar para içinde yüzüyor da benim mi haberim yok?

Ne düşünüyorsunuz?

0|0
20|14

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

• evet durum öyle malesef çoğu insan cebindeki telefonun markasına bakıyor kıyafete göre ön yargılar var statü için aç kalıp statü kazanmaya çalışanda ama bunu yapanda bizleriz mesela benim için telefon sadece haberleşme için arar kapatırım bildiğin takoz gerek duymuyorum çünkü ihtiyacım yok ama elime aldığımda 40 yaşındaki adamın telefona ve bana garip şekilde baktığını görüyorum bunu ihtiyaçmış gibi sunan toplum şuan telefonum bana yetiyorken neden son model telefon alıyorum sebep ne önce bir dönüp sorman gerek cevap verdiğinde statü sadece çoğu kişi için bazılarına gerekiyordur işi gereği ona bir şey diyemem ama neden yokken ...durum bu çok uzun yazdım

0|1
    0|0
  • pahalı telefon hiç bir işe yaramaz hep söylerim yani şunu demek istiyorum sen telefon bilgisayar fotoğraf makinesini aynı cihazın içine toplayamazsın mümkün değil bu yüzdendir ki ne kadar pahalı olursa olsun bir telefon fotoğraf makinesi kadar güzel asla çekemez bilgisayar kadar hızlı nete giremez ben bir ıphone parasına hem telefon hem pc hem de fotoğraf makinesi aldım :) zaten insanlsarın s3 ya da ıphone alma nedenleri safi isminden özelliklerinden değil aynı parlıment içen %80lik kısım gibi

0|1
    1|0
  • insanların tapındığı şeyi gözler önüne seriyo.bu durum marka sevdalığında da görmek mümkün, insanlar erdemleri yüzünden değil cebindeki miktar yüzünden değer görüyor ne yazık ki, altındaki arabanın markasına göre bile trafik memurunun tavrı değişiyo, bu konu çok derin bir konu bence, keşke onurumuz, saygınlığımız ahlakımızdan olsaydı:S

0|1
    0|0
  • anası babası bimin ucuzluk günlerini takip eder kızı starbucksta latte içmeden güne başlayamaz ıphonedan da faceye girer bir durum bildirimi yaptımı görev tamamlanmıştır.

1|2
    0|0
  • Bir milyarlık ne olum ben 8 yıldır çalışıyorum daha iphone5 i aklımdan geçirmedim liseli yeğenimin iphone5 i var :S

1|1
    0|0
  • Telefona para basma devrini çokan kapadım.Zaten önceden de oyle abartmazdım.Gereksiz buluyorum son sürümü takip edenleri ya.

Hem ne sanıyorsun ki, adam 12 ay taksite böldürüyor? Evkurdan taksitle çeyiz alır gibi. E taksit 3, aya geldiğinde yeni sürüm çıkıyor.Sonra velet suratını aasıyor felan.

0|1
    0|0
  • Ben telefona verilen paraya acıyorum,her yıl yenisi çıkıyor ve elindekini yok pahasına satıyosun,2 yıldır telefonum Nokia E72 700 liraya almıştım ama şimdiki aklım olsa o kadar para vermez 2.el alırdım,değiştirmeyi düşünmüyorum özelliklerinden memnunum,hele 1500 tl falan verip galaxy-ıphone falan asla almam,çeyiz düzülür o paraya be yazık günah :P

0|1
    0|0
  • Ayranın yok içmeye, atla gidersin çeşmeye

Bu ne perhiz, what is this

Aman ismail, can touch this

Hafif piskopattır kendileri, buna enayilik de dahil

Kızma amcası, daha çok cahil

<<3

1|1
    0|0
  • %100 katiliyorum yaww calisiyorm ki bu halde bile elimde gecen yil aldigim 570 tl lik telefonlayim oysaki daha ilkokula giden ogrencilerin elinde 1000 - 2000 tllik telefonlar geziyor. Ailelerimizn bir cogu cok bilincsz

0|1
    0|0
  • telefona para vermeye kiyamayanlardanim belese getirttim dogum gunumde aldilar yoksa nokia 3310 a devamdi :))

0|1
    0|0
  • Yemiyor icmiyorlar ve haliyle s*cmiyoar o telefonlari alabilmek icin.

Odemeli arama yapan arkadasim olsa, keserim iletisimi net.

0|1
    0|0
  • hiç sorma be. liselilerde bile benim 1 aylık maaşım kadar telefon görünce kendimi çok fakir hissediyorum asdfghjkmö. ben seviyorum tuşlu,fenerli telefonumu.

0|1
    0|0
  • herşey lüks yaşama isteği.. toplum bu konuda hiç bilinçli davranmıyor ne yazıkkii

0|1
    0|0
  • Telefonum gururla sıranın üstünde ben hepinizden farklıyım diyor !

0|1
    0|0
  • haklısın valla ne diyim :/

0|1
    0|0
  • Ailenin maddi durumuna ve cocugun hak etmesine bagli.

0|1
    0|0
  • bir şarkıdan mı alıntı bu laflar yoksa bana mı öyle geldi :)

0|1
    0|0
  • Ayranı yok içmeye tahtırevanla gider... gibi bir durum

0|0
    0|0
  • Almışken iyi bir şey olsun deniyor. Bi onceki telefonumu 7 sene kullandım nerdeyse bunu da uzun zaman kullanacağım için acımıyorum verilen paraya.

0|1
    0|0
    • Şu ilginç; alınan şeylere göre karşımızdakine davranışımız değişiyor deniyor ya burada da ayrıntı bilinmemesine rağmen hemen ölçüp biçip tavır alındı.

Erkekler Ne Diyor 14

• Öncelikli işim 5 yıldızı iliştirmek oldu bu soruya. Katılıyorum bu düşünceye, açlıktan ağzı kokan insanların elinde Iphone görmek rahatsız edici.

0|1
    0|0
  • aynısını düşünüyorum :) asgari ücret 750 lira iken insanlar 2000 tlye iphone 5 alıyor:) 10 milyar maaşı olanları anlarım eyvallah derim ama bir zahmet maaşından fazla paraya telefon almayıver bu ne çıkgınlık arkadaş :)

0|1
    0|0
  • Öğrenciler için gereksiz herkes kendini olduğundan daha zengin gösterme çabasında bu sadece telefon için değil ayakkabı giyim de bunun içinde. Bide tr deki alım gücü düşük. Bir maaş bir telefon iki elbise 4 ayakkabı :)

1|1
    0|0
  • O telefonla ne yapılır?

İnternete giriyorum zaten en kral bahaneleri bunların.. İnternette ne yapıyorsun de.. face, twit takılıyor.. Bunları eve dönünce yine yapıyor ama o cebi alıyor ve onu kullanmak için mobil bir net paketi alıyor.. Çünkü telefon bir kişilik göstergesi.. Modeli iyi ise yarar adamsın değil ise yaramazsın..

Taklitçi klon kafalara sahibiz..

0|2
    0|0
  • Ülkemizde ekonomik problem olduğunu düşünenler sadece ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerdir :) Türkiye'deki alım gücü coğu avrupa ülkesinde yok su anda...

Tabi ki asgari ücretle geçim her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de çok zor...

Yalnızca ülkemiz insanlarında bir ezilmiş duygusu var... O masaya o Iphone koyulacak :) kendilerini padişah zannediyorlar :) Bende kullanıyorum Iphone fakat öğrenciyken kullanamadım... Bu biraz da ailelerin zaafiyeti oğlum kızım en iyisini kullansın en iyisini yapsın biz kuru ekmek yeriz mantığı...

Kimse milletin cebinde para yok deyip kandırmasın :) akıllı bütce planlaması yapan... tabiki 2 eş de calısıyor ise bir eve 1500 tl en az para girer :)

0|0
    0|0
  • haklısın..ünide okurken telefon neydi bilmezdik yahu biz..sonra çalışmaya başlayınca anca 5110 alabilmiştik :(

0|2
    0|0
  • çoğu insan zengin biz fakiriz.. Şekil A da olduğu gibi yine bizim çenemizi yoruyorlar :)

0|1
    0|0
  • en çok ta apaçilere gülüorum.allahın fakirleri açlıktan nefesleri kokuyor üstleri başları çakma giysi ama iphone lar galaxy ler var heriflerde:D

0|1
    0|0
  • Çok güzel demişsin. Kesinlikle katıldım ve beş yıldızı çaktım.

0|1
    0|0
  • bir telefona en fazla 500 civarı para veririm.Gerisi boşuna masraf.

0|1
    0|0
  • Paramda var telefonumda bana yetiyor:)

0|1
    0|0
  • İşleri güçleri hava atmak işte :)

0|0
    0|0
  • Kaç senedir Nokia X3 kullanıyorum bilmiyorum parasızlıktan çizilen panelini bile değişemedim. 2.öğretime dünya kadar harç yatırıyom hemen üniversite öğrencilerini karıştırmışsın yanlış olmuş hemşehrim.

0|0
    0|0
  • Saçma geliyor evet ama derin düşünürsek insanların mutluluğa ihtiyacı var. Teknolojiyi seviyorlar ve belki tek mutlulukları. O telefonla mutlu oluyorlar belki boşver.

0|0
    0|0
Yükleniyor...