Evlilik mi bekarlık mı ?

Boşanmalar başını almış gidiyor buna artık dur mu denilmeli yoksa var bir bildikleri de onadan mı yapıyorlar deyip sessiz mi kalmalı... hmn hmn çoğu amerikan yapımı filmlerde özellikle ayrılık olayına değiniyorlar yavaştan bu ülke de bunu benimsemiş durumda... daha fazla sıkmadan soruma geçiyorum... Sizce evlilik mi daha güzel yoksa bekarlık mı eğer evlilikse bu boşanma olayları neden her geçen gün artıyor bekarlıksa neden insanlar evliliği tercih edip tekrar ayrılıyorlar...genellem yapmak istemiyorum ama artık hakkaten işler çığırından çıkmış gibi ya da bana göre öyle...

Güncellemeler:
evet beyler bayanlar aklınızı başınıza alın bugun bile ayrılacam sorusuyla karşılaştım bu sitede... umarım bundan sonra evlilik aşamalarında mantıklı kararlar alırsınız...biraz evlilik uzmanı tavsiyesi gibi oldu ama mutlu kalın...

0|0
16|19

En İyi Kız Görüşü

• Evlilik çocuk oyuncağı değilki .evlilik sorumluluk.2kişi hayatı paylaşıp,nesil yani çoluk çocuğa karışıp yaşamını sürdürmek istiyor.bekarlık evet kafana göre takılırsın,istediğinde tekmeyi atabilir insan.niçin boşanıyorlar?doyumsuzluk ve saygı sevgi kalmamış ya da tek taraflı özveri.

0|2
    0|0
    • evlilik çocuk oyunca ğı değil de artık günümüzde o hale girdi canı sıkılan boşanıyor...her iki tarafta da suç var ama onu detaya inince n olduğunu anlarsın...

• bossman haklı hem boşansınlar nolcak biz avukatlara da iş çıkar işte iki dilekçeyle 5000 lira götürür :D

• :) bossman ne diyor sen ne diyon :D

Kızlar Ne Diyor 15

• Bekarlık iyi de nasıl çocuk yapacağım o zaman :(

0|1
    0|0
    • zaten olan çocuklara oluyor ayrılınca... hiç bir çocuk o duruma düşmeyi haketmiyor...

• bekarlık ayrı güzel özgürsün rahatsız kendinden başka sıkıntın derdin

bakman gereken bir yuvan evin yok

ama bence evliliğinde güzel yanları var

0|1
    0|0
    • vliliğin güzel ya da kötü yanından bahsetmedim ki ? sadece olan durumu gözler önüne serdim...

• Bekarlık evlenmekten korkuyorum .

0|1
    0|0
    • korktuğun yanları?

• çok büyük bir sorumluluk, bana göre değil mesela.

• :) evde kaldın desene.. sonuçta toplum bunu diyor tabi hayat snn nasıl istersen öyle yaşa...

• Bekarlık sultanlıktır

0|1
    0|0
  • ya bekarlık özgürlük açısından iyi tamam ama kızlarda özellikle belirli bir yaştan sonra ileriyi düşnmeye başlıosn sevdiğin adamla daha yakın olmak istiosn bunn içinde evlilik gerekio

0|1
    0|0
    • bunun için evlilik gerkmiyor sadece başkaları bir şy demesin diye oluyor... eline evlilik cüzdenını veriyorlar tapu gibi :D en nefret ettiğim olay da o zaten sanki senet imzalıyon...

• burası öküzün bol yeşilliğin çok olduğu yer demedim zaten :D

• Bazen evli olmak istiyorum bazende bekar olmak istiyorum.

Bende ne istediğimi bir bilsem.

0|1
    0|0
    • bekarlık sultanlıktır ama eve gidince güzel bir yemek ve gülen bir yüz seni soran bir eş sultanlıktan kat be kat iyidir...

• güzel hayırlı bir evlilik ...

0|1
    0|0
  • evlilik kader dıyenlere gelsın kader tek kısı ıle yaslanmak degılmıdır .. evlenip balayına degıl alayına gıdenler cogaldığı ıcın

0|0
    0|0
  • evlilik

0|0
    0|0
  • Kendine güvenmeyen evlenmesin.

0|0
    0|0
    • tamam söylerim yni nesile...

• bekarlık sultanlık arkadaş , şimdi bir düşünsene akşam eve yorgun argın binbir dertle gidiyorsun yemek yok darmadağınık ev adamın üstü başı her yerde vs o otursun ayaklarını uzatıp tv izlesin sen yemek yap uğraş evi toparla yemek ye olur akşam 9 zaten o yorgunlukla dil dışarıda yatar uyursun ve her gün bunun gerçekleştiğini düşün ufff tam bir kabus tabi arada ev temizliği badana çamaşır bulaşık ütü derdini de unutmayalım

evlenmem arkadaş !

0|0
    0|0
    • sen çalışacağınn işi söyle bn sana düzeni sağlarım böyle sudan sebepler le bir ay bile yürümez vlilik...

• yanlış seçimler işte :/ sadece duygu olark degılde mantık olark ölçüp biçilirse ayrılmanıın önüne geçilebilr diye düşnüyorum :/

0|0
    0|0
  • evlilik ya sevdiğinle beraber yatmak <3333

0|0
    0|0
  • Bekarlık tabikide. Evlilik büyük bir sorumluluk gerektirir.

0|2
    0|0
  • Ewli ol bekar yaşa

1|1
    0|0
    • denemekten özgürsün...

• tamam git hadi D:

• T..

Erkekler Ne Diyor 19

• Bekarlık iyidir.

0|1
    0|0
  • bekarlık bir numara :D

0|1
    0|0
  • evlilik kendi alanında kutsallık bekarlıksa sultanlık ama ikisinede karşı değilim şu ana bekarım ama ilerde evlenip çocuk sahibi olucam herşey güzel giderken büyü bozulucak vs vs en güzeli gemi yara almadan karaya varmak :))

0|1
    0|0
  • evlilik. Evlendim kısa sürdü boşanıyorum. kadın iş dünyasında yer alıp kendini bişey sanıp havalara girince yürümüyor. kolaylıkla bırakıp gidebiliyor. genelleme yapıyorum biraz ama kadına göre bu işler çok basit ilk tartışmada kolaylıkla bırakıp bitirelim diyebiliyorlar. ailelerin özellikle kız annesinin kızına destek vermesi evliliğine sahip çıkması konusunda eğitmesi gerekiyor.

0|0
    0|0
    • aslında aileden ziyade evlenecek kişilerin aralarında aldığı kararlar daha mantıklı bana göre..

• inşallah :)

• inşallah iyidir iyi :)

• şu anda evlilik gerçi hayatımda hiç kız arkadaşım olmadı evlenemem herhalde , parayı bulursamda hiç evlenmiyecem yapmak istediğim bir 200 küsür kadınla ilişkiye girmek var sonra evlenirim belki

0|1
    0|0
  • evlilik sultanlıktır, özgürlüğün tadını daha iyi çıkartabilmektir bence.

0|1
    0|0
  • acele etmeden yeteri kadar tanıyarak, güven ortamı oluşturarak ve herşeyi konuşup anlaşarak yapılımş evlilik kolay kolay çatırdamaz...

0|1
    0|0
  • tabi ki bekarlık...

0|1
    0|0
  • Evlilik gerçekten zor iş aslında zor olan evlilik değil sorumluluk, bunu sana ne kadar anlatsalarda anlayamazsın gerçekten içinde olman gerekir. Eğer çoluk çocuk istiyorsan, çok sosyal bir insan değilsen, çevrende çok fazla eşin dostun çevren yoksa ve en önemlisi monotonluktan sıkılmayacağını düşünüyorsan(ki yaşamadan anlayamazsın) evlilik diyebilirim. Ama özgürlüğüne düşkünsen, çok fazla sevenin varsa çevren çok geniş ve yanlız kalmaya zaman bulamayacak kadar sürekli biyerlerden çağırılan biriysen, çoluk çocuk için daha erken evlensem bile hemen çocuk hayatta istemem diyorsan ve önemlisi sorumsuzluğu seviyorsan kesinlikle bekarlık. Ama dediğim gibi aşıkken bunların hiçbirini görmez kafanda kurup mantıklı düşünemezsiz evlenirsin, 3-4 yıl sonra aşk maşk kalmaz geriye! sevgi ve alışkanlıklar kalır ozaman yavaş yavaş gelmeye başlar kafan yerine ne yaptım diye ama suçlu yine sen olmazsın hayat yaşamadan öğrenilmez çünkü.

0|0
    0|0
  • O' nu tanıyana kadar bekarlık idi ...

0|1
    0|0
  • ya ben bugün bir iş görüşmesine gittim oradaki ik kıza aşık oldun ya da hoşuma gitti minyon tipli mavi gözlü beyaz tenli idi kıza resmen hasta oldum ya of of

0|0
    0|0
    • :D yanlış yere gelmişsin :)

• be canını yandığımın arkadaşım insan kendi gibi bir y�ri oldumu o ev sultanlık olur o ev saray olur hep yalnız kalacak değişin elbette evleneceksin eger kendine uygun bir yar bulduysan hiç durma evlen arkadaşım ne bek�rlığı

• :) şimdilik rahatım :D daha evliliğe baya var :)

• Erkekte bence neslin devami gibi bir icgudu yok. Ama kadinlarda fazlasiyla var. Evlenmek iyidir ama toplumca ahlaki cokus oldugu icin hep disarisi daha cekici geliyor... Erkekler parayi bulunca azitiyor:D ustelik para artisi ile hipertansiyon arasinda da erkekte yakin iliski var kadinda pek yok. Anlatabildim mi :))

0|0
    0|0
  • Davulun sesi uzaktan kulağa hoş geliyor, şimdikiler de davula katlanamıyor. Asortik olanlar çoğaldı. Eeeee malum... Bence... Öfff... Sessiz kalma hakkımı kullanmak istiyorum. :)

0|0
    0|0
    • :D sadece mutlu bir evlilik diliyorum...

• DreameR91, en son yazdığımı sana yazmadım, neslinur'a yazdım. Karışıklık olmasın kanka üzerine alınma. :)

• ok knka ...

• açık evlilik herzaman cazip gelmiştir bana <3

0|0
    0|0
  • Kendime göre birisini bulabilmişsem evlilenirim onun dışında bekarlık :)

0|0
    0|0
  • DUR! aha bak DUR Dedim

0|0
    0|0
  • Ya güzel kardeşim evlilik bu yahu evcilik değil yok kalsın aman millet evleniyor 24 saat ama sonra tut adliyenin yolunu bir sürü prosedür aman canım sağol kalsın hatta hep kalsın hiç uğramazsın b... çıkmış.

0|0
    0|0
  • Bekarlık , ama evleneceğim gün de gelecektir.

0|0
    0|0
  • deneyecem bekle beni :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...