Fahrenheit 451 adlı kitabı okudunuz mu?

"Yüzündeki gülümsemenin eriyip yok olduğunu, sanki düşlemsel bir mumun uzunca bir süre yazdıktan sonra, içindeki donyağının çöktüğünü, mumun söndüğünü hissetti. Karanlıkta. Montag hiç mutlu değildi. Mutlu değildi. Bu sözleri kendi kendine söyledi. Mutluluğunu bir maske gibi takmıştı ce Clarisse maskeyi kapıp çimenlerin üzerinde koşmuştu; gidip kapısını çalarak maskesini geri isteyemezdi."

...

"Bilmiyorum. Mutlu olmak için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Eksik bir şey var. Çevreme bakıyorum. Kaybolduğunu kesinlikle bildiğim tek şey, on ya da on iki yıldır yakmakta olduğum kitapların yardımcı olabileceğini düşündüm."

...

"Gülüşün eskisinden daha hoş."
"Öyle mi?"
"Çok saha rahatlamış."
Montag kendini rahat ve huzurlu hissetti. "Niçin okuluna gitmiyorsun? Her gün etrafta aylak aylak gezerken görüyorum seni."

"Ah, onlar benim eksikliğimi hissetmezler," dedi Clarisse. "Ben anti-sosyalim, öyle diyorlar. Onların arasına karışmıyorum. Çok garip. Ben aslında çok sosyal biriyim. Bu tümüyle, sosyalle ne kastettiğinize bağlıdır, değil mi? Bana göre sosyal demek, bu gibi şeyler hakkında konuşmak demektir. Ya da dünyanın ne kadar tuhaf olduğundan söz etmektir.

İnsanlarla birlikte olmak güzel. Fakat bir grup insanı bir araya getirerek, sonra da benim konuşmama izin vermemek sosyallik değil bence. Ya sence?"

Fahrenheit 451 - Ray Bradbury

#KitaplarKalpKırmaz

4|0
20|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...