Köyde yaşayan ilkokul mezunu Ümmiye Koçak, New York Film Festivalinde en iyi kadın sanatçı ödülü aldı. Senin hayalin ne?

Ümmiye Koçak TEDx Talks konuşması...

10|10
35|61

En İyi Erkek Görüşü

• Bizde olsa bu kadına köylü dağdaki çoban vs diye küçümserler. Küçümseyenlerde köylünün hakkını savunan devrimi destekleyenler ile sosyalist geçinen solcu lümpenler.

3|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eee lemeden, lafı katistirmadan dosdogru anlatti cidden cok mutlu oldum izlerken. Sosyal ogrenme kuraminin kuruculari Ümmiye anneyi gorse aglardi :) Vallahi yoklukta yetisip bunca birikim sahibi bir kadin, özel hocalar esliginde buyuyup diplomasini cerceveleten insandan evladır.

Onun dunyasi mersin kadardi; onu hedeflemisti. Ama azimle ilerleyince nerelere gidilebilir bize de bunu ogretti.

1|4
    0|0

Erkekler Ne Diyor 60

• TEDx Talks konuşmalarını ara ara dinlerim, mesela elif şafak
    https://www.youtube.com/watch?v=mMpKvff138M

2|1
    0|0
  • Temiz bir dünya hayal ediyorum , ama nafile

0|0
    0|0
  • bizim hatunlarda burda evli birine aşık oldum naapsam sevgilimin kaşı gözüme değdide hamile kalırmıyım derdine düşsün anca

2|0
    0|0
  • Ben onun agzini yerim ya😊😊 soyledigi koy Yörük köyü. Bizzat gidip gezdigim bir koy Mersin de calisirken Etrafi dahlarla cevirili. bir yonu deniz bir yonu dağ. Yarin hemen film ve tiyatroyu bulup izlicem saol @Alşme paylasim icin. j

0|0
    0|0
  • Dikkatimi çeken görüntüsü köylü ama yapısı eğitimli gibi.
    Yeşilçam hilesi mi la bu..
    Cümlelerin arkasında kurgular..

1|0
    0|0
  • Bez bebek filmiydi. Gecen ben de sordum. Muzigi cok guzeldi filmin.

1|0
    0|0
  • Helal olsun gurur duydum. Teyzem ilkokul mezunu ama çağımızda üniversite okuyan çoğu kişiden daha güzel bir Türkçe ile konuşmuş. 👏👏👏

1|0
    0|0
  • Bu kadına nedense gıcık oluyorum sırf şu aptl program ana ocağı yüzünden ama tebrik ederim

0|0
    0|0
  • İstanbul dan sevgili bulmak

0|0
    0|0
  • Ahmet Arif Anadolu şiiri dinleyesim geldi

0|0
    0|0
  • saymakla bitmez

0|0
    0|0
  • Diploma sadece eğitilmenin resmiyete dökülüş biçimidir. Yapmak istediklerin için ne bir aracı ne de bir engel olur.

0|0
    0|0
  • ya hepimizin ufku geniş olup mükemmel hayallerimiz vardır ama o hayaller idealimiz mi? onları gerçekleştirmek için bir şeyler yapıyor muyuz? yoksa sadece sakin kafamızla hayallerimizi kurup kendimizi mi uyuşturuyoruz?
    Herkesin hayalinde onu almak bunu vermek böyle olmak şu noktalara gelmek gibi aslında biraz daha uzaktan bakıldığında ne kadar acizane duruyor. Genel olarak herkesin hayalleri bencillik daha farklı ve ötesi olmalı..

0|0
    0|0
  • Avukat olup gay haklarını geliştirmek, bir de gay evliliği yapmak. Bu teyzemizi de yürekten kutluyorum. Böyle insanlara çok ihtiyacımız var.

0|0
    0|0
  • Bu kadını izlemiştim.. Oldukça başarılı... Birçok profesyonel tiyatrocuya taş çıkarır.. Kendisini tebrik ediyorum.. Yitip gidiyor anadolu da böyle nice cevherler, çaresiz..

0|0
    0|0
  • liseye kadar zorla okudum şimdi iki ünüversite diplomam 1 ustalık 1 ahcılık 1bilgisayar kursu belgem var gali gec acılıyo benim motor

0|0
    0|0
  • Hayırlı olsun.. Ne diyek :D

0|0
    0|0
  • Savaşılmayayım sevişilen bir dünya hayal ediyorum

0|0
    0|0
  • Bu kadını hatırlıyorum.
    Lay's de oynamadı mı bu?

0|0
    0|0
    • Hahaha orda oynayan kadin baskaydi bu kadin trt de ana ocagi isimli bir program yapiyodu

• İnanç

0|0
    0|0
  • helal olsun

0|0
    0|0
  • hayalim yok. hepsini canavarlar yeni abla

0|0
    0|0
  • bu kadın trt deki bir programda da vardı.3-4 kız köy işleri yapıyordu, bu kadın da onları nasıl yapcaklarını anlatıyordu

0|0
    0|0
  • Helal olsun :)

0|0
    0|0
  • Helal olsun valla ya çok sevindim adına

0|0
    0|0
  • Dünyayı yonetip yardim etmek

0|0
    0|0
  • Helal olsun azimli olunca neler yapılır göstermiş kadın

0|0
    0|0
  • Eli öpülesi annem benim 😀

0|0
    0|0
  • Köylü insani küçük görenden bir cacik olmaz.

0|1
    0|0
  • saçmalık

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 34

• oha maşallahh h yaa :))

0|0
    0|0
  • bravo tebrik ederım

0|0
    0|0
  • Azimle yapılan her işin sonu kıdemdir, köylü demek yanlış kaçar fakat ilk okulu okuyup bu dereceye gelmesi azmine bağlı.. çoğumuzun bu azmi, örnek almamız gerektiği kanaatindeyim.

0|0
    0|0
  • Helal olsun tonton neneme 💋💋

1|0
    0|0
  • Dramatize edilmesinne gerek yoktu kılık kıyafet her şey düzen oyun.

0|0
    0|0
  • Ne güzel ne büyük gurur verici bende köy ilk okulunda okudum ne güzel günlerdi ya off 😂😂

0|0
    0|0
  • Mukemmel

0|0
    0|0
  • Çok fazla hayalim var. Hangi birini sayayım.

0|0
    0|0
  • @Belinelli bak Adana li teyzeme biraz da iyi örnekleri görün kardeşim 😎
    Ümmiye Teyze ye helal olsun 👏

0|0
    0|0
  • Azimli kadın, üstelik tarlalara çalışmaya gittiği bütçeyle çekmiş filmi takdire şayan doğrusu. .. 👍👏👏👏

0|0
    0|0
  • Helal olsun

0|0
    0|0
  • Bravo teyzeme valla dalga geçimyorum bravo helal olsun cidden

0|0
    0|0
  • Brawo 😊

0|0
    0|0
  • Çok yaşa ümmiye anne

0|0
    0|0
  • Kadını tebrik ediyorum👏. Okumuş halimle ben yapamıyorum 😟😱

0|0
    0|0
  • Iyi olmuş hayırlısı

0|0
    0|0
  • Daha farklı şeyler.

0|0
    0|0
  • İyi bir doktor olmak

0|0
    0|0
  • Ana ocaği programındaki abla bu tanıdım . vlla ben öyle şu olsun şuraya kdar yükseliyim flan hiç gözümde yok ama sevdigim insanla bir dükkan işletmeyi çok istiyorum görüyorum karikoca flan iş yspiyolar çok hosuma gdiyo yani.

0|0
    0|0
  • Tebrik ediyorum teyze yi. Tek hayalim iyi bir anne olmak.

0|0
    0|0
  • Şu okulu bitirim güzel bir işe gireyim bir de mini cooper alayım

0|0
    0|0
  • Helal olsun

0|0
    0|0
  • Helal teyzem ellerinden öperim. Sağlıklı bir yaşam mutlu bir evlilik hayırlı çocuklar huzur. Kariyer olarakta insan psikolojisi ile ilgili eğitim alıp insanları daha iyi tanıyıp iyileştirmek isterdim

0|0
    0|0
  • Helall 😂👏👏

0|0
    0|0
  • Helal olsun teyzeme

0|0
    0|0
  • Haketmiştir yoksa vermezler

0|0
    0|0
  • valla gurur duydum ya. kendimi düşünemedim helal olsun

0|0
    0|0
  • Coook duygulandim.
    😭😭
    Bu soruyu paylastigin icin tesekkur ederim

0|0
    0|0
  • Sonuna kadar izledim tebrik ediyorum güzel insanlar güzel şeyler görmek umut veriyor :)

0|0
    0|0
  • Bu yaşta bu zihniyette teyzeler görmek çok güzel helal olsun çok başarılı

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4
Yükleniyor...