Kitapları internetten almak mı yoksa kitapçıdan almak mı daha iyi?

5-6 tane kitap almayı düşünüyorum minimum... İnternetten mi alayım yoksa kitapçıdan mı? Hangisi daha ucuza gelir? Siz kitapları nerden alıyorsunuz? Kitap okumayı seviyorum ama para sıkıntı...

• A- Kitapçıdan al! İndirim yapar daha ucuza gelir!
    39% (35)30% (12)36% (47)Oy Ver
  • B- İnternetten al! Daha ucuz!
    48% (43)60% (24)52% (67)Oy Ver
  • C- İkisinde de aynı fiyattır!
    13% (12)10% (4)12% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
15|20

En İyi Erkek Görüşü

• 4 yıldır kitap okuyorum ama son 2 3 yıldır kitaplarımın genelini internetten sipariş ettim. Daha ekonomik oluyor.

Ayrıca hangi siteden alacağına göre değişkenlik gösteren avantajlardan da faydalanabilirsin.

0|0
    0|0
    • D&R ya da kitapyurdundan falan alırım senin önerin var mı? Nerden alayım? :)

• Kitaplı günler:)

• Teşekkürler :))

En İyi Kız Görüşü

• Ben çok okuyan bir insanım, elime geçen paranın büyük bir kısmını da kitaplara ayırırım. Kitapçılarda, ne yazık ki kitaplar çok daha pahallı oluyor. İnternetten sipariş etmek bu yüzden daha kârlı. Bazen kitapçıda 25-30 liraya bulabileceğin kitabı 15-20 liraya, hatta belki daha uyguna bile bulma fırsatın oluyor. Toplu alım yapacaksan, kitap fuarlarını ve internetten almayo tavsiye ederim. Daha ekonomik olur. ^^

0|0
    0|0
    • Kitap fuarı yok burda... Peki internette neden daha ucuz oluyor ki? :) Bide toplu alınca internette daha indirim yapıyorlar mı?:)

Erkekler Ne Diyor 19

• Eğer alabiliyorsan internetten e-kitap olarak almak daha da avantajlı. Sürekli ekrana bakmak kötü ama fiyat yönünden daha uygun.

0|0
    0|0
    • Yok yaa gözlerime yazık kitap elimde olmalı okumalıyım kitaplığıma koymalıyım falan :)

• Tabi ki tercih sizin. Benim için önemli olan kitap okumak, e kitap ya da basılmış olması çok da önemli değil şu an için.

• :) :)

• İnternetten

0|0
    0|0
  • ucuzkitapal. com'a bak derim.. İyice bakarsan 10-20 liralık romanları 2-3 liraya alabilirsin.. Ben çok aldım geçen yıl.. Ama şimdi değişmiş midir bilemem..

0|0
    0|0
    • Neden ucuzki o kadar ama?

• Sen bilirsin :D
      Siteden alışveriş yaparsan teşekkür etmek için yorum atarsın artık. (yazarsın dersem özelden yaz diyen abazalara dönerim)

Hadi iyi bak kendine :D
      İyi alışverişler :D

• Alışveriş yaparsam yazarım teşekkür ederim :) sende kendine iyi bak :)

• Kitapyurdu. com
    Kitapzen. com
    İdefix. com
    dr. com... gibi sitelerden bakıp fiyat karşılastirmasi yap. Hangisi uygunsa oradsn al. Hiçbirisi babanin oğlu değil. Cebindeki parayı en mantıklı şekilde kullanmak lâzım... Ben bazen NT'den alıyorum. Puan da birikiyor hem. Hangisi işime gelirse...

0|0
    0|0
    • Kafam karıştı valla bilemeidm bu işin toptancısı falan yok mu ki 😂

• Oda iyimiş :)

• Fiyat olarak bakarsan internetten ama kokularını ciğerine çekme hobim var o yüzden kitapçıdan alıyorum

0|0
    0|0
    • Bende kitapçıdan alma taraftatıyım ama onlarda hiç yardımcı olmuyor ne yapayım :)

• Kitapçıda gezin seç beğen internetten al :D

• Ahaha olur :) zaten internetten araştırıyorum kitapları öyle liste yapıyorum ben :)

• Netten yaziciyla bedavaya indirmek

0|0
    0|0
  • Kesinlikle interneteden

#inciheryerde

0|0
    0|0
    • daha mı ucuz oluyor?

• Çok güzel düşünüyorsun hastayım sana böyle düşün sen 😂

• ne alaka anlamadım

• Al en kolayı hangisi işine geliyorsa

0|0
    0|0
  • c dedım

0|0
    0|0
  • İnternetten alman daha iyi

0|0
    0|0
  • ben ikinci elini alıyorum genelde ucuz oluyor

0|0
    0|0
    • İkinci el sevmiyorum titizim kitap konusunda :)

• Titizlik yani hastalık derecesinde bir şey bende memnun değilim durumdan :)

• sen bilirsin

• Ben genelde internetten alıyorum. İnternette yüzlerce kitapçı var ve istediğim kitabı elli yer gezip bulmaktansa internette hemen bulabiliyorum. Zamandan tasarruf önemli. Ucuzluk meselesine gelince kitapta para esirgemem.

0|0
    0|0
    • Bende kitapta para esirgemem de yok yani napayım borç mu alayım :) aslında ben kitapçıları gezmeyi aramayı bulmayı sonra kitapları incelemeyi almayı seviyorum :) ama internet daha ucuzsa internetten alırım :)

• Kitapçıdan

0|0
    0|0
    • İndirim yapar mı ki :)

• Bakacaz artık :) teşekkür ederim:)

• Önemli değil

• babil kitabada bak. internetten.

0|0
    0|0
    • Tamam bakarım teşekkürler :)

• D&r ya da kitapyurdu. com dan al...

0|0
    0|0
    • kitapçıdan çok kitap alacağım için belki indirim yapar dşye düşünmüştüm yapmaz mı

• Rica ederim

• :) :)

• İnternetten al daha ucuz

0|0
    0|0
  • dr. com

0|0
    0|0
  • sokaktan alıyorum

0|0
    0|0
  • Eğer ucuzluk içinse internetten daha uyguna gelir. Dr için örnek vermem gerekirse 60 tl lik bir kitap internet sitesinden alınca 45 tlye düşüyor.
    Diğer kitap siteleri hakkında durum nedir bir bilgim yok. Ama internetten alışveriş ne kadar güvenlidir orasını bilemiyorum.

0|0
    0|0
    • daha önce almıştım internetten ama kitapçıda durum neydi bilmiyorum... birde kitapçıdan çok kitap alacağım için indirim yapabilir ki sürekli ordan alırsam hep indirim yapar diye düşünüyorum :)

• En iyisi kütüphane :D paran cebinde kalıyor :D Eğer kaydın filan yoksa il kütüphanelerine bir git derim.

• Titizim kitap konusudna okuduğum kitapları kitaplığımda görmek istiyorum birde yıpranmış kitaplar mide ağrısı yapıyor bende 😂😂

Kızlar Ne Diyor 14

• İnternette daha ucuza oluyor genelde kampanyalar falan var. Birde belli limitten sonra kargo ücretsiz oluyordu yanlis hatirlamiyorsam.

0|0
    0|0
    • Evet zaten o limiti dolduruyorum kargo parası vermemek için ama bir kere aldım internetten :)

• Gule gule oku simdiden😊

• Teşekkürler :)

• Fark etmez

0|0
    0|0
    • çok kitap alacağım için kitapçı belki indirim yapar diye düşündüm :)

• İnternet ama hangi siteden aldığına dikkat ederek

0|0
    0|0
  • Bence internette daha ucuzdur

0|0
    0|0
    • Bilemedimki soruşturacağım :)

• İnternetten daha ucuz olur ama ben kitaplara dokunarak sayfalarını çevirerek inceleyip almayı daha çok seviyorum^^

0|0
    0|0
    • Bende çok seviyorum onu en büyük tutkum ama ucuzlukta düşünmek gerek :)

• En iyisi sen kitapçıya gidip beğen sonra beğendiklerini internetten al 😅

• Ahahah en mantıklısı sanırım 😂

• Nette 40 tl olan bir kitap vardı kargo dışında kırtasiyeden 30 liraya aldım 😛 Ama sitelerdeki indirimleri takip et

0|0
    0|0
    • Hadi yaa o nasıl oluyor herkes internet daha ucuz oluyor diyor kafam karıştı valla napim ben 😂😂

• Valla bende bilmiyorum o gün denk geldi :)

• Şanslıymışsın :)

• ben kitapçıdan alırım

0|0
    0|0
  • İnternet daha ucuz tabi ama kitapçı dan almakta ayrı bir keyif veriyor insana.😊

0|0
    0|0
  • Almamak daha iyi asdfs :D

0|0
    0|0
  • Letgodan al 2 inci el ama bakımlı oluyorlar satılacağı için :)

0|0
    0|0
    • kitap konusunda aşırı titizliğim var malesef :( birde alacağım kitapları letgoda bulabilir miyim ki

• Kitapçılar her zaman pahalı satarlar en az 10 15 lira fazla alırlar internet her zaman daha uygundur :)

• hadi yaa iyimiş :)

• İnternette her zaman daha ucuzdur

0|0
    0|0
  • İnternetten alabilirsiniz indirimli olur

0|0
    0|0
    • Toptancısı falan yok mu ki bu işin 😂

• Netten alırım ben genelde çünkü orda burda aramak sıkıntı

0|0
    0|0
    • Ben bütün kitapçıları gezdim ama dünya klasiklerinde aradığım yayınevleri yoktu malesef :)

• işte netten almak daha iyi canım

• Haklısın :)

• Kitapçıdan al daha iyi. Netten alsan kargo parasıda var bunun ne gerek var? Hem kitapçılarda indirim de oluyor

0|0
    0|0
    • İnternettede indirim oluyor ki ben zaten toplu aldığım için kargo ücretsiz oluyor sadece kitaba para veriyorum :)

Yükleniyor...