İngilizce mi gelistirmek icin?

Calisiyorum kursa gitmeye vaktim yok evde ingilizce mi nasil gelistirebilirim?

0|1
11|14

En İyi Erkek Görüşü

• bir gramer kitabı önce basit düzeyde bir gramer kitabı al oradan çalış cümle yapısını öğren zamanları öğren sonra biraz daha kapsamlı bir gramer kitabı alıp ondan bak sonra İngilizce hikaye kitapları bulunur derece derece önce 300le başlar 3 bine kadar çıkar yaklaşık 30 kitaptan oluşur bütün yayınlarda diyelim ki okuyorsun birinci sayfada karşılaştığın kelime beşinci Sayfada bir daha çıkar onuncu sayfada tekrar çıkar Böylelikle kelimeleri düzenli olarak tekrar etmiş olursun Ayrıca bileşik yapılı Uzun cümleleri daha iyi kavramış olursun hikayelerden sonra ansiklopedi gazete dergi falan oku merak ettiğin konularda

kelime odaklı getirme Öncelikle 1 milyon kelime de bilsem cümleyi bilmedikten zamanları bilmedikten sonra kendini ifade edemezsin Okuduğunu da anlayamazsın Ama tabii ki kelimede çok çok önemlidir kelimeleri ezberlerken taktik geliştir şekil ve anlam bakımından birbirine yakın olan kelimeler vardır kelimeler arasında bağlantı kur. şekilde çok geliştirirsin kendini Örneğin advise öğüt vermek demek bu kelimeyi öğrenirken wise nin akil anlamına geldiğini öğrenirsen advise yi bir daha unutmazsın öğüt vermek Akıl vermek ile yakın anlamlıdır Adventure in macera olduğunu öğrendim diyelim ki macera amacera anlamına gelen venture yi biliyorsan Adventure i öğrenirsin çünkü macera da cesaret ister yani iki kelime arasında Ek kök ilişkisi bulunur. Şu an aklıma gelmeyen bir sürü ornegi var.

0|0
    0|0
    • Sonra da pratik yap ama önce güzelce öğren dil anlam demektir mantığına göre öğrenmeye çalış düşündükçe aklina yatıyor zaten insanın Ben şimdiye kadar hiç kursa gitmedim ama YDS den 42 aldım çalışmadığım halde seviyemde elinin üzerindedir belli bir yere kadar zaten kursa ihtiyacın olmuyor bir de vazgeçme zevk al. araya zaman girerse insan unutuyor Belirli aralıklarla sürekli İngilizce bir şeyler oku Bir kere yatıp durduğun zaman zaten çorap söküğü gibi geliyor ama tutturmak önemli

yapabilirsin :-)

En İyi Kız Görüşü

• Ben ilkokuldayken yabancı sohbet sitelerine girerdim -mesela omegle- orda biraz geliştirmiş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• interpals. net buradan kendine yabancı arkadaşlar edinip sohbet edebilirsin beraber oyun oynayabilirsin vs. vs.

0|0
    0|0
  • Yabancı dizileri orjinal diliyle izleyip tekrar yap.

0|0
    0|0
  • 1-Önce ingilizce altyazılı, ilerleyen dönemlerde de orjinal ingilizce (altyazısız) film ve diziler izle. Anlamaya çalış, anlayamadığın yerde açıp bak.
    2- kelime öğrenmek için ufak ufak kağıtlar yap, dörde katla. ilk katı açtığında ingilizcekelime yazsın, diğer katı açınca da türkçesi. Bunları büyük bir kavanozda biriktir. Her gün 10 kelime ekle ve kendine sınavlar yap her gün. İlerleyen dönemlerde Başka bir kavanoza ilk katta ingilizcesi, içinde türkçesi olacak şekilde yap.

0|0
    0|0
  • İlk önce türkçeni geliştir sen, -mi'yi ayrı değil bitişik yazmayı öğren bir sonra ispanyolca, çince, ingilizce yardırırız.

1|0
    0|0
  • kelime öğren

0|0
    0|0
  • Bende istiyorum ama olmuyo iste hep yarida kaliyo çalisiyorum yoruluyorum zaman az bir de biraz birseyler ogreniyorsun ama konusmayinca olmuyo pratik de gerek

0|0
    0|0
  • hmm hayırlısı :D

0|0
    0|0
  • Önce telefonunun dilini ingilizce yap, Kelime öğren sürekli, Youtubedan videolara bak

0|0
    0|0
  • dil dile değecek diyorlar

0|0
    0|0
  • gramer kitapları al

0|0
    0|0
  • önce gramer. grameri 6 saatte öğrenirsin. sonrasında kelime ezberine girişeceksin.

0|0
    0|0
  • Gir yabanci forma bul birini konus surekli

0|0
    0|0
  • Konuşabilirsin biriyle.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bol bol yabancı dizi ve film izleyerek türkçe alt yazılı olarak, çok iyi derecede geliştiriyor, benimki öyle öyle gelişti. şuanda ana dilim gibi biliyorum diye bilirim, ve telefonda ingilizce öğreten uygulamalar var.

0|0
    0|0
  • Ingilizce Film izle, ya da ingilizce altyazili bilmediğin kelimeri tütkceye çevir not al ve sobra tekrar bak o filme. Kitap oku, müzik dinle sonra song texti oku anlamadin kelimeleri tekarar çevir sonra tekrar dinle. Ben böyle yapiyorum şahsen umarim sanada yardimci olur :)

0|0
    0|0
  • Dizi\film izle bol bol tabii ki alt yazili, İngilizce şarkılar dinle, İngilizce bulduğun her şeyi oku anlamadigin şeylerin çevirilerine bak. Bunları şarkı sözleri için de yapabilirsin mesela benim İng. Şarkı sözleri yazdığım bir defterim var cok ise yarıyor.

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarınla devamlı ingizce yazış ya da internetten yabancı birini bul onunla zorunlu ingizce konuşmak zorundasın zaten. Öyle olur.

Ne film nede müzik bir işe yarıyor

0|0
    0|0
  • Bol bol İngilizce alt yazılı İngilizce film izle sözlük oku kendine küçük kağıtlar yap onlara yaz gece uykun varken ezberlemeye çalış ve uyu

0|0
    0|0
  • Tabiki şarkı dinleyerek ve çevirilerine bakarak ben türkçe şarkı dinlemem ve ing şarkı dinlediğim için ingilizcem çok iyidir. Hatta ing hocalığı falan okumayı düşünüyorum acayip geliştiriyor benden söylemesi

0|0
    0|0
  • Hikaye kitabi oku

0|0
    0|0
  • Video izleyerek

0|0
    0|0
  • yabancı dizileri izle sonra alt yazıyı sen oluştur ingilizce şarkı dinle

0|0
    0|0
  • Verilen tavsiyelere göre söylüyorum. Yabancı dizi-film izleyebilirsin (önce türkçe altyazılı sonra ingilizce altyazılı olabilirmiş) Kendin bişeyler yazabilirsin (günlük-deneme vs olabilir) İngilizce konuşmalıymış günlük hayatta kendi kendine evde cüme kurabilirsin ve yabancı arkadaş edenip onunla konuşabilirsin. Yani İngilizceye dair herşeyi yapmalısın. Kolay gelsin.. :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...