Resim yapmak ya da karakalem çizimle uğraşanlar var mı aramızda?

Son zamanlarda yaşadıklarım yüzünden biraz içe kapandım ve şimdi de kendimi ifade etme aracı olarak resim yapmaya heves ettim.

Daha önce de ciddi anlamda resim/çizim denemem pek olmadı. Yeni başlayacak birine ne önerirsiniz? Malzemeler, teknikler, ipuçları vs aklınıza gelebilecek herşey olur. Hangi malzeme ile başlasam daha az zorlanırım ya da renkli resimler için ne tür boya daha kullanışlıdır? Nasıl bir kağıt kullanmalıyım ya da tuval üzerinde başlasam zorlanır mıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• önce karakalem çiziminden başla sonra renkliye geçersin daha sonra da dijital çizime geçersin kalemler için iyi markalar var ama hangisi hiç bilmiyorum bende photoshopla uğraşıyorum manipülasyon fotoğraf işleme gibi şeylerle güzel oluyor gerçektende her anlamda

1|0
    0|0
    • geçenlerde youtube da bir video görmüştüm. yurtdışında bir malzeme var şeffaf böyle üzerine resim çıktısı alıp sonra etrafını kesiyorsun. ucuna delik açıp fırında pişiriyorsun ve o böylece küçülüp sertleşiyor. ve anahtarlık kolye yapabiliyorsun. videoda da kızın biri önce kağıda bir resim çizdi ana hatlarıyla. sonra resmini çekti ve telefon üzerinde onu sanal ortamda tamamlayıp renklendirip çıktısını aldı. onu izleyip hayran kalmıştım gerçekten. dijital çizimler de ilgimi çekiyor kısacası.

• anladim evet çok haklisin zaten sanatla uğraşmak bir emek harcamak bana daha değerli geliyor. öğretmenlik tabi ki ayrı kutsal bir meslek ama dediğin insanlar gibi ben de farkli bir hobi edinip onu da işimin yanında yürütmeyi çok isterim. dediğin şeye de baktım aileme bahsedeceğim uygun bir zamanda alırım inşallah :) cevabın için çok teşekkürler eig seçecektim ancak 24 saat geçmemiş. geçince seçerim çünkü fazlasıyla yardimcı oldun bana :) tekrardan herşey için teşekkürler :)

• rica ederim ne demek küçük hanım yardımcı olmak için buradayız zaten yardımcı olabildiysem de ne mutlu bana :)

Erkekler Ne Diyor 2

• amatör çiziyim

0|0
    0|0
  • Bende kendimi okul siralarinda gelistirdim cok iyi zenci basketçiler çiziyorum 😂

0|0
    0|0
    • tamam bir süreç gerekiyordur illa ki iyi çizimler için. ancak önerebileceğin bir malzeme var mı ya da kendimi geliştirirken dikkat etmem gereken bir nokta var mı biraz bunlarla ilgili bilgi versen? :/

• anladım yine de teşekkürler

• Bisey yapmadim ama yinede rica ederim 😊

Kızlar Ne Diyor 2

• ben kara kalem resim yapıyorum ama hiç özel kalem ve kağıt kullanmadım uçlu kalem ve A4 :)

0|0
    0|0
  • Ben yağlı boya yaparım. Karakalemim çok iyi değildir. Ana hatları çizip boyarım hünerim boya yapmada 😕 karakalem için özel kağıtlar vardır ve kalemleri var. Ben senn yerinde olsam yağlı boya yaparım gerçekten terapi gibi. Karakalem çok detayı var ben sevmiorum çok

1|0
    0|0
    • peki yağlı boya için ne önerirsin? ruhum karardığı için aslında renklerle uğraşmayı daha çok isterim. ama yağlı boyanın karakalem kadar düzeltme imkanı yoktur tabi ki. yine de boyayı nereden temin ederim nasıl fırça kullanmalıyım biraz anlatırsan belki şansımı deneyebilirim? ana hatlarını nasıl çiziyorsun normal kalemle mi?

• kolay değilmiş ve çok emek istiyor anlaşılan. ama sen anlatırken ben heveslendim gerçekten :) yarın son sınavımla tatile başlamış olacağız. tatilde kurs bulur muyum bilemedim ama belki videolar izleyerek ufak ufak başlayabilirim. eğer yağlı boyada karar kılarsam sorum olduğunda yine buradan sana sorabilir miyim?

• Tabi canım her zmn

Yükleniyor...