Etkilendiğiniz kitap ve sözler?

Merhaba arkadaşlar.. Bu zamana kadar okuduğunuz kitaplar içerisinde en can alıcı olanı hangisi ya da hangileriydi... Ve hatırınızda varsa kitaba dair sizi etkileyen cümleleri paylaşır mısınız...

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Dijital dünyada yaşayan, analog bir kadınsın. Neil gaiman - amerikan tanrıları.

can alıcı falan değil, ilk gelen söz buydu.

1|0
    0|0
    • Haha :) Çok tatlı bir sözmüş..

• İlginç şartlar altında söylenmiş bir söz. Daha çok sevdim.. :)

• Evet, hikayenin ilerleyişine göre güzel laflar çıkıyor. MEsela " her saat yaralıyıcıdır acıtır, ama son saat öldürür". "hiçlik bile sonsuza kadar sürmez" .. Eğer istediğin buysa, tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsin. Ama bir kere öğrendikten sonra bilmemiş gibi davranamazsın.
      Tam anlamıyla hayata dair sözler/dialoglar olmasa bile o anki duruma göre söylenebilecek gayet zeki laflar mevcut.

Erkekler Ne Diyor 8

• 1|0
    0|0
  • arzularım arzularının arzuladığı arzuları arzular

1|0
    0|0
  • “Görüyorum ki, başka yollardan gittiğimiz halde ikimiz de aynı neticeye varmışız: İkimizde birer insan arıyoruz, kendi insanımızı…” Kürk Mantolu Madonna

1|0
    0|0
    • Bu kitabı şehirler arası otobüs yolculuğumda bitirmiştim ve kitap bitince otobüsten inmek istemedim, ağlamaya başlamıştım, beynimden vurulmuştum ve duygusal anlamda benim nazarımda bu kitabın üzerine çıkan başka bir kitap olmadı... Teşekkür ederim, güzeldi.

• Ben de bir gecede okuyup bitirmiştim apayrı yeri vardır bende, bir kitap insanı bu kadar mı bağlayabilir evet

• Vadideki Zambak - Balzac
    Bir sevgili eger herseyin degilse, o hicbirseyindir

1|0
    0|0
  • hiç bir şeyin olmazsa kaybetmekten de korkmazsın.. can yücel

1|0
    0|0
  • yaşlı adam ve deniz ///// bizi yendiler manolin

1|0
    0|0
    • Duymuştum... Okuduktan sonra sende oluşan his ne oldu?

• bişeyler için yılmadan savaşıp en sonunda o savaşı illa kazanacaksın diye bir şey yok, ne kadar mücadele edersen et kaybedebilirsin. bu düşünceyi bıraktı bende ama his olarak üzülmüştüm ihtiyara.

• Önemli olan savaşmak... güzel. Teşekkür ederim.

• Smdi siir yazdirma bana burda

1|0
    0|0
    • :) Yazmalısın...

• Yaşanmışlıklar alıp götürür... :)

• Biz yinede ne diyoruz guzel gunler zorlu duraklardan gecer siirdeki en cok kullandigim cumle :)

• Tutunamayanlar. Sevgili Bilge, bana bir mektup yazmış olsaydın, ben de sana cevap vermiş olsaydım. Ya da son buluşmamızda büyük bir fırtına kopmuş olsaydı aramızda ve birçok söz yarım kalsaydı, birçok mesele çözüme bağlanamadan büyük bir öfke ve şiddet içinde ayrılmış olsaydık da yazmak, anlatmak, birbirini seven iki insan olarak konuşmak kaçınılmaz olsaydı. Sana, durup dururken yazmak zorunda kalmasaydım. Bütün meselelerden kaçtığım gibi uzaklaşmasaydım senden de.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• "Kaybedilen en kıymetli eşyanın, servetin, her türlü dünya saadetinin acısı zamanla unutuluyor. Yalnız kaçırılan fırsatlar asla akıldan çıkmıyor ve her hatırlayışta insanın içini sızlatıyor. Bunun sebebi herhalde, 'Bu öyle olmayabilirdi!' düşüncesi."

1|1
    0|0
  • Tehlikeli Oyunlar
    Tutunamayanlar
    Içimizdeki Şeytan

Bu üç kitabı çok severim. Şimdi hangi sözlerini seçip buraya yazayım bilemedim 😊

1|0
    0|0
  • bir seri okumuştum images.hepsiburada.net/.../Kitap_2294419.jpg bu en çok etkilendiğim seri

0|0
    0|0
    • Aşka dayalı bir anlatımı mı var?

• burdan çok kişiye tavsiye ettim seçimin için pişman olmıycaksın hepsini oku bitir 3 serinin bana da yazmanı isterim hatta internetten de bakarsın yorumlara merak ettim fikrini :)

• Yaralar vardır hayatta, ruhu cüzzam gibi yavaş yavaş ve yalnızlıkta yiyen, kemiren yaralar.

1|0
    0|0
  • "Bazen yıldızlar hizaya gelir, tanrılar sana gülümser ve onca kavga gürültüden sonra kazanan aşk olur "Tess Gerritsen /Günahkar

0|0
    0|0
  • Serenat

0|0
    0|0
Yükleniyor...