Hangi #TÜRK Boyundan Geldiğinizi Biliyor musunuz?

Hangi #TÜRK Boyundan Geldiğinizi Biliyor musunuz?
HZ. Adem A. S. İlk İnsan, HZ. Nuh A. S. İnsanoğlunun Atasıdır.

HZ. Nuh A. S.'mın Oğulları Çeşitli Kıtalara Göç Etmiştir.

Asya Kıtasına Yerleşen Oğlunun Adı Yafes'tir! ve Asya Kıtasındaki Bütün Irkların Başlangıcı HZ. Nuh A. S.'mın Oğlu Yafes'ten Gelir.

Ulu Atamız YAFES'in Hikayesi İncil ve Tevrat'ta Geçmektedir.

Soyumuzun Ulu Atamız Yafes'in Neslinden ve HZ. İbrahim A. S. İle Çağdaş Olduğu Bilinen Oğuz Kağan'dan Geldiği Bilinmektedir.

Ulu Atamız Oğuz Kağan'ın;

1) Gün Han
2) Ay Han
3) Yıldız Han
4) Gök Han
5) Dağ Han
6) Deniz Han

Adlarında 6 Oğlu Vardır, Ulu Atamızın Her Oğlunun da Dört Tane Oğlu Vardır.

Ulu Atamız Oğuz Kağan'ın Altı Oğlundan Olan 24 Tane Torunu Günümüzdeki 24 Oğuz Boyu'nu Meydana Getirmekte ve Tüm Dünyaya Yayılan Oğuzlar, Bu 24 Boya Dayanmaktadır.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!

#SerKan1923

@AsenaKrgzz @kaderimdesin @KntszmLq @satır_arası @siray @Tugbu

@mehcab @Bakırköylüm @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @KurabiYe @NesliTükenmişErkek @RdvnSbs @TheKerim54

#Not: Hangi Türk Boyundan Geldiğinizi Öğrenmek İstiyorsanız Şehrinizi Görüş Olarak Yazabilirsiniz.

Bu Soru 24 Saat Boyunca Açık Tutulacak Olup Provakatif Görüşlere Misliyle Mukabelede Bulunulacaktır.

• Biliyorum.
    42% (16)43% (13)43% (29)Oy Ver
  • Öğrenmek İstiyorum.
    58% (22)57% (17)57% (39)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

3|3
24|26

En İyi Kız Görüşü

• Anadolu’nun Türkleşmesinde Oğuz Boylarına mensup Türkmenler’in büyük rolü olmuştur. Bu çerçevede Karadeniz Bölgesi’ne de çok sayıda Oğuz Boylarına mensup Türkmenlerin yerleştiği görülmektedir. Bu Türk boyları bölgenin hem fetihlerle, hem de iskanlarla Türkleşmesini sağlamışlardır. Prof. Dr. Faruk SÜMER’in araştırmalarından yapılan tespitlere göre; XVI. Yüzyılda, Amasya, Canik (Samsun), Çorum, Karahisar-i Şarki, Kastamonu, Kengiri (Çankırı), Sivas ve Trabzon sancaklarındaki yer adları incelendiğinde, Yirmidört Oğuz Boyunun 21’i yerleşmiştir. Bunlar; Kayı, Bayad, Kara-Evlu, Yazır, Döğer, Todurga, Afşar, Kızık, Beğ-Dili, Karkın, Bayındır, Çavundur, Çepni, Salur, Eymür, Ala-Yundlu, Yüreğir, İğdir, Büğdüz, Yıva ve Kınık boylarıdır.

Kayı 😊

1|1
    0|0
    • Nereden biliyorsun sen faruk sümer'i falan aslen nerelisin bir de

• @conquer Tarih ile ilgilenen herkes arastirmacilari bilir en azindan kulak aşinalığı olur. Hakkımda sordugun soruya cevap vermiyorum. Iyi aksamlar.

• Tamam kusura bakma kötü niyetle sormadim

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 23

• Babaannem Türkmen gelini, dedelerim Orta Asya'dan göçmüşler. Türkmenistan'dan.
    Anne tarafı Ardahan dan, baba tarafı Erzurum'dan.
    Ama Tokatlıyım.
    Karışık yani.

0|1
    0|0
  • Babam Türkmen göçmeni annem Kırgız göçmeni aslen Nevşehirliyiz. Biz neyiz kafamda deli sorular😐

0|1
    0|0
    • Kayı - Gün - Bozok

• Cok az isnistasi var onlar da geleneği bozmayan veya Anlı'nın İskan politikasına direnenler mesela Kayseri'nin Pınarbaşı (Alparslan Türkeş) ve Sarız ilçelerinde Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan Avşarlar gibi veya Trabzon'un Tonya ilçesinin Şalpazarı semtinde yaşayan çepniler gibi Çünkü onlar anneden babadan öyle duyarak gelmişler ama onun dışında Örneğin adam Çorum'un Dodurga ilçesinde yaşıyor yine de Dodurga olduğunu göstermez Çünkü belki de o ilceye sonradan yerleşmiştir Bir de 24 Oğuz aşiretinden daha Sonraları pek çok aşiret ortaya çıkmış Bunlar Tahrir defterlerinden bakılarak kişiler Oğuz boylarına bağlanabilir mi bilmiyorum

• @conquer Dostum Haklısın Yineliyorum Kimin Nereden Geldiğini Tam ve Son Olarak Bulmamız Senelerimizi Alır.

• 4 kusak sinopluyum ondan önce cerkeslik varmis sinopa göc olmus tek bildigim bu

0|1
    0|0
  • Ankaralıyım. Atalarım Bulgar göçmeni. Şehirden Nasıl anlıyorsun?

0|1
    0|0
  • Oğuzların Çepni boyundan.

0|1
    0|0
  • Kahramanmaraşlıyız ama göçmenlik var sanırım bizde.

0|1
    0|0
  • Kıpçak boyu👍🏽

0|1
    0|0
  • Gaziantep

0|1
    0|0
  • Diyarbakır?

0|1
    0|0
  • Malatya

0|1
    0|0
  • Adige soyundanım

0|1
    0|0
  • peki sivas?

0|1
    0|0
  • Oğuz soyu Kayı boyu, bu bilinmez mi yaa?

0|1
    0|0
  • Yüreğir Boyundan geldigimi biliyorum

0|1
    0|0
  • Nogay Türküyüm. Bir boyum yok. Var mı öğrenmek istiyorum?

0|1
    0|0
  • Tarih Edebiyat bu konulari bin kere isledik bilmeyene de yuh baska bir sey demiyorum

0|1
    0|0
  • Cepniyiz bizzz

0|1
    0|0
  • oğuzların kınık boyundan

0|1
    0|0
  • Zonguldak

0|0
    0|0
  • Baba boşnak Anne Trabzon :) bilmiyorum sanırım

0|1
    0|0
    • 😊 Baba genleri ağır bastığına göre boşnak oluyorum galiba 😉 Anne cepni yani söyledim sen cepniymişsin dedim.:)))) teşekkürler

• Sanırım çepni

0|0
    0|0
  • Bozoklar-Yıldız-Avşar

0|0
    0|0
  • Antalya?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

Yükleniyor...