Evde saz ve gitar çalmayı öğrenmek mumkunmu yoksa kurs şart mi?

Evet baslikta yazdığım gibi evde gitar çalmayı veya saz/bağlama calmayi ogrenebilrmiyim internetten ya da kitap alıp kendim yapabilirmiyim yoksa illa kursa mi gitmek lazım? Ben kurslari fazla sevmiyorum evde öğrenmek istiyorum mumkunmu?
Cevaplariniz için teşekkürler; )

0|2
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Öğrenilir. Ama yalan yanlış. Videolardan bile öğrensen yaptığın hataları, tutuşları, birinin gözetiminde olmalı. Ayrıca öğrenmedeki süreci yavaşlatır. O yüzden kursa gitmen en makbulü.

1|0
    0|0
    • Kurs diyorsunuz yani anladim sagolun yorumunuz ve dusunceniz için

• Bağlamayı küçümsemiyorum asla bende çok severim. Çalarım arada. Kardeşim bağlamacıdır benimde. Ama gitar mı zor bağlama mı? Kesinlile bir kıyaslama yapmak doğru değil. Çünkü İkisinde de farklı teknikler kullanılıyor. Gitar sadece yukarı aşağı ritm atılarak çalınan bir enstrüman değil. 5 akorla çalınan bir enstrüman hiç değil. (5000 civarı farklı akor sistemi barındırır). Bağlama keza öyle. Bölegelere göre tavırlar makamlar değişiyor. çalış teknikleride o yönde değişkenlik gösteriyor. Ama 2 sininde orta özelliği kursa gitmeden asla başlanılmama gerçeği. çünkü 2 side sınırsız bir enstrümandır. Ben yaptım oldu dedirtmez. ilgi ister. uğraş ister. sabır ister. seni geliştirecek olan sağlam alt yapıdır. yarım yamalak öğrenme senin önüne hep engel olarak çıkacaktır.

• Anliyorum haklisiniz

En İyi Kız Görüşü

• cook zor bir ihtimal.
    1. teknigin yanlıs olur.
    2. kaynak konusunda bir ögretmenin olmalı
    3. müzigi ögrenmen lazım bunu netten vs ögrenemezsin
    4. evde deneme bir süre sonra tıkanırsın.
    5. ha dersen bıkac akorlar sarkı söyleyeyım yeter o zaman net. olur tabi.

1|0
    0|0
    • Arkadaşlarım nasil öğrendi o zaman ya da çoğu kisi

• 2-3 ay egitim alayim sonra bakarim durumuna göre nasıl fikir?

• eger maddi durumun yoksa evet 2 3 ay ders al sonra kendin devam ettirmeye çalış.

Erkekler Ne Diyor 16

• Kanki kursa falan gitmeden elektro gitar çalıyorum, ikizim gitmişti bir 6 ay falan 2 3 akor gösterdi sonra internetten bakmaya başladım ve şuanda ikizimden daha iyi solo atıyorum ilk 1 ay falan eğitim şart tanıdık varsa göstersin sonra yutuptan falan öğrenirsin birde parmak egzersizi şart günde 1 saat parmak egzersizi yap ciddi bir şekilde 3 4 aya çalarsın

1|0
    0|0
    • Hadiii be wallahmi :D oldu bu is sende az buçuk degilmissin haa mashallah inshallah bende öğrenirim

• Kanki bide kursa falan gideceksen çok gitme işin tekniğini öğren yeter bir 3 aydan sonra para amaçlı hep aynı şeyleri farklı şarkılarda daha süslü gösteriyorlar mesela alt üst çek, çek vur çek bunu 2 ay boyunca gösterdiğini biliyorum hocanın ikizime tabikide farklı şarklıarda önemli olan teknik yeteğin varsa devam ettirirsin şimdiden kolay gelsin

• Eywallah kardescazim ya bana böyle gelin 2-3 ay gidem sonra ya birazdaha devam ederim ya da evde ogrenirim

• müzik kulagın iyyise evde de ögrenebilirsin

1|0
    0|0
  • Şart.

1|0
    0|0
  • Öğrenirsin.

1|0
    0|0
  • Sadece ezberlersin elde olanlarla ama yapamayınca bıkar bırakırsın. Eğitmen şart

1|0
    0|0
  • Öğrenirsin örnekleri var ama müzik kulağın varsa daha kolay olur yoksa nota ile çalman gerekir oda zor alışana kadar baya bir süreç var yani

1|0
    0|0
  • ben öğrendiim şahsen

1|0
    0|0
    • Herseyini kendinizmi ogrendiniz yoksa?

• yani bıraktım ama çok güzel videolar var onları uygularsan gayet rahat öğrenirsin zaten

• Hmm peki sagolun

• Kurs sart yaa malesef 😀

1|0
    0|0
    • Off ya kursunu si.. min kursu illa şart yani:( benim arkadaşlar intertten öğrendi ama

• Evet:D

• Mesaj 😊😀

• Evde kendin ogrenebilirsin

1|0
    0|0
  • bunu bende merak ediyorum baslarsan bana haber edermisin?

1|0
    0|0
  • Kendin evdede calabilrsin kursa gitmede gerek yok öğretici videoları izleyerek yeterki öğrenmeye hevesin olsun ;)

0|0
    0|0
    • Bak bu morel oldu bana evde ikiside var aldim ama calmayi bilmiyorum ışte inshallah öğrenirim :D

• Sıkinti yok yola devam diyosun yani

• @Sibelkara aynen öyle :D

• Benim fikirim bireysel öğrenme olmaz bireysel pratik yaparak geliştirme olur o yüzden ben oyumu hayırdan yana kullanıyorum, kitap alıp öğrenirsen de çok zor ve olması gerekenden çok uzar diye tahmin ediyorum

0|0
    0|0
    • Haydaa icimi kararttin bende biraz kursa giderim biraz kendim öğrenirim belki olur?

• Bu benim fikrim, ustalaşmak istiyorsan ben deneyimli tecrübeli kendini kanıtlamış bir hoca yardımı şart derim, ama ben böyle düşünüyorum diye böyledir diye bişey yok yanılıyor da olabilirim

• Sağolun dusunceleriniz icin

• Saz ve gitar kullanabiliyorum ben sazı kendi kendime internetten falan bakarak öğrendim ama gitarda olmadı illa en az 1 ay eğitim şart

0|0
    0|0
  • Ben 2 seneden beridir elektro gitar çalışıyorum. Hiç kursa falan gitmedim. İnternette temel düzeyden üst düzeye kadar dersleri içeren video lar var.

0|0
    0|0
  • kursa git canım

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Çok zor ama imkansız değil.

1|0
    0|0
  • Zor biraz :d

1|0
    0|0
    • Hayat zaten zor hiç bir şey kolay degilki :D demi gizz

• Öğrendiğini zannedersin ancak

0|0
    0|0
    • Sen oylemi zannetin?

• Ben sana adam gibi kursa gitmen gerektigini anlattim. Israrla cikisiyorsun..

• Ablacım saz diye bir enstrüman yok sok kafana bunu. Bağlamadır o saz olsa duramazsın...

Yükleniyor...