Profilimdeki Portreyi Eleştirilerinize Sunuyorum!

Profilimdeki resmi eleştirilerinize sunuyorum.Ama daha 1. sınıftayım unutmayın.Aranızda portre çizen var mı portre? Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü okuyorum...Bu arada cep telefonuyla çektim biraz bulanık olmuş.İdare edin...

0|0
17|32

En İyi Erkek Görüşü

• Herşeyden önce eskiz niteliğinde bir çizim. Daha öncede düşüncelerimi dile getirmiştim. Tonlar hep aynı. Koyu orta açık ton değerlerini iyi ayarlaman gerek. Çünkü bir modeli benzetmek için sadece kaşını, gözünü burnunu aynen çizmek benzetmek yetmiyor o anki ışık gölge etkisi çok önemli ve bazen çizdiğimiz modellerde ışık gölgeyi eksik biraktığımız da model çizdiğimiz kişiye benzemiyor. Bence bundan sonraki çizimlerinde ışık gölge etkilerine çokça yer ver. Koyu tonlar için faber castelin 3b, 4b kalemleri kullanabilirsin. Bu kalemler yumuşak ve koyu ton derecesini iyi ayarlayabileceğin kalemler. Merka ettiklerin olura sorabilirsin başarılar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• resimdeki kız özenle ve güzel giyinmiş, güzelce saçlarını yapmış, elbise çok hareketli duruyor he an düşecekmiş gibi, fakat kızın gözleri içe dönük bakıyor, zihninde geçmişi ile ilgili bazı kareler canlanıyor olmalı (o şu an burada olsaydı gibi), gözlerinin altında siyahlıklar var, dün gece biraz ağlamış olmalı, ... ya rağmen hayatıda devam etmek istiyor, fakat.

1|0
    0|0
  • gayet güzel eline sağlık bende çizmek tasarlamasını severim çok yapamasamda ama sana inanıyorum daha da iyilerini yapacaksındır :)

0|0
    0|0
  • Öncelikle şunu belirteyim portre çizmiyorum. Naçizane gördüklerimi yazıyorum:

1- göz alta torbaları çok sırıtıyor

2- üst dudak sorunlu

3- gözler bakış olarak çözemedim nereye bakıyor

4- sol omuz arkası sırt şişik gibi görünüyor

1.sınıf olmana nazaran genel olarak iyi olmuş.

2|0
    0|0
  • yetenek var sende bu yolda devam etmelisin beğendim :) başarının devamını dilerim

0|0
    0|0
  • Göz altı torbaları cık cık cık uykusuz gibin:/

0|0
    0|0
  • Çizimlerini beğendim, ge senle bir öğlen pazarı yapalım,

Sana bir resim göndereyim çizip bana yolla,

Nekadar istersin ve hangi ebatlarda çizebiliyorsun?

0|0
    0|0
  • Tebrikler güzel :)

0|0
    0|0
  • Sen nerdesin orayı nasıl kazandın yahu? Bak ben eğitim almadım sanat akademisine kursa falanda gitmedim ama senden güzel yapıyorum bak istersen " h ttps:// ww w.face book .com/pages/KARAKALEM-AN/165661863502860?ref=hl" boşlukları sil..

0|0
    0|0
  • 1 sınıf için gayet iyi. Çizgilerin güzel ama biraz yoğun azaltmaya çalış. Işık ve gölge iyi belki birazvdaha koyu girebilirsin. Konturden biraz kaçın ama genel olarak beğendim

0|0
    0|0
    • evet herkes bunu söylüyor.koyu girmeliyim

• peki sağol

• Başarılar..

• Resimden pek anlamayan herkes yani benimgibi guzel diyecektir.

0|0
    0|0
  • Güzellll :) Sol gözü biraz düzelt ama :)

0|0
    0|0
  • Şu an amatör seviyesinde ama çalıştıkça elin açılacaktır emin ol.

0|0
    0|0
  • Elime kalem almayali cok uzun zaman oldu acikcasi. Cizimin guzel elin yatkin. Ileride daha guzel cizimler yapacaksin. Tebrik ederim..

0|0
    0|0
  • bu iş için (eskiz ya da karakalem nasıl diyorsanız artık) elime kagıt ve kalem alacak cesaret bende yok.

ben begendim.çizimine sağlık.

0|0
    0|0
  • boyun kısmı çok kalın omuz kötü saçların kıvrımları çok keskin gördüklerim bunlar ha dersenki sen daha iyisini yapabilirmisin hayır yapamam ama yapanlarınkini gördüm ;)

0|0
    0|0
  • Profil resminde KÜBRA CANLI yazısı dikkatimi çekti hımm arkadaşlar hemen arama tarama yapın arkadaşın önceki sorduğu sorularıda inceleyin anlarsınız

0|0
    1|0
    • orda canlı yazmıyor.benli yazıyor.ne arama taraması yaptın ve neyi anladın.

• Allah sana sağlık sıhhat uzun ömür nasip eylesin Kübra

• size de inşaallah

• ben çok beğendimi ama yüz hatları için kendini biraz daha geliştirmen gerek o kadar (: bu arda soyunmak sanatmı evet :p

0|0
    1|0
  • benim böyle yeteneğim yoktur ama 1. sınıfta olmana rağmen güzel bir çizim diyebilirim

0|0
    0|0
  • Kadını kapalı çiz. Bari resim çizerken şu işe bir nokta koyun .

0|0
    1|0
  • Güzel olmuş ama bence daha iyisini yapabilirsin sen

0|0
    0|0
  • sevgilimin fotosunu alıp önüme karakalem çizdim bir keresinde..

0|0
    0|0
  • Gayet başarılı bence MonaLisayla arada pek bir fark farkedemedim :P

0|0
    0|0
  • gölgelendirme,saç ve doğru ifade.Ben bunları hiç beceremedim.

0|0
    0|0
  • tebrikler..bende çocukluğumdan beri hobi olarak kara kalem yapıyorum ama eğitim almam şart.

0|0
    0|0
  • ismini ifşa etmişsin :)))

faceden dadanırlar

0|0
    0|0
    • facede kendi adıma üyeliğim yok kime dadanırsa dadansınlar

• İmzana bakarak söylüyorum Kübracım 1.sınıfta olmana rağmen bence süper.

0|0
    0|0
  • Yeni uykudan kalkmış gibi

0|0
    0|0
  • Sen mi çizdin güzel çizmişsin beğendim ben :)

0|0
    0|0

• başarılı

0|0
    0|0
  • Oldukça güzel, beğendim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 17

• gözlere daha dikkat etmeliydin gölgelendirmeler de daha belirgin olabilirdi.sol omuz çok önde olmuş kambur gibi duruyor ama 1. sınıf için güzel.

0|0
    0|0
  • Güzel olmuş, eline sağlık.

0|0
    0|0
  • iyi sayilir. üst dudak biyik gibi durmus ama.gölgelemeler kötü bence biraz daha koyu olsa daha iyi. sac da berbat.

0|0
    0|0
  • profesyonel olarak resim ile uğraşıyorum fakat şimdi eleştirsem alta bir sürü pek anlamayan kişi gelicek portre yapıyorsun ve bazı teknik bilgiler gerekir oran gibi onu geliştirirsen daha iyi işler çıkar

0|0
    1|0
  • fena değil ama canım çokönemlibi nokta var modeli çizerken gölgeliyceksin yani çizerken ışık gölgesine göre çiziceksin daha birinci sınıftasın buna rağmen güzel çizmişsin ama dediğim gibi ışık gölgeçok önemli şuanlık tek eksiğin bu bence

0|0
    0|0
  • genel anlamda güzel ama gözlerinde bir sorun var ve özellikle de saç tarama çalışması yap saçı öyle tarama ben de çizim konusunda yetenekliyim öğretmenlerim beni çok yetenekli bulurlar kursa da gitmeye basladım gecen hafta bu sene gazi ve hacettepe çizim mülakatına girecegim lisede ki bölümüm grafik ve sanırım görsel iletişim okuyacagım çizgilerin güzel ama biraz daha dikatli ol hiç kursa gittin mi peki?

0|0
    0|0
  • güzel bence

0|0
    0|0
  • portre cizmek nasıl zor bir iş 9.sınıfta zorla ciziyordum beceremiyordumdu :( ahh o güzel silgiler :( yaptığın süper süper <3

0|0
    0|0
  • Dudak çizgilerini çizme,gölgelendirerek oluştur.Üst dudak bıyık gibi duruyor çünkü.Saçların taranması kötü olmuş.Gölgeleride biraz çalış

0|0
    0|0
  • Gayet güzel...

0|0
    0|0
  • Çok güzel değil ama kötü de değil.Geliştirirsin eminim. :)

0|0
    0|0
  • Çok güzel, çok çok güzel. Bende isterdim böyle çizim yapabilmeyi :(

0|0
    0|0
  • çok güzelmiş beni de çizsene

0|0
    0|0
    • okulu bitireyim atölyemi açayım müşterim olursunuz inş.

• Benim çizdiklerimden daha güzel olmuş, kıskandım :///

0|0
    0|0
  • Gözler hariç güzel çalışma. Sanırım sorunun gözlerde.

0|0
    0|0
  • Ben portre çiziyorum, herkes fotokopi gibi olduğunu söylüyor, güzel bir tekniğim var..

0|0
    0|0
  • goz altlari kotu gozkuyo sanki :S

0|0
    0|0
Yükleniyor...