Şekil yapmak deyimine örnek verebilir misiniz?

şekil yapmak deyimine örnek verebilir misiniz? kim nerede nasıl şekil yapabilir?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Fiziksel görüntünün, toplumun belli kesimleri tarafından ilgi görmesinin istenmesi nedeniyle değiştirilmesidir. Saç, giyim kuşam daha çok görülen örnekleridir. İnsan bu durumda çoğu kez istediği ve olduğu şekilde yani öz görünüşüyle değil, olmasını yani görünmesini istenildiği sandığı şekillere bürünerek gözükür ki bence bu yanlıştır ve özgüven eksikliğinin bir işaretidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Belli bir kesim tarafından kabul gören bir anlayışa bürünmek.Genel olarak biz bunu fiziksel görüntü olarak kabul ederiz.

0|0
    0|0
  • şEKil yapmak çok anlamlıdır.Örnğ

ÇOcuk ciks giyinmiştir

-Kanka şekil yapmışız hayırdır amk ?

yada küçük bi tartışamda gerekli el kol hareketleriyle haklı duruma düşerse

-yürü be harun şekil yaptı şerefsiz .. gibi

0|0
    0|0
  • Misal biri saçını kestırır ona vay sekıl yapmıssın deriz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• topumun genelince kabul gören şekilde giyinmek,millete hava atmak amaçlı hareketlerde bulunmak,birine ters davranmak.

0|0
    0|0
  • Bugün pazara gittim gezmeye arkadasimi gôrdum malin soledïgi lafa bak ; pazarami geldin ? Yok amk hipermarkete geldim yanlis kapidan girmisim.:) şekil yaptım :D

0|0
    0|0
  • Her zamanki halimizden daha farklı bir şey yaptığımız zaman söylenir.

0|0
    0|0
  • Motorla ön kaldırmak, Arabanın gaz pedalına ses çıkarcam diye yüklenmek,Pati çekmek... gibi .Kısacası karizma içeren hareketlere şekil yapmak denir.

0|0
    0|0
    • Son cümlemde ki "hareketlere" kelimesinin sonuna "ve artistlik yapma durumuna" kelimelerini ekliyorum.

Yükleniyor...