İçeriği, konusu ve yazarı haricinde kitap kapaklarında neye veya nelere dikkat edersiniz?

Okumak nasıl önemliyse okumamızı sağlayan kitaplar da apayrı bir öneme sahiptir.
İçeriği, konusu ve yazarı haricinde kitap kapaklarında neye veya nelere dikkat edersiniz?Peki, yazarı, içerdiği konu ve diğer özellikleri dışında bir kitabın kapağında nelere dikkat edersiniz?
Sizin için tasarım mı önemlidir yoksa renkler mi?
Siz yazın yarın bakarım artık. Bu arada en sevdiğiniz ve en çok ilgi çekici bulduğunuz kapağa sahip kitapları da paylaşırsanız sevinirim.
İyi geceler...

2|0
23|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 22

• Görsel olarak gözüme hitap etmeli, tasarımın özenilmişliğini fark etmem lazım. Resimler, yazı puntoları, yazı stilleri ile özenilmiş olmalı. Sadelik olduğu kadar gizem de merak da içermeli.

Mesela bu iki kapakta da yazar var
    images1.babil.com/.../...tresi-578535-Front-1.jpeg
    www.tuykalem.org/.../Oscar-wilde.jpg
    Ama sonuncusu daha ilgi çekici.

İlla renk de değil olay. Koridor yayınlarının siyah beyaz kapakları da güzel oluyor
    cf.kizlarsoruyor.com/.../...-8e98-b6b03619ed63.jpg

Genel olarak gizemli, bende merak uyandıran kapakları seviyorum. Mesela bu i.idefix.com/.../0000000142453-1.jpg
    evet yine Dorian Gray :D

0|1
    0|0
  • Kapak konuyla alakalı olmalı kitabı okuyan kişi kapaktaki ufak detaylardan bu alakayı anlayabilmeli.
    Klasik kitaplarda ressamların tablolarının kullanılması hoş oluyor.
    Ayrıca punto da çok önemli devasa yazılmış kelimeler sinir bozucu görünüyor ve okumayı zorlaştırıyor.

1|1
    0|0
  • Benim icin icerik onemlidir. Sevdigim bie yararin kitabiysa kitap kapagina pek bakmam bile.

0|1
    0|0
  • Tasarım daha önemlidir Cadı avcısı fena sayılmazdı

0|2
    0|0
  • Şaşalı oluşunu pek istemem. Kocaman dik yazılı, arka planda kalp çiçek böcek olanları da pek sevmem.
    Ciltli kitaplara karşı özel bir hevesim var. Genelde pastel bir renk üzerine konan ufacık başlıklı veya sembollü kitaplar ilk bakışta beni daha çok çekiyor içine.

0|1
    0|0
  • Benim icin icerik onemli...

0|1
    0|0
  • Görsellik...
    İlgi çekici bir görünüşü varsa elime alır konusuna yazarına bakarım. Daha sonra hoşuma giderse konusu ıle o kıtabı alırım.

1|1
    0|0
  • İçeriği, konusu, yazarı ve arka kapakta yazanlar benim için önemli...

0|1
    0|0
  • Kitap almadan once internette yorumlara bakiyorum ben oyle disini suslediler diye ya da yazarin bir iki kitabi iyi diye almiyorum, oneri olarak:gabriel garcia gomez yüzyıllık yalnızlık

0|1
    0|0
  • Kapağında beni çekecek birşey olması lazım. Gizemli bişeyler kapaktaki yazılar. Örneğin; Aklından bir sayı tut.

0|1
    0|0
  • Ben minnoş kapaklı kitapları alıyorum aklımda bir kitap yoksa

0|1
    0|0
  • Bazı kitaplardaki çizimler hoşuma gidiyor

0|1
    0|0
  • Resim

1|1
    0|0
  • genelde kitap kapağı kötü olan kitaplar güzel oluyo :D ben konusuna bakarım başka neyine bakcaz ki kendimde bişeyler bulduğum jkitapları okurum :D

0|1
    0|0
  • Tasarim onemsiz

1|0
    0|0
  • Kapak resmi

1|0
    0|0
  • Gizemli birazda eskiye ait olduğunu hissettiğim kapaklar dikkatimi çekiyor

0|1
    0|0
  • Dıstan bakınca ilgi çekmesıne ve kokuyor mu ona

0|1
    0|0
  • Benim dikkat ettiğim, fazla lafı dolandırmadan lafı anlatması yani öz anlatımının olması.

0|1
    0|0
  • Egitici bilgi nasiat haz huzur vermeli.

1|0
    0|0
  • Kapağı çiçekli böcekli olan kitaplara elim gitmiyor mesela /:

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 5

• Tasarım olarak göze hoş geldiğinde daha çok beğeniyorum. Gerçi okumak istediğim kitabı her halükarda alırım ama biraz daha özenilmesi iyi oluyor.

0|1
    0|0
  • Geçen hassan sabah ve alamut kalesi diye güzel bir kitap aldım. Okuyorum akıcı değil, yarısına geldim bbırakamıyorumda, okurken çatlayacam. böyle kitaplarda var.

0|1
    0|0
    • O kitabı sevdiğim bir arkadaşım fazlasıyla tavsiye etmişti bana...
      Bende merak ediyorum ama okumak istediğim başka kitaplar var şu an.

• Kalunligina

0|0
    0|0
  • Tasarım da önemli benim için ben arka kapağı okuduğumda etkilenmem lazım ona göre alırmı

0|1
    0|0
    • Arka kapak da önemli gerçekten de...
      Bazıları sadece ön tarafla yetiniyor.

• Herşeye

0|0
    0|0
Yükleniyor...