Bir söz yazın geceye?

Köpekler arkadaşlarını sever, düşmanlarını ısırırlar. İnsanlar ise tamamen farklıdır: Saf ve karşılıksız sevgiyi beceremezler. Kişisel ilişkilerindeyse sevgi ve nefreti karıştırıp dururlar.
Bir söz yazın geceye?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Balkonda takılıyorum dısarıyı ızlıyorum. Gecen ınsanları gozlemlıyorum. 1 aıle gectı mesela. Galıba mısafırlıkten donuyorlar. Ne kadın kocasının ne kocası kadının umrunda. Soz verdım kendıme bu kadar ruhsuz bır hayat surmeye baslarsam, bu kadar sıradan olursam eger ogun yasamıma son verıcem. Bır adam gectı az once. Elınde sıgarası kım bılır ne derdı var. Sankı evıne gıtmemek ıstercesıne yuruyodu. O andada soz verdım kendıme eger bu adam gıbı sararsa bırgun korku ve tukenmıslık bedenımı hıc yasamama gerek yok. Evet bende korkuyorum. Ama bırgun gucsuz olursam dayanamam ondan korkuyorum. Bız hep guclu kalalım olurmu?

1|0
    0|0
    • Balkondayım, dışarıya bakıyorum. Bir kadın telefonda konuşuyor kahkahalar atıyor, hayat dolu. Galiba çok sevdiği biriyle konuşuyor. Ne kadın etrafındakilerin ne etrafındakiler kadının umrunda. Söz verdim kendime bende böyle kimseyi umursamayacağım ve mutlu olacağım, ruhumu yıpratmayacağım. Bir adam geçti sinirliydi biraz, halinden tavrından belli. Birine kızmış olmalı. O anda söz verdim kendime dedim ki: Sinirlen kızım, bağır çağır. Ama insan olmaktan vazgeçme. İnsani duygularını hapsetme içine. Öfkede senin, sevinçte senin, korkuda senin. Sen bir çizgisin, bazen eğik çizgi ol ama yıkılma kalk. Ve güçlü ol. Güçlü olacaksın, olacağız.

• Attım kendimi sokaklara. Yüzlerce maske görüyorum insanların kirli yüzlerini örtmek için kullandıkları. Maskelerinin bile kirlenmekten kaçamamış olması ne garip değil mi? Dolu yağıyor bugün , insan ırkını cezalandırmak istercesine. Tüm nefreti ile yağıyor üstümüze.. Bütün doğayı katletmeyi nasıl başardınız diyor yere değdiği anda ki çatırtılar , onca canı yakmaya , bütün kötülükleri denemeye değer miydi diyor bedenimizi incitmek için inen tanelerin sürati. Bütün bunları yaşarken ruhlar içten içe kahkahalar atıyorlar. Kendi savaşımı vermek varken neden bu aptal bedenlerin yarışını izliyorum diye sitem ediyor !

• Kahkaha atan ruhları izleyen bir çift göz var. Hayret ediyor. Bunlar değil miydi zihni alt üst eden, özgürlük diye direnirken tüm düzene zarar veren? Bunlar değil miydi bedenleri delirten, bedenlere yüz seçtiren, bedenlere acı çektiren? Bunlar değil miydi başka bir bedeni sevdiren? Bunlardı elbet. Yaptıkları şeyleri nasıl, sadece görünen bedene yıkarlar. İnsanlar ne kadar ahmak diye düşündü bu gözler. Hem ruha hem bedene sahipken neden sadece birinin egemenliğine göz yumarlar?

Erkekler Ne Diyor 23

• Sizinle aynı şarkılarda ağlamayan birinden, sizi anlamasını bekleyemezsiniz. aynı hayalleri kurmayan birinden, özlemesini bekleyemezsiniz. Bırakın kalplerinde olmayı, umurlarında bile değilseniz, sizi sevmelerini asla ama asla bekleyemezsiniz. Keşke umut etmese insan, “unut” etse hepsini diyeceğim lakin, yüreğinize söz geçirmeyi de bekleyemezsiniz, çünkü ömrünüz yetmez buna. eğer gerçekten sevmişseniz, size verebilecekleri tek şey bu, yeri doldurulmayacak bir eksiklik! gerçek şu ki; boşuna bekliyoruz.
    gelip anlamayacaklar bizi

1|0
    0|0
    • Bir gün anlayacaklar. Umudunu yitirme, umutsuz nasıl yaşanır?

• Tiyatronun kulisinde bir gün yangın çıkmış. Palyaço haber vermek için sahneye gelmiş. Herkes bunun bir şaka olduğunu sanıp alkışlamaya başlamış. Palyaço uyarmaya devam ettikçe alkışlar daha da hızlanmış.
      Sanırım dünyanın sonu, her şeyin bir şaka olduğunu sananların yükselen alkışları arasında gelecek.
      Soren Kierkegaard

• Ne gördün bütün kapıların birer birer kapandığı bu dünyada? Hangi kusurunu düzeltmene fırsat verdiler? Son durağa gelmeden yolculuğun bitmek üzere olduğunu haber verdiler mi sana? Birdenbire: “Buraya kadar!” dediler. Oysa, bilseydin nasıl dikkatle bakardın istasyonlara; pencereden görünen hiçbir ağacı, hiçbir gökyüzü parçasını kaçırmazdın. Bütün sularda gölgeni seyrederdin. Üstelik, “daha önce haber vermiştik” derler. “Her şeyin bir sonu olduğunu genel olarak belirtmiştik. Yaşarken eskidiğini ve eskittiğini söylemiştik.”

• Mesele seni izlemekse.
    Kutupta güneşin batışına kadar izlerim seni.

Mesele seni beklemekse.
    Elimde soğuk suyla sahurdan iftara kadar beklerim seni.

Mesele gitmekse.
    Gerektiğinde şapkamı alır çeker kapıyı giderim.

Mesele var olmaksa.
    Sen varsan herşeyin bir anlamı olur.

1|0
    0|0
  • Her canli yaşamı ve ölümü hakeder.
    Ölen birisine yaşamını geri verebilirmisin?
    O halde öldürürken birkez daha düşün

1|0
    0|0
  • Cudi’de, Gabar’da, Hakurk’ta, Mezi’de, Ari’de, Basyan’da Kuringam’da, Beyazdağ’da, Balkayalar’da, Mezar Gediğinde, Yüksekova’da, Dağlıca’da… Yurt için can verip kelle alanlara, Türk Yurdundan yurt verilmez diyenlere, “Güneşi yükseltenlere” selam!..

1|1
    0|0
  • Ne biçim insanlar var daldaşak

1|0
    0|0
  • bir melek işliyor ismini ince bir dantel gibi kalbime...
    hissediyorum kaderimin üstünde gezinen yumuşak uçlu parmaklarını...
    küçük bir kum parçası karışıyor denize uzakta bir yerde...
    ve gözyaşların değiyor avuçlarıma...
    ağlama...

1|0
    0|0
  • İlk önce kendine ne olacağını sor sonra ne yapmak gerekiyorsa yap

1|0
    0|0
  • Gecenin en karanlık anı şafak sökmeden öncedir.

1|0
    0|0
  • İnsanı üzen yaşananlar değil, yaşanabilecekken yaşanmayanlardır.

1|0
    0|0
  • Seni öldürmeyen şey seni daha güçlü kılar..

1|0
    0|0
  • Ruh neyi severse,
    Cesed onu taklit eder.

1|0
    0|0
  • Vasat bir Türk dizisinine sıkışmış, vasat bir yönetimin parçasıyız.

1|0
    0|0
  • Velhasilkelam ugruna gemi yakacak adamda. kalmadi

1|0
    0|0
  • ''Ne tarafa donersen dön g. ötün her zaman arkadadir'' o yuzden akilli olmak lazim

1|0
    0|0
  • titrek bir alevinin havaya bıraktığı bir iz ve gözgözü görmez bir sis deildik biz.

1|0
    0|0
  • Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...
    -Yunus Emre

1|0
    0|0
  • çok yalnızım

1|0
    0|0
  • "Güneşi mi söndürdün oysaki ben karanlıktan korkuyordum." Tan

1|0
    0|0
  • Yok daha memeler.

0|0
    0|0
  • Geceye bir söz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 7

• Güneşi söndürün öldü umutlar

1|0
    0|0
  • Saadet, hayati oldugu gibi kabul etmektir

1|0
    0|0
  • Bunca sıkıntıda bir Hira lazım birde Ebu Bekir gibi dost..

1|0
    0|0
  • Vazgeçmek üzereysen neden başladığını hatırla.

2|0
    0|0
  • İyi geceler

0|0
    0|0
  • Bir kopegin dostlugu, bir dostun kopekliginden iyidir her zaman...

1|0
    0|0
Yükleniyor...