Tiyatro bölümünden işsiz kalma olasılığım fazla mı? Görünen köy klavuz istemez bu ülkede bir bok olmaz ama yine de?

Ben tiyatrocu ve müzisyenim üniversitede konservatuar olarak tiyatro bölmünü tercih etmeyi düşünüyorum ama işsiz kalma olanağım çok fazla ve şu ülkenin haline bak kim ne anlar sanattan müzikten hepsi aptal bu insanların türkiyedeki fakat yine de denemek istiyorum yetenek var tipim de var eğer denemssem o kadar yıl boşa gider düşünün 14 yaşında canlı müzik yapmaya başladım ben:D Belkide şans belli olmaz?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Talih ne gösterir bilinmez, kondisyonu iyi değerlendirmelisiniz. Büyük, gerçekten büyük sanatçılara bakarsanız büyük çoğunluğun işini para için yapmadığını görürsünüz. Önceliklerinizi iyi değerlendirin, çok kazandırmasa da sevdiğim işi yapıyorum diyecek mutlu yaşayacak adamsanız, ala. Yok, tiyatroyu bir hayat tarzı olmaktan öte bir meslek olarak değerlendirmek istiyorsanız yine yetenekli olduğunuz başka alanda uzmanlaşıp tiyatroya da hobi olarak devam edebilirsiniz, fakat o durumda da seçtiğiniz alanda çok kazanacağınızın garantisi yok. Ek olarak müziğe yeteneğinizin olması çok iyi. Bana sorsalardı, keşke hep o çok istediğim alanı seçseydim derdim. Şimdi seçmediğime pişmanım.

0|0
    0|0
    • Aynen çevrem falan var levent kırcanın ekibi falan tanıdıklarım oluyor. Bana demişlerdi tiyatro yapcaksan bu işi para olarak görmiceksin demişlerdi ama para olmadan da hayat olmuyor. Bu ülkede tiyatro ve müziği hobi olarak yapmak daha mantıklı ama ben mantık olarak degil duygu olarak bu işin içine giricem zaten girdim bile şimdi karar değiştiremem çok büyük paralar kazanıp kazanmamak benim elimde

• Toplumu sevmeyen, kendisini onlardan biri olarak görmeyen sanatsever, toplum tarafından benimsenmez, "öteki" olarak yaşar gider. İnsanlara da hiçbir şey kazandıramaz, kendi çalar kendi oynar. En bariz tecrübesini birkaç yıl sonra yaşayacaksınız ;) %70 gibi soyut bir kavram üstüne konuşmayalım, bunlar kişisel yorumlamalar.

• Sen ülkesini kurtaran insanlarını kurtaran Atatürk e küfür edebilir misin? Türk toplumu bunu yapar. Sanat diye kaliteli müzik yerine çal ordan ankaranın bağları diyip göbek atmak mı müzik? Tiyatroda salon dolmuor be bu ülkede neyini savunuyosun? Türkiyede toplum diye bir şey mi var hadi başka ülkede olsa neyse burdaki gerizekalılar ne anlar müzikten sanattan anlayan kitle %30 %40 onlarla idare ediyorum bendeeeee

En İyi Erkek Görüşü

• adam akıllı yaparsan vezir olursun değilse rezil olursun.

0|0
    0|0
    • İfade etmeyen anlamsız bir şey yazdın. Ben zaten işimde iyiyim ama türkiyede işinde iyi olan bir çok insan işsiz ve bunalımda bu sektör yüzünden

• Türkiyde çoğunluk öyle kardeş anlaşılan cahilsin biraz oku araştır gör. d

• gerçekten cahil kalmışım paranın orasını burasını açanın kazandığını düşünenler kadar ileriye gidememişim

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet maalesef. Böyle yetenekler Turkiye'de pek prim yapmıyor.
    Ama girişkensen ve şansın da yardım ederse bir mühendisten çok iyi yerlere gelirsin. Bu konularda böyle uc çizgiler var. Büyük risk ama kararlı isen neden olmasın.

0|0
    0|0
    • Aşırı girişken konuşkan yetenekliyim. Çevremdekiler o yüzden başarırsın bişiler diyor. Deniyecez bakalım

• Sevdiğin şeyi yapacaksın tabi ki. İşsiz kalır mıyımdan önce neyle mutlu olurum düşüncesi olmalı kafanda. Ben de konservatuara hazırlanıyorum düşün klasik batı müziği bir de. Her sabah lanet ederek gideceğim bir iş yapmaktansa bunu tercih ederim.

0|0
    0|0
    • Bu konuda tam 5 yıl düşündüm küfür ederek gidecegime sevdiğim işi yaparım diye. E güzelim türkiyede herkes sevdiği işi mi yapıyor para kazanacağı işi yapıyor. Ve sen türkiyede oldugunu unutuyorsun sanattan yoksun cahil bir topluluk.

• Sen bilirsin ama söyledigim sözleri unutma:D Beni hatırlarsın o bissürü salakla 4 yıl uğraşacaksın hepsi canım nota robotu gibi bir şey ıy aklıam geldikçe tiksiniyorum yani türkiyede konservatuarda müzik eğitimi falan yok arkadaşım:D Salak salak insanlar falan filan var

• Hatırlamak zorunda kalmam umarım😅

Erkekler Ne Diyor 1

• Ben oyuncu ve tiyatro egitmeniyim bu bir klişedir ama her zaman buyuk paralar kazanılmaz o tvde gordugun starlar gibi. Birazpiysngo tarafı var başarılı olursan kazanırsın

0|0
    0|0
    • O tvde gördüğümüz starların çevresi osu busu yönetmen tanıdığı falan var. Başka oyunculara şans verilmiyor bu türkiyede bu tvde gördüğümüz starlar star falan değil oyunculugu berbat olanlarda tvde ama iyi oyunculara şans verilmiyorr. Peki o tvde gördügümüz starlar dediğin beceriksiz oyuncular gibi nasıl tvde olabilirz bizde?

• Anasının karnından yonetmenle tanışmıyolar :) sektore gire gire tanışacaksın kardeşim

• Koşuşturucaz işte. d Mimar sinan düşünüyorum konservatuar olarak ama olmazsa başka bakıcam ama kesinlikle İstanbul

Yükleniyor...