Bir Kitap Kurdunun Yardım Bekleyişi?

Merhaba !
Hemen konuya giriyorum. Aşırı kitap okuduğum başlıktandan da belli oluyor. Babama ne zaman Nazım Hikmet kitabı aldırmaya çalışsam hayır o komünistin kitaplarını okumanı istemiyorum. Seni etkileyebilir gibisiniden saçma şeyler söylüyor. Fakat ben her görüşten biraz bilgi almak istiyorum. İlim sahibi olmak istiyorum. Size sormak istediğim gerçekten kitaplarında komünizmden bahsediyor mu?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• İnternette acıp ulaşabildigin birsürü +18 site varken, televizyonlarda teror yandaslarının cıkıp acıklama yapabilmesi varken, terihimizi carpık tanıtan birsürü dizi varken böyle kitapların insanları ötekilerden daha fazla etkileyebilecegini düşünmüyorum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Komünizmden direkt olarak bahsetmiyor elbette. Fakat işçilerden, emekçilerden, haksızlıktan, eşitsizlikten, kardeşlikten bahsediyor. Bunun haricinde aşk şiirleri de mevcut tabii. Ben okuman gerektiğini düşünüyorum. Aşağıda bir arkadaş, ''özetlerini'' ''düşmanını tanımak için'' okuduğunu söylemiş ve çirkin bir yakıştırma yapmış Mez'o'potamya eşeği gibi. Şiirin özeti nasıl okunur bilemedim, çirkin yakıştırmasını ise kınıyorum. Lakin düşmanı tanımak düşüncesiyle yola çıkmamak gerek. Bir fikri benimseyeceksen, elbet o fikri bilmen gerekir. Ama benimsediğin fikrin karşıtını daha iyi bilmelisin ki neyi reddettiğinin farkında olasın. Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi günler dilerim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Baban adam gibi bir baba. Ama bilgi edinmekten zarar gelmez bende Türkçü bir bireyim ama mezapotamya eşeklerinin de kitaplarını demeyelim de özetlerini okurum. Düşmanını tanıman için okuman gerekli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Şiirlerinde elbette izlerini taşıyor 😊 Biraz da Nazım'ın bu konuyla birlikte adının çok anılması yüzünden baban tepki vermiş. Şöyle ilginç bir önerim olacak çok kızacaksa sana Ataol Behramoğlu nu okumanı tavsiye edebilirim. Görüş olarak benzer, birbirlerinden baya etkilenmiş iki yazar. Daha doğrusu Ataol Behramoğlu öyle. Rus dili ve edebiyatı profesörüdür ve bunun haricinde çok güzel yazardır. Çok şey kazandırır size ve pişman olmazsınız.

1|0
    0|0
  • Al oku ufkun açılır

0|0
    0|0
Yükleniyor...