Cemil Meriç'i bilmeyen bir toplum acaba kimleri bilir?

gerçekten büyük şaşkınlık içindeyim
az önce cemil meriç ile ilgili soru sorduğumda birkaç kişi hariç kimsenin cemil meriç i tanımadığını gördüm...
ve cemil meriç gibi birini tanımayan toplumun insanları kimleri biliyor oldukça merak ettim.

1|1
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Sen Cemil Meriç i değil Justin Bieber i sor, adriana yı sor, demet akalın ı sor bak nasıl bilirler.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İki kitabını aldın cemil meriç hakkında çok şey biliyorum diye dolanıyorsundur eminim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bize araştırmayı değil, ezberlemeyi öğretiyorlar.. Diyorlar ki siz doğru bilgi peşinde koşan gençlik değil, hiç bir işe yaramayan bilgilerle yetinen bir gençlik olun. Çünkü cahil bir toplumu yönetmek daha kolaydır. yapılanları sorgulamazlar, değerlendirmezler, karşı çıkmazlar vb.

0|0
    0|0
    • bu şu anki toplumun durumunu özetlemek mi?

• toplumun hiç mi suçu yok acaba? var olan beyinlerini kullanmayıp önlerine sunulanı yemek bir tercih tıpkı önüne sunulan hakkında araştırmalar yapmak gibi

• Temele inmek lazım! Bireyleri korku ile büyütürsen, bir şeyin peşinden gittiklerinde ceza göreceklerini söylersen tabi ki araştırmaktan çekinirler.
      Örneklemek gerekirse;
      İlkokula giden Ahmet bir gün sınav sonucuna itiraz etmek için öğretmeninin yanına gider. Aldığı nottan daha yüksek beklediğini söyler ve sınav kağıdının tekrar kontrol edilmesini ister.
      Öğretmeni ise tamam kontrol edelim ama fazla not vermişsem onu da alırım der. Ahmet o günden sonra bir daha hakkını savunmaktan hep çekinir.

Sistem böyle oldukça daha çok Ahmet gibi kişiler yetişecektir.

• Öz hemserim kapı komsum olur

0|0
    0|0
  • "Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır." Sözüne inanan insanların olduğu bir toplum burası. O yüzden ben artık böyle şeylere şaşıramıyorum ne yazikki :)

0|0
    0|0
  • Cemil Meriç bu ülke ve kırk ambar kitaplarını okuyun okutun.

1|0
    0|0
  • İlk kitabını aldım bu sene. ağır geldi henüz onu anlayacak birikimim yok sanırım :/

0|0
    0|0
  • Metin yükseli bilir.

0|0
    0|0
  • Cemil meriç beni biliyomu daha milletin yaradanından haberi yok cemil meriç kim

0|0
    0|0
  • kim lan bu erol egemen :D

0|0
    0|0
  • ardisliğin kime ne yani bilmek mecburimi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• meriç görme engelli olduğu bir dönemde bile yazmaya devam etmiş büyük bir aydın. büyük bir kaybımız. ama sorun sitede. ülkede az sayıda da olsa inanılmaz beyinler var. burası ama "nasılım?" dünyası.

0|0
    0|0
  • Meriç'in fikrini sorsam bocalarsın, fazla ötme.
    Bu şekilde örneklik/ıslah olmaz, böyle absürd bir soru soracağına Cemil Meriç'i anlatan bir bence yaz canısı

0|0
    0|0
    • Yazmak istediklerim👏 tesekkurler kanks

• sen de haklısın aslında... cemil meriç daha önceden birkaç kere çalışma konum oldu onunla ilgili birçok yazı ve makale yayınladım... bence kısmına gelirsek yazacağım benceler fazla olur buraya ve burada yayınladığım her bence benim zaman kaybım (o zaman neden burdasn diyecek olursan; burada bulunmamın da bir amacı var derim)... absürt kısmına gelince; sorduğum soruda absürt bir şey yok dikkatli okursan anlarsın sevgiler

• Beşir Fuad, Cemil Meriç, Nihal Atsız gibi sayısız isimler var bilinmesi gereken.

0|0
    0|0
  • Bilmiyordum. Sayende öğrendim, teşekkürler

0|0
    0|0
Yükleniyor...