Gitar çalan arkadaşlar bir bakabilir misiniz?

Kendim yeni yeni gitar öğrenmeye başladım. Şarkıyla beraber akor geçişlerini çok karıştırıyorum. Hem ritim tut hem şarkı söyle hem akorlara geç. Herkes başta zorlanmıştırda sizler ortalama ne kadar sürede elinizi az çok alıştırdınız ve tavsiyeleriniz var mı?

0|1
5|4

En İyi Kız Görüşü

• agır agır çalmaya calıs hızlı yapma.

0|1
    0|0
    • başlarda sende normal ritimin dışına çıkıp şarkının ritmine göre ritim tuttuğun oldu mu rastgele yani

• Öğretmensek eger buna uygun davranmalıyız elbette teşekkür ederim🙏😊

• bana yardımcı olmak zorunda değilsin ama işini sevdiğin belli oluyor :)

En İyi Erkek Görüşü

• Zor birşey yok kardeşim pratik yap parmaklarını iyi aç bak Em, * , G, Dm, E, F, D bu akorları netten basılışına bak ondan sonra ise Misal Em ye bas çalmaya başla 2 aşağı vur 2 yukarı 10 saniye çaldıktan sonra aynı akoru başka akora geç çalarken böyle böyle alıştıra alıştıra yaparsın zor olan birşey yok imkansızları sil at kafandan

0|1
    0|0
    • youtubedan bir kanal buldum zaten sade ve güzel şekilde anlatıyor sırayla ders ders videolar çekmiş

• Turaniko yu diyorsan evet onu takip et

• yok benim baktığım kanal altmışdört temel dersleri veriyor iyiyede benziyor

Kızlar Ne Diyor 4

• Elektroyu iki yılda öğrenmiştim

0|1
    0|0
    • benimki klasik gitar dinlemeyi severim uğraş olsun diyede başlayım dedim

• Amplifier alırken yüksek Watt alıpta kazık yeme 😄

• ben bişey sormak istiyorum aslında ritim tutarken ben normal ritim değilde istemsiz şarkıya göre ritim tutuyorum bu nasıl olcak peki :D

• 1 ay

0|1
    0|0
  • Ya ders aldınız mı yoksa kendiniz mi öğrendiniz gitar aldım ama hala duruyor olduğu gibi çürüyecek hiçbirşey bilmiyorum da.

0|0
    0|0
    • ben kendim evde öğreniyorum ilk günlere göre gelişme var tabi evde temel öğrenirsin

• İnşallah herşey için teşekkür ederim :)

• ne demek rica ederim

• 2 haftada alismistim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 3 ayda oturur. Tabi ne kadar çalıstığınlada alakalı. Parça çalışmak çok aman aman geliştirmez. Metod çalış metronom kullan. Farkı anlarsın.

0|1
    0|0
    • metod metronum derken nasıl yani

• Ritm, solo ve teknik ağırlıklı metod kitapları bulabilir onlarla çalışma yapabilirsin. Metronom bir tempo sayardır. Bir şarkıyı hangi tempoda çalman gerekiyorsa sana referans tik tak şeklinde sesler veriri. Sende buna göre ritmlerini ayarlarsın.

• Zamanla oturacak. Perdeleri kapat ritm at. Sonra ise akor bas ritm atma bu şekilde yavaş yavaş kapacaksın.

0|1
    0|0
  • bikere arkadasın çantasından flüt çalmıştım. DÇ

0|0
    0|0
Yükleniyor...