ADOLF HİTLER HAKKINDA?

Adam birsürü kötülük yapmış işkence yapmış ama adamdan nefret etmiyorum. Aşırı bir ilgim var, arkasında çok sır bırakmış. Yaptıklarına ve adama baya ilgi duyuyorum bunu biyerde söylediğimde de tepki alıyorum. Ama adamı seviyor muyum hayır sadece merak ediyorum
Bunun sebebi nedir?

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Magi filmini izlediniz mi?

1|0
    0|0
    • Öyle saçma filmler izlemiyorum
      Ama Piyanist ve Schindler'in Listesini izledim onlarla ilgibi bir de adamın kitabını okudum

• Cin var, ama o cini öyle bir kullanılıyor ve harmanlıyorki olay başka boyutlara taşınıyor. Ayrıca Adolf Hitleri filme çok güzel bağlamış. Bu film Türk korku sinemasını, islamla bütünleşen sistemden çıkartan filmdir. Efektler, dublaj, sesler, belki seni tatmin etmeyebilir. Ama konu, senaryo ve finaldeki fantastik ters köşe yapısıyla görülmesi gereken bir yapım.

• Etkileneceğimi sanmam Magi dışında tüm filmlerini izledim ayrıca ters köşe istiyorsam Predestination'ı yeniden izlerim gerek yok 😊

En İyi Kız Görüşü

• Hitler'in Kavgam kitabını okumuştum. Özellikle ilk kısımlarda düşüncelerini o kadar sade, birbiriyle uyumlu dile getiriyor ki bir an senin düşündüğün şeyi düşündüm.

Ama daha sonra 2. Dünya Savaşı'nı tekrar okuyup adamdan tiksindim. Bu adamın elinde milyonların kanı vardır. Sen herhalde bu adamdaki salaklığa varan inatçılığı, budalalık derecesindeki cesareti, kararlılık ve karizma olarak görüp sevdin.

Ama değil. Hitler'in en büyük özelliği kararlılığı ve yolunda bir engel varsa umrunda bile olmamasıdır. Kendisi o yola yanlış ya da doğru gidecektir, milyonlar ölse de her şey mahvolsa da gidecektir. Ne şimdi bu? Salaklık değil mi? Ama karizmatik gibi de gözüküyor öyle mi?

O zaman şöyle bir güncelleme yapayım. Bu adam zamanımızda yaşasa; yahudiler yerine göçmen türkleri, zenciler yerine de orta doğuluları hedef seçerdi. Irkçılığı bir de iğne size değiyorken yorumlayın.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• hiç mi hiç hayranlık duyulacak bir adam değil hatta çok kompleksli düzgün bir eğitimi de olmayan birisi 100 sene önce claucwitz isimli bir generalin yazdığı bir kitaba dayanıp en önemli kurmay generallerini hiçe Sayan onbaşı rütbesiden fazla bir rütbe alamadığı halde kendini general İlan eden bir ahmak o kadar yükselmesinin sebebi de kendine çok güvenme size ikna kabiliyetini olması Bir de tabii ki çok iyi bir Hatip

1|0
    0|0
  • Sen ve senin gibilerin Hitler'i sevmesinin sebebi ne zekası, ne gücü, ne de kariyeridir. Hitler sevicilerin en büyük dayanagi, adamin iflah olmaz kötülüğüdür. Acimasizca katletmesidir. Senin kabul etmemen gercegi degistirmez.

1|0
    0|0
    • Bilmiyorum belkide öyledir inkar edemem

• yetersiz bilgi hitler çok yanlış anlaşılsada çok az insan onu anladı bende anlayanlardan biriyim ayrıca atatürke büyük hayranlığı olduğunuda çoğu kişi bilmez yahudiler konusunda söylediği bir çok konuda haklı olduğunu günümüzde görmekteyiz aralarında masum insanlarında bulunduğu çok sayıda yahudi soykırımı yapmıştır doğruluğu konusunda fikir ayrılığı yaşansada tamamen doğru olmamakla birlikte yanlışta olmadığı kanaatindeyim

1|0
    0|0
  • Ben seviyorum da. Adamın kendine has bir ideolojisi var. Bir sistemi var. Sistematik bir adam.
    Ayrıca milliyetçilikten öte ırkçı.
    Türkleri çok sevmezmiş. Ama korkarmış da.
    Ben da milliyetçiyimdir. TÜRK TÜRK TÜRK'tür benim için.
    Örnek aldığım bir insandır kendisi.

1|0
    0|0
  • Herkes karizmatik, güçlü, ulaşılamaz ve bunlardan dolayı kötü olan insanlara hayranlık duyarlar. Süper kahramanları insanların sevmesinin sebebi budur, süper olmaları da bundan kaynaklanır zaten. Breaking Bad'daki Walt White için de aynı durum geçerli adam çok kötü birisi aslında, bir sürü kötü şey yapıyor ama zekası izleyenlere ondan nefret ettirmek yerine ona sempati duymaları sağlıyor.

1|0
    0|0
  • İlgi duyman bence normal, farklı bir kişilik, ayrıca bir sürü takdir ettiğim yönüde var. Bir ulusu bu şekilde peşine takmak kolay değil. herkes yapamaz

1|0
    0|0
  • Hitler adamdır. bende çok seviyorum

1|0
    0|0
  • gecen seneleree bendede vardi farklilik olsun diye naziyim diyordum...

1|0
    0|0
  • Bende öyle :)

1|0
    0|0
  • Olabilir, yaşamına ilgi duyabilirsin. Ama seversen, örnek alırsan sorun vardır.

1|0
    0|0
    • Örnek alırsam sadece kararlılığını örnek alırım

• Kendinden emindi ama ileri görüşe sahip değildi. Öyle olsa sscb savaş açmazdı.

• Bir gün öldürmediğim her yahudi için bana lanet edeceksiniz sözü gerçekleşiyor gibi

• Bende seviyorum

1|0
    0|0
  • merak

1|0
    0|0
  • hitler bundan 100 yıl sonraki insanlığın örnek insanı olarak dünyaya gelmiştir

1|0
    0|0
  • Madalya mı bekliyorsun

0|0
    0|0
  • demek ki kan çekiyor

0|0
    0|0
  • edebilirsin tabi ki de sana tepki gösterenler seni kendi düşünceleri yolunda koyunca hareket ettirmek için uğraşan tiplerdir. herkes hakkında kaynaklardan bilgilere ylaşıp kendi doğrularını bulmanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Neyini merak ediyorsun mesela

0|0
    0|0
  • psikopat olabilirsin.

2|0
    0|0
    • sağolun dediniz ona dedim bende o. O

• @LinkinPark1997 dediyseniz niye demedim iddiasında bulundunuz peki.

Kızlar Ne Diyor 10

• Tarih aşkı seni yakan 😄

1|0
    0|0
  • Hitleri seven birinin psikolojisi sağlam olamaz ben hasta biri olarak görürüm. Sonuçta o kadar insanı katletmiş sadece ırkından dolayı ki sadece ırktan dolayı değil alman ırkı üstün olsun diye engelli almanları da öldürtmüş.

1|0
    0|0
    • Sevmek değil benimki. Adam zaten faşistin teki ve psikolıjisinin sağlam olduğunu düşünmüyorum. Sadece Almanlar o zamanlar kötü durumdaydı ve onları o durumdan o çıkardı. Kendinden çok emin. Günün birinde dediği şeyler cidden olacak mı merak ediyorum

• Anladım senin düşüncen saygı duyarım :)

• İlgi duymandan hepsi ve insanların seni garipsemeside katliam yaptığından ama şu an bizim ülkemizde de oluyor kimse farkında değil

1|0
    0|0
    • Aynen katılıyorum hem o zamanlar amerika falan bomba atmıştı birsürü kişi öldü ona kimse katliam demiyor

• Çünkü gücü seni etkilemiş.

1|0
    0|0
  • Zaten merak edilmeyecek biri değil. Çok zeki ve farklı bir kafaya sahip Ada'm. Kavgam kitabını okumuştum ben.

1|0
    0|0
  • Bende.
    Nedense çok seviyorum onu.

1|0
    0|0
  • Filozof olduğunu öğrendikten sonra aynı senin gibi düşünmeye başladım

1|0
    0|0
  • Cok kötü biri ondan heleki almanlar nefret ediyor ondan

2|0
    0|0