OPERA SEVER MİSİNİZ? EN SEVDİĞİNİZ OPERA NEDİR?

Opera sever misiniz? En sevdiğiniz opera nedir? Ben opera dinlemeyi çok rahatlatıcı buluyorum.

0|1
6|9

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• en sevdiğim operalar aida ve la traviyata operaları. Verdi'nin operaları, romantik donem eserleridir. Klasik bati müziğini dinlerken bile doğulu gibi dinliyorum. onun dışında yine verdi bin mackbeth Mozart'ın Figaro'nun Düğünü donjuan saraydan kız kaçırma Zahide operaları güzeldir. puccini'nin Madam Buttefly, Tosca ve la boheme operaları (romantic dönem) bunların dışında lehar ve Donizetti nin bazı operaları. Okuduğum şehirde Opera Salonu yoktu onun için bu kadarina gidebildim. Opera Zihni geliştirir Çünkü zihnin aynı anda birden fazla uyarıcı ile aynı anda ilgilenir müzik olay tema canlandırmaya ayni anda odaklanir ve üstelik müzik çok seslidir. Oysa klas m Türk müziği 1970 li yıllara kadar tek sesli idi. Mustafa Kemal Paşa'nın Balkan harbini kaybetmemizin sebebi bizde operanın olmayışıdır demesi bu yüzdendir. Dolayısıyla lanet olası bir ortadoğulu olmama rağmen operayı severim :-)

0|0
    0|0
  • Opera Max var internet uygulamasıdır onu çok severim.

1|0
    0|0
  • Tiyatro favorim

1|0
    0|0
  • aria severim.. Se tu mai mi

1|0
    0|0
  • Hayatımda hiç operaya gitmedim nerde opera var onu bile bilmem ama gitmek isterim gerçekten biri davet etse.

0|0
    0|0
  • Sevmem tabiki dostum daha kafayı yemedim

1|0
    0|0
  • the phantom of the opera

0|0
    0|0
  • It ulumasi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• hüseyin kağıt 9. angara senfonisi

0|1
    0|0
  • Sevmem.

1|0
    0|0
  • Severim ama en sevdiğim diye bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Operadaki hayalet güzeldi😄

0|0
    0|0
  • Opera seviyorum küçüklümden beri dinlerim.
    Rus ve italyan operasini severim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...