Siz türk okullarında okudunuz ve bu afişin analizini yapabilecek kapasitedemisiniz?

Siz türk okullarında okudunuz ve bu afişin analizini yapabilecek kapasitedemisiniz ?
Arkadaşımla iddaya girdim o '' ezbere dayalı bir sistemi okuyanlar yapamaz '' dedi ben ise aksini iddia ettim.
Bu afiş neyi gösteriyo ne demek istiyo ne için yapılmış vs.. vs..

Güncellemeler:
1938 yılında yapılmış

0|0
2|22

En İyi Erkek Görüşü

• Ezberle alakası yok
    almanlarla ilgili bir şeyler ögretilmiyor bizde. bunu nasıl söylersin?
    alman kültürü ya da eski alman kültürü yok
    burada anlatılan yeni bir nesil yetişmesi icin toplanacak yardım ile ilgili
    yani bu cocukların yeni bir yuvaya gelcecege ihtiyacı var bir yardım da sen yap demek istiyor
    yeni bir nesil icin yardım elini uzat gibilerindne
    ezber sistemiyle bunu nasıl kıyaslarsın?
    sacma sapan olmus
    biz de sana bir afiş gösterelim sen de acıkla o zaman. tabi alman okulunda okuduysan
    ayrıca burada almanca bilmeyenler de mevcut oysa sen Türkce biliyorsun arada farklar var.
    hitlerin almanlara yaptıgı propagandalardan biri işte
    kısacası yeni bir nesil yetişiyor bu nesil yardıma ihtiyacı var bir yuvaya ihtiyacı var bir yardım da senden gelsin demek

0|1
    0|0
    • Almanya'ya hiç gitmedim , alman okulunada gitmedim , almanca derside görmüyorum. Almanca ''evet'' demeyi bile bilmiyorum '' . Türk eğitim sisteminin kötü olması bizim suçumuz değil.

• Gelecek nesilleri ne olacak? Cidden çok üzülüyorum ! Ezber üstüne kurulmuş bir sistem. Sınavların şıklı olması bile garip. Ben hala türk sisteminin düzelmesi için uğraşıyorum.

• ögretmen olmayı denedin mi?
      ya da ögretmensen süper
      senin gibiler lazım da işte
      simdi en son sistem gelecek diyorlar 3 3 3 4

En İyi Kız Görüşü

• Siz ne paylaştığınızın farkındamısınız?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• paylaştığın şeyin ne anlama geldiğini bilmeden neden böyle trollemelere izin veriliyor bu sitede? iddia yerine "idda", gösteriyor yerine "gösteriyo" yazan bir vatandaş gelmiş burada türk eğitim sistemini, milletin genel kültürünü ölçüyor yazık.

0|0
    0|0
    • iddia yazdım önce okumayı öğrensen iyi olur. İkincisi internet aleminde '' gösteriyo '' gibi kısaltmalar kullanmamızda sakınca yok !

• Cocuklara Daha iyi bir gelecek için nazilere yardim

0|0
    0|0
  • Nazi ye destek yapılması için değil mi

0|0
    0|0
  • Yahudi kumbarası...

0|0
    0|0
  • Eğer bakmayı bilirsen bu eski bir afiş hitler zamanından olması muhtemel hitlerin hayali olsn Nazileri konu alıyo yani naziler mutludur güçlüdür güzeldir ve herşeyin en güzeli onlarındır denmek istiyo bence

0|0
    0|0
  • alman okullarında nazi almanyasıyla ilgili ayrıntılar öğretiliyor mu

0|0
    0|0
    • Alman okuluna gitmediğim için bilmiyorum.

• Ne zaman yapıldığını altta yazmıştım. Dikkatli bak. Bize bir tarih veriyorlar ve yorumlamamızı istiyorlar.

• 1938 yılında neler oluyor pek bilgim yok kusura bakma. şöyle bir durum var ülkeyi değiştirmek istiyorsan ilk önce genç nüfustan başlarsın bu da genç nüfusu yetiştirmeye yönelik yapılacak konutlar için yardım kampanyası olabilir en iyi tahminim bu.

• Bir alman veledi, elindeki kumbara ile tasarrufun önemini anlatmak istemiş sanki. Ama alt yazıda ne yazıyor bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Az cok demeyelim bos gecmeyelim nazilere yardim edelim kampanyasi...

0|0
    0|0
  • adolf'un kızları

0|0
    0|0
  • Ben almanyada yasiyorum... O kizin elindeki kutunun üzerindeki o çarpı şeklindeki amblem yasak! Onu çizmek bile yasak

0|0
    0|0
  • Gelecek sizin ellerinizde gibi birsey mi?

0|0
    0|0
  • Hitler görürse kızar ama kaldırın bunu :D

0|0
    0|0
    • Hitler neden kızsın işine gelir propaganda afişi :))

• Nazi Almanya'sının propaganda afişi. Tasarrufa teşvik ediyor olmalı.

0|0
    0|0
  • Hitler tasarrufu tesvik ediyor

0|0
    0|0
  • hitlerin kıyafeti bilmem ney :D

0|0
    0|0
  • paranı biriktir demek istiyor olabilir

0|0
    0|0
  • Okuyun ve bu kumbaranın içini daha hızlı doldurun, bu kumbara ne :)

0|0
    0|0
  • Kızın boğazında bir el var durmadan boğazını sıkan ve kızın elindeki kumbara her ne kadar kendisine aitmiş gibi gözüksede o para özgürlüğü eşitliği savunan emperyalist insanlarındır. Ve arkada çiçiekler var insanlar çiçeği hep güzel kokulu hoş görüntüye sahip olduğu iyiliği temsil edeceğini düşünür halbuki ortada dönen kapitalizm in farkında değiller.

0|0
    0|0
    • Alakası bile yok. Almanca yazıyor , 1938 yılı ve Nazı sembolü var kumbarada

• Hayır o da değil

• Resim tamamen kapitalizm i simgeliyor

• Dr. Paul Joseph Goebbels in incelikle çalışılmış eserlerinden biri ari ırk konusu kısacası

0|0
    0|0
  • Almanlar en üstün ırktır

0|0
    0|0
  • Bunu yapanın düşüncelerini merak ediyorum neden böyle dusunmus acaba

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Almanca yazıyor ustunde😂

0|0
    0|0