Bir roman yazacak olsanız ilk cümlesi ne olurdu?

Örnek vereyim mesela,
Kapıyı açtığımda gelen gürültüyle birden irkildim ve geriye sıçrarken birine çarptım.

1|1
22|44

En İyi Erkek Görüşü

• Nefes alamadı adam.. sanki görünmez bir el onun boğazını sıkarken diğer el burnunu kapatıyordu. Gözlerinin önü karardı düşmemek için elini duvara yasladı bu acı nefesini kesmişti gözlerinden iki damla yaş süzüldü yutkunmak istedi fakat başaramadı..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 43

• "Bismillâh her hayrın başıdır. Biz dahi başta ona başlarız.

Bil ey nefsim! Şu mübârek kelime İslâm nişanı olduğu gibi, bütün mevcudâtın lisân-ı haliyle vird-i zebânıdır.

Bismillâh ne büyük tükenmez bir kuvvet, ne çok bitmez bir bereket olduğunu anlamak istersen, şu temsilî hikâyeciğe bak, dinle. Şöyle ki:" der hikayemi anlatmaya başlarım.. ;)

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Kanlı tornavida ahşap zemin üzerinden yuvalanarak ayakkabıma vurduğu an yürüdüğüm yerin ne kadar tozlu olduğu anladım çünkü ayakkabımdan havaya kalkan tozlar sanki tornavidayla aramda ki görüş mesafesini kısıtlıyordu oysa ki bu saçmalık kafamda kurduğum vicdan muhakemesini oyalanma çabalarıydı. Zihnimi bu denli düşüncelerle meşgul ederken yaptığım olaya nasıl odaklanabilirdim ki?

1|0
    0|0
  • Reelde her gün ileriye kulaç atan insanoğlunun,
    Metafiziksel değerlerinin yok oluşunu izliyordum Beylikdüzü' ndeki evimin balkonundan.

1|0
    0|0
  • "orda mısın?"

1|0
    0|0
  • yaz mevsimin ayaz vaktinde bir gül gibi asil bir şekilde dışarıyı seyrediyordu.
    2 cümlecikden oluşdu az idare ediver :)

1|0
    0|0
  • Bir zamanlar öykünün kahramanları muradlarına ermeden önce...

1|0
    0|0
  • nereden geldim diye sordum kendıme sustum dondum bir süre ben kendıme cevap veremedım.

2|0
    0|0
  • Gecenin zifiri karanlığındaki aydınlığı görmüştüm, o an benim için her şey değişmiş, yeni bir umuda sürüklenişi adeta sezmistim

2|0
    0|0
  • Yine oturuyordu sallanan sandalyesinde dizlerinin ustunde gelişi güzel atılmış ince bir battaniye elleri titrek gözleri buğulu camda geçmişi izler gibi

1|0
    0|0
  • birden bu ya dünyanın ortasında buldu kendini

1|0
    0|0
  • Gün ağarırken, Caddenin solundaki bankta gözlerini ufka dikmiş halde oturuyordu.
    Hayatımdaki bozuk herşeyi, Bugün değiştireceğim diyordu kendi kendine.

1|0
    0|0
  • dışarıda hınharca yagmur yagıyor ve ben m*l gıbı şemsıyesız ıslanıyorum karsıdan bana bakan şemsıyelı cocuk delıcesıne guluyor

0|0
    0|0
  • havada ki yağmura aldırmadan güçlü bir şekilde ilerliyor ve ertesi gün pişman olacağımı bile bile...

1|0
    0|0
  • Güneşli bir günü hüzünlü bir akşama bağlayan yerdi burası.

1|0
    0|0
  • kapıdan içeri girmişti

1|0
    0|0
  • Selamun aleykum nasssınnız bayiiim?

0|0
    0|0
  • Soğuk yağmurlu bir hava da dışarı çıkarken alt kattan bir ses duydum ve o yöne doğru gittim

1|0
    0|0
  • sevgili günlük... romanın adı günlük :D allah allah

0|0
    0|0
  • Birden bir patlama sesi.
    -Oman tanrem nedir bu?
    O an çıkan sesin nalet olası koca kıçımdan geldiğini anlayamamıştım.

0|0
    0|0
  • bilemıyorum :D

0|0
    0|0
  • işte hayatım boyunca beklediğim an.

0|0
    0|0
  • Soğuk bir kış gecesi diye başlardım :)

0|0
    0|0
  • çok yakışıklıydım

1|0
    0|0
  • O'nun yüzünden.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Vee boyle basladi benimm hayatim.

0|0
    0|0
  • Gözlerini bembeyaz bir sabaha açıyorken içine çektiği buz gibi havayla irkilerek yataktan fırladı.

0|0
    0|0
  • Meraba

0|0
    0|0
  • "Hay babanın düşmanlarını **keyim"

0|0
    0|0
  • selamun aleyküm

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 21

• "O sabah odaya sızıp yüzüne vuran güneş ışıklarının verdiği rahatsızlıkla uyandı, gözlerindeki makyaj akmış, yanaklarını siyaha boyamıştı. Gözlerini tavana dikti uzunca bir süre seyretti, neler düşünüyordu? Bu süreçte bende onu seyrediyordum. Varlığımdan habersiz gibiydi."

1|0
    0|0
    • Zifiri karanlık odama perdeden sıyrılıp yere düşen ay ışığı yine onu hatırlatmıştı oda benim zifiri hayatımın ay ışığı gibiydi ay kadar parlak ve asildi aramıza giren bulutlu dönemlerde geceleri göğe bakar bir gün kavuşucağımızı düşünür bir sigara daha yakardım

• Sabır taşı olsa çatlardı,
    Ben halen neden bekliyorum, neden kopamıyorum.
    Allahım nasıl bir tutku bu..

1|0
    0|0
  • Bu yaşamdan ve gereklerinden çok sikilmisti. yeni bişey lazımdı...

1|1
    0|0
  • Acı çekiyorum, çaresizce bir işik bekliyorum bellide kurtarıcak bir el.. Çaresizce bekliyorum. acı çektiğini bile bile olumu bekliyorum.

1|0
    0|0
  • Denizi olmayan bir şehirde kendi içinde boğuluyordu. Gibi 😑

1|0
    0|0
  • Küçük kız daha 5 yaşında bile girmemişti. Oysaki hayat kendini tanıtmaya kesin kararlıydı.

1|0
    0|0
  • Sessizce oturmuş düşünüyordu ve önünde aniden duran bir arabayla irkildi

1|0
    0|0
  • İnci gibi parlayan dişleri gülümsemesini mukemmellestiriyordu..

1|0
    0|0
  • Ey sessizlik neler fısıldıyorsun...

1|0
    0|0
  • yaşadıkları onu çok yıpratmıştı.

1|0
    0|0
  • bu ben ben miyim ya bu sen misin terk edip gideeen

0|0
    0|0
  • Gözümü açtığımda kan ve kir kokan soğuk bir yerdeydim.

1|0
    0|0
  • Menekşelerin kokusunu içime çekerek yürümeye devam ettim. Olurdu.
    Senin ki biraz yabancıyı andırdı

1|0
    0|0
  • Ne ben yazayım ne siz okuyun.

0|0
    0|0
  • şu an yazıyorum. Çıkarmak için elimden geleni yapacağım. Kendi ellerinizle alır okursunuz ilk cümlesini 😄😄

0|0
    0|0
  • Kitapcida acip ilk cumlesine bakarim ve almam o kitabi..

0|0
    0|0
  • YAZMAK HAYATIN FOTOĞRAFINI ÇEKMEKTİR

0|0
    0|0
  • İşte... gecmisim kapıdan içeriye siziyordu. biraz sitemkar biraz özlemle. . Koşup sarılsam mi yoksa arkamda mi biraksam? Yanımdan öylece geçişini seyrettim. Yerine sevemedgim adam, usulca yanımdan geçti. Oysa ki yan yana yürümeye söz vermistik...

0|0
    0|0
  • Bir roman okudum hayatım değişti...

0|0
    0|0
  • Düşünmem gerek kurgu lazım önce

0|0
    0|0
  • Bu hayattan bıktım

0|0
    0|0
Yükleniyor...