Edebiyata ilgisi olanlar düşüncelerinize ihtiyacım var?

Merhabalar hayırlı ramazanlar.. belirttiğim gibi edebiyatla ilgileniyorum kısmet olursa edebiyat okumak arzumdur.. 10 yaşımdan beri yazı şiir , soz vs. yazıyorum ve bayağı geliştirdim yani kazandığım iki şiir yarışmasından sonra bunu dile getiriyorum çevredekiler de begenince mutlu oluyorum tabii. size danışmak istediğim şiirlerimi nasıl değerlendirmeliyim? dergilere gönderebilirsin diyorlar bu bana ne kazandırır nasıl etkiler ve mesela hangi dergiye gondermeliyim? veya dediğim gibi daha başka nasıl değerlendirebilirim edebiyatta okumak istediğimi belirttim nedir önerileriniz? :)

1|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Edebiyat okursan, edebiyat yapmaktan ziyade yapılan edebiyatları degerlendiren bir insan olup cıkıveriyorsun. Eser incelemeleri (satır satır kitap cizmek) Anlatmak yerine anlamanı istiyorlar ( Sair, yazar ne anlatmak istemiş) O yüzden bence edebiyat secmek sadece ilerde gercek bir edebyatcı olursan senin için bir artı olur yoksa zorlanmandan baska birsey cıkmaz ortaya. Onun dısında bende şiir yazıyorum ve http://profil.edebiyatdefteri.com/yasincavdar/ da canım sıkıldıkca paylasıyorum. Bunun dısında roman yazıyorum :)

1|0
    0|0
    • teşekkür ediyorum :) son papatya çok iyi...

• Daha çok ilgim ve yetenegimin roman yazmak üzerine oldugunu düşündüğüm için, şiirlere ve şiir yarısmalarına pek önem vermiyordum ama sanırım kitap yayımlanması için bu tarz kazanımlara ihtiyacım olacak.

• dorekt mazeretim şiirdir sitesini takip edin duyuruları göreceksiniz ya da arama motoruna siir yarismasi başvuruları yazmanız yeterli olacaktır hangisini katilmak isterseniz :)

En İyi Kız Görüşü

• Edebiyat okumak gercekten zor

1|0
    0|0
    • Elbet zordur ama hangi açıdan soylediniz acaba dersler açısından mı?

• Ne kadar mutsuz olsamda zoru sevdigim icin devam ediyorum :) eger baslamayi dusunuyorsan mutlaka yaz tatilinde osmanlica videolari izle

• Pekii.. cok teşekkür ediyorum :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Dergiye gönderip kabul edilen şiirlerini akademik hayatında kullanabilirsin

1|0
    0|0
  • İnsanlar yaptığı bir çalışmayı hemen başkasının beğenisine sunmak istiyor. başkası görsün beğensin diye yapıyor hatta bazıları. yapıtların sende kalsa sana ait olsa daha özel olmaz mı?

1|0
    0|0
    • Çok güzel dediniz sadece ben de kalacak olanlar var tabii ki. ancak elimde bayağı eser var sunmak istemekten ziyade edebiyat okumk istediğim icin sunmam gerekli midir diye düşünüyorum

• Tüm şairler dediğin gibi yapsaydı o güzel eserlerdne mahrum kalsaydık nasıl olurdu :)

• @aytack şair severim ama şiir pek sevmem. ben kendi düşüncemi dile getirdim. sizinki de böyle bir bakış açısı olabilir

• edebiyat okursan sana ünide bunun hakkında ders ögretmiyorlar edebiyattan sogumak istemiyorsan sakın seçme ..
    gerisi sana kalmış dergiye yollamak falan ekmek yok bu işlerde fazla ..

1|0
    0|0
    • Açıkçası üniversitede ki edebiyattan cok bir bilgi sahobi değilim ama ilgim yeteneğim olan meslegi yapmak isterim. dergiler derseniz derece alan eserlerim yayınlandı sadece ekmek konusu evet on da haklısınız :)

• Gerçekten bu cok iyi oldu tecrübenize dayanarak belirttiginiz görüşe teşekkür ederim. peki sorumda paylaştım durumu özetle ne yapabilirim daha dogrusu ne yapmalıyım ne okumaliyim?

• bu yeteneğin bir kenarda dursun hobi olarak ilgilenirsin devam edersin.
      en fazla yapacagın şiirlerini kitap haline getirip yayın evlerini yollamak kabul ederlerse basarlar.
      tanıtımını yapcak birileri olsa iyi olurdu ama yok ki burda soruyorsun : D

bölüm konusunda sana tavsiye veremem kendi bölümüm dısında .. sözel bölümlerin hali ortada . en fazla sunu diyebilirim zamanın varsa en azından eşit agırlık falan okumaya calıs. .

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Ne kadar ileriye gidebilirsin ki okumayan etmeyen bir kesimden bahsediyoruz ve adini duyurman lazim cunku herkes bilindik kisileri okuyor aliyor ve siir artik rağbet gormuyor onun yerini roman aldi yolunda basarilar

1|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsunuz.. belki de bana fikir versiniz roman yani kısa öyküler yazmayida düşünebilirim. teşekkür ediyorum :)

• Olabilir rica ederim

• Bende edebiyat okuyorum okursun

1|0
    0|0
  • Bir örnek yazabilir misin yazdığın şiirlerden ve ı bölümü okumasan da vazgeçme edebiyat candır :)

1|0
    0|0
    • Tabii.. :)
      Dön bak yıllara neredeyim?
      Okul yolunda bir öğrenciydim..
      Afedersiniz yine geciktim öğretmenim
      Çık dışarı aklın nerede senin?
      Akıl mı sen de değil miydi getirsene sevgilim...

• Ya moralini bozmak istemem bence geliştirmelisin bu sadece benim görüşüm sakın pes etme ama :) ben de yazıyordum herkes güldü bıraktım sen yapma bırakma

• gülünecek bir sey varsa ben zaten kahkahalarimı tutamayan biriyim :) moralim neden bozulsun ki anlamla yazdığım satırları kavrayamayan anlamsızlara bozulmam aşkla yaptığım tek şey bu benim :)

Yükleniyor...