Kitap Okumak Akıcı Konuşmanızı Sağlar Derler Ama Aziz Nesin, İsmet Özel gibi Bazı Yazarlar Akıcı Konuşmuyorlar Neden?

Kitap Okumak Akıcı Konuşmanızı Sağlar Derler Ama Aziz Nesin, İsmet Özel gibi Bazı Yazarlar Akıcı Konuşmuyorlar Neden?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Onlar okumamışlar yazmışlar o yüzden asdg
    İstisnalar kaideyi bozmuyor demek ki kitap okumanın konuşmaya verdiği etkisi gerçekten küçümsenemez.

0|1
    0|0
    • Bunca zamandır okurum halen konuşurken kendimi ifade ederken duraksayarak cümle kuruyorum bir türlü akıcı konuşamıyorum bir faydasını görmedim sadece sevdiğim için okuyorum. :D

• Bilemeyeceğim ben bir kitap bitirsem etkisini hemen fark ediyorum :))

• İlginç değişik.

En İyi Erkek Görüşü

• Akıcı konuşmak için, sosyal sürekli konuşan, sohbet eden birisi olmalı. Çok okuyanın bilgi ve kelime dağarcığı geniş olur. Hemen hemen her konuda sohbet edebilir.

0|1
    0|0
    • Doğru ama o bilgi dağarcığı kullanamdıktan sonra. :D Cümleleri bir araya getirmekte zorlanıyorum bazen şurada rahatça yazıyorum çünkü içimden gelenleri söylüyorum ama onları kelimelere dökemiyorum duraksıyorum sürekli. :D

• İşe yarar mı o cidden benim Türkçe'm düzgün yani şive de sıkıntı yok diksiyon o işe yarıyor sanıyordum.

• İşe yarıyor , sadece ağız kasları değil diyaframdan nefes alabilmeyi de öğretiyorlar. Diyaframdan nefes alırsan tek solukta daha uzun cümleler kurarsın. İnternette eğitim videoları var. Tiyatro oyuncuları , spikerler bu eğitimden geçiyor.

Kızlar Ne Diyor 2

• İnsanların aklında çok fikir olursa bu da konuşmalarına engel

0|1
    0|0
  • Sana gore akici konusmiyorlardir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Akıcı derken takılmadan , kekelemeden ve sürekli eee ımm demeden galiba.

0|1
    0|0
    • Aynen öyle kekeme değilim Türkçe'mde düzgün lakin akıcı bir şekilde konuşamıyorum üst üste kelimeleri ardı ardına sıralayamıyorum.

• Mantıklı teşekkür ederim bide onları deneyeyim.

• Altyazılı filmde öneririm bu arada. Ricalar.

• Kim bunu diyen?

0|1
    0|0
    • Nasıl akıcı konuşabilirim diye soru sormuştum başka hesabımda çoğu kişi kitap oku diyordu vebende onlara zaten okuduğumu söylemiştim :D

• Bence kitap okumak yerine çok konuşmak çok sohbet etmek etki sağlar nasıl ki bir box müsabakasında çok antreman çok kum torbası yumruklarsan fayda görürsün buda onun gibi birşey.

• Tabii ki.
      Çok sohbet etmek ve iyi konuşanları da dinlemek iyidir. Akıcı ve Güzel konuşma dersleri de vardır.

Yükleniyor...