İnsanlar niye rus ruleti oynar?

bugün arkadaşımla konuşurken aklımıza takıldı.rus ruletini kim niye bulmuş, tarihi var mıdır?siz hiç biri için rus ruleti oynar mısınız?hadi bakalım söyleyin :D

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• rus ruletini ilk defa bir rus olan aleksey mihaylovic bulmus ancak ilk denemesinde vefat etmistir. cunku o donemde tabancalar agizdan doldurmali tek kursun atan tabancalardi. daha sonra rus ruletinin gelisebilmesi ve iyi yerlere gelebilmesi icin alti patlar denen 6 kursun atan tabancalar icat edilmistir. boylece rus ruleti hakettigi yeri kazanmis dunyada onemli fenomenler icerisindeki yerini almistir. 6 patlar tabancalar daha sonra rus ruleti disinda isler icin de kullanilmistir savas, catisma, polislik, banka soygunu v.s. gibi yan islerde...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Rus ruleti (Rusçası Ру́сская руле́тка), altıpatlarla oynanan ölümcül bir şans oyunu. Tabancaya tek bir kurşun yerleştirilir ve kurşunun yeri belli olmayacak şekilde top çevrilir. Oyuncular sırayla tabancayı şakaklarına dayarlar ve tetiği çekmek suretiyle şanslarını denerler. Rus ifadesi oyunun doğduğu ülkeye işaret etmektedir.

Olasılık biliminin genel yasaları Rus ruleti için de geçerlidir. Eğer tabancanın topu 6 mermi alıyorsa ve her denemeden sonra top yeniden çevrilmiyorsa silahın ateş alma olasılığı artan bir oranda büyür:

Patlama olasılığının seyri

1 1/6 = 0,1(6) = 16,(6)%

2 1/5 = 0,2 = 20%

3 1/4 = 0,25 = 25%

4 1/3 = 0,(3) = 33,(3)%

5 1/2 = 0,5 = 50%

6 1/1 = 1 = 100%

0|0
    0|0
  • bu soru neden ıntıhar eder olsa dıye duşun. rus ruletı ıntıhara gore yuzde ellı hayatta kalmayı saglar. duşunsene ıntıhar etmeyı duşunup hayatan kopmak ısteyen bırı başka bırıyle rus ruletı oynayıp kazansa mıllet ona pısıkopt gozuyle bakar. bır anda ılgı odagı olur. dıkkat ceker. ha kaybederse eger zaten olmeyı duşunmuyor muydu

0|0
    0|0
  • Bizdeki sise cevirmecenin evrim gecirip kumara donusmus hali :-D

0|1
    0|0
  • yuh o kadar da değil camına susamadim.d

0|0
    0|0
  • gerçektende öyle

rus ruletine olan bu ilgi niye

oysa rusların ne muhteşemlikleri güzellikleri varken değil mi ama

0|0
    0|0
  • ben hiçkimse için oynamam

0|0
    0|0
  • canımı rusların eline emanet etmem :D türk ruleti olsaydı oynardım :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ben uydurmak istiyorum, şimdi bir karı koca acayip inatçıymış bunlar ve bide acayip romantik gibi bişey, sonra bir gün hastalanmış ve sağlam olan demiş ki; ben senden önce ölürüm sen ölme, o da asıl sen ölme ben önce ölürüm, derken yok aşkım ben aşkım ben felan derken biri hızla almış tabancayı eline, diğeride biraz şovu seviyomuş; hadi demiş hodri meydan herkes görsün vel hasılı kelam rus ruleti doğmuş:D

0|0
    1|0
  • 1800 ler de rusyada başlamıştır çarlık rusyasının ruhsal çöküntüde oldugu zamanlarda hapisaneden dışarıya taşmış insanlar bunu kumar nıyetine oynarlardı her şeyi kumar aracı görmekten kaynaklanmış ve 6 kişi ile oynanırmış..

1|0
    0|0
  • Riski çok sonucu kesin olduğu için.

0|0
    0|0
  • canıma susamadım :)

0|0
    0|0
  • ruslar genellikle soğukkanlı insanlardır o yüzden bencee

0|0
    0|0
  • yazı turanın acımasız olanı