Milena'ya Mektuplar adlı kitabı okudunuz mu?

"Her şeye rağmen, mutluluktan ölünebiliyorsa, o zaman kesinlikle bu şekilde öleceğim. Ayrıca, ölüm döşeğindeki birisi, mutluluk sayesinde hayata tutunabiliyorsa o zaman ben de hayatta kalacağım."

...

"Mesela neden, sandalyene veya masaya oturduğunda, uzandığında veya uyuduğunda odanda, seni tamamıyla görebileceğim mutlu bir gardırop olamıyorum? Neden olamıyorum?"

...

"Kaçırılır bu kadın, yangından, yeryüzünden, kucağa alıp kaçırılır... O da güvenle, istekle sokulur insana. Yalnız "i"nin sesi çok güçlü, sıçrayıp elinden kaçıvermiyor mu adın? Yükünün mutluluğundan bu şıçramayı kendin yapıyorsun belki de?"

...

"Bir ay önce daha mı iyi bir insandım? Kendi kendime de olsa, üzülüyordum hastalığına, hiç değilse hasta olduğunu biliyordum... Ama şimdi? Geçti artık, şimdi yalnız kendi hastalığımı, kendi esenliğimi düşünüyorum, ama ikisi de sen demeksin."

...

"Yanımda yürüyordun Milena, düşünsene, yanımda yürümüştün!"

Milena'ya Mektuplar - Franz Kafka

#KitaplarKalpKırmaz

6|0
28|3

En İyi Kız Görüşü

• ' Anlaşılmaz bir insansınız Milena. Derdiniz bin parça başkalarını, beni düşünüyorsunuz. Uykusuzluk çektiğim için üzülüyorsunuz. '

0|1
    0|0
    • ve benim için uykusuzluk çekmeyin diye artık geceleri uyurum

• evet edebiyatı severim kitaplar üzerine konuşmayı genelde yaparım istediğinizde yapabiliriz hayırlı ramazanlar hoşça kalın

• @hüznün-deryasındayim Sizede hayırlı ramazanlar. Hoşça kalın

En İyi Erkek Görüşü

• o adam ayzar değil başka bir şey bu adam edebiyatcı değil başka bir şey sözleri adamı öldürtür...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...