Türk filmlerinin diğer filmlere göre eksiklikleri nedir?

Yabancı filmler diğer ülkelerde olduğu gibi bizim ülkedede fazla rağbet görüyor. Bizim filmlerimizde arada nadiren güzel filmler çıkabiliyor. Bizim filmlerimizde ne olsaydı izlenirdi? Neler yapılabilir?
Türk filmlerinin diğer filmlere göre eksiklikleri nedir ?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yaratıcılık yok. Ya dram ya komedi ya korku filmleri çekiliyor.
    Dram:aşk aile
    Komedi:küfür
    Korku:cin

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Bir sahneyi on dakikada izlemek beni geriyor mesela. Yabanci dizi ve filmlerde olaylar cok cabuk gelisiyor ve illa ki aşk örgüsünün etrafinda şekillenen bir konu olmuyor. Bizde ayril baris ayril baris tüm konsept bu.

0|1
    0|0
    • +olarak hep bir yasak ask , kocasindan olmayan cocuk , hepsi de plazada calisir , hepsi yaluda oturur

• Efektler geliştirilebilir. Konu olarak insanlar bilimkurgu seviyor mesela. Bizde bilimkurgu yok. Türk milleti sevmez falan deniliyor ama bu doğru değil.

0|1
    0|0
  • Adamlar uçakta arabayla atlıyolar bizimkiler hala aşkımdan ölüyorum yok töre bilmem ne özensek daha cok batırırız yapmasınlar

0|0
    0|0
  • Arz talep meselesi. Recep İvedik'in gişe rekoru kırdığı ülkede kaliteli, yüksek bütçeli filmle kim uğraşır? İki küfür, iki şive, iki dram tamamdır.

0|1
    0|0
  • Kendini yenilememesi hep ayni konular uzerine kurulu film yapilmasi izleyicinin finali onceden tahmin edebilir derecede sade ve basit olması

0|0
    0|0
  • Hayal gücü lazım

0|0
    0|0
  • Çok klişeler. Klişe olmayanlarda cok tutuluyor zaten.

0|0
    0|0
  • bizim filmlerde iyi yaa hatta off. ss adamın adını unuttum yurtdışında 6 milyon kişi izlemiş onun filmini burda 4 bin kişi mi ne düşün yani. bizim filmlerde o kadar kötü değil bence. ss gelişiyor işte

0|0
    0|0
  • Senaryo, oyunculuk, yönetmen.

0|0
    0|0
  • Hep aynı konular hiç özgün birseyler yok.

0|0
    0|0
  • Filmleri

0|0
    0|0
  • özgünlük

0|0
    0|0
  • O iş çok uzun kardeş sektörü adam etmek yıllarımı alacak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Tamamiyle kalitesiz izleyici kitlesi yüzünden böyle. Oyucuları falan geçtim. görüntü ve müzikte hatta senaryo olarakta çok iyi insanlar var aslında. Ama adam diyor ki beyin yakan film yapsam nolcak izleyen olmadıkça. Bize iki osuracaksın, şiveli şiveli saçmalayacaksın, saçma salak binbir eksiği bulunan aşk iki dram yapacaksın, ya da dinden dem vuran o saçma dizilerden yapacaksın offf izleyici sayısını gör sen rekor kırarsın. Recep ivedik gibi iğrenç, düğün dernek gibi saçma, delibal gibi amatorce ve ahlaksız filmlerr destek verip bunlara bayılan bir kitlen olduğu sürece kaliteyi unut. Hollywoodda adamlar izleyici kaygısı duymadan tamamiyle özgün filmler yapıyor izleyen izler izlemeyen de çokta tın ben bu duyguyu veren, söylemek istediklerimi hissettiren bir yapım yapıyım izleyen mutlaka çıkar gibi özgürlükçü bir düşünce var. Bizimkiler mecbur klasik türk seyircisine izlettirme kaygısı var. Öncelikle en büyük sorun bunlar sonra kalitesiz oyuncular en baba diyeceğin filmleri dizileri bile izlerken yakışıklı ve güzel gebçlerin kendi aralarında çektiği bir film havası veriyor insana.

0|1
    0|0
  • Herşeyden önce eğitim...
    Tuttuğunu oyuncu yaparsan sektörden ne beklersin ki.
    Adam bir single yapıyor hemen dizi-film teklifleri geliyor. Ben yaklaşık üç yıldır tv izlemiyorum ama netten gördüğüm kadarıyla şu Survivor yarışmasından çıkan eleman bile dizi teklifleri var düşünüyorum demiş hani kafes striptizcisi olan. Kardeşim Amerikan sineması deyip duruyorsunuz da adamlarda eğitim tabiri caizse on numara beş yıldız. Bizim ülkemizde sinema kültürü bile yok aslında. Bununla birlikte maddi imkanlar da kısıtlı. Adamlar yapıyor ve tüm dünyaya satıyor lakin sen yapıyorsun ülkende bile tam manasıyla gişe yapmıyor.
    Şöyle bir örnekle bitireyim orjinali Japon yapımı olan The Ring (Halka) filmi bile dünyaya Amerikan sineması sayesinde girdi. Japon versiyonunu izleyen kişi sayısı inanılmaz derecede azdır hatta bilen bile yoktur belkide.
    Elimizde babalar gibi sağlam senaryo yazacak kafalar var ama maddi imkansızlıklar-tabular-geri zihniyet yüzünden ortaya eser çıkartamıyorlar

0|0
    0|0
  • Bilindik konular üzerine yapılıyor. Eskiden yeşilçam filmleri çok daha güzelmiş. Ödül alan filmlere bakarsanız izleyenlere çok şey hissettiriyor. Günümüzde aksiyon filmlerinin sayısı çok az. Yerli sinema filmlerimize aksiyon ve heyecan katılsa çok güzel olabilir.

0|0
    0|0
  • Özgün senaryo , klişe olmayan sahneler.

0|1
    0|0
  • senaryo eksikliği var yetenekli yönetmenler var aslında zekice ve etkileyici senaryo yok

0|0
    0|0
  • Kardeşim Bence En Büyük Eksiklik Yönetmende Ve Senaristte Bitiyor Ve Tabii Maddi Eksiklikler.. Mesela Bundan Tam 20 Sene Önce Çıkan Titanic Filmi Hala Tüm Türk Filmlerinden Daha Etkileyici Bir Film Bence Türk Filmleri 2080 Yılına Kadar Düzelmez.. Tabii Türk Halkındada İş Bitiyor Ben Sınıfta Yüzüklerin Efendisi Filmini İzlerken Tablette Arkadaşım O Dandik Film İzlenirmi Yaa Biz Düğün Derneği İzliyoruz O Daha İyi Diyor :D Yani İlk Olarak İnsanların Kafalarınıda Değiştirmek Lazım..

0|0
    0|0
  • malzemeden kaçmaları. bir holivud kadar olamadık. bu tür işlerde para konuşuyor ne kadar çok masraf o kadar çok ilgi, ama yok işte. malzemeden kaçırmak işine geleni yapmak gelmeyeni yapmamak. devletin desteği olmaması belki var biz bilmiyoruz. ama bilsek bile filmlerden ne kadar amatör olduğumuzu anlıyoruz. çünkü amerikalılar bir film yapıyorlar hiçbir yer sağlam kalmıyor, heryer per perişan bizimkiler henüz tofaşı şahini anca takla attırıyor? gelişmekte çok sıkıntılar çekiyoruz. animasyonlarda, green screnlerde çok yetenekli olduğumuz söylenemez. herkes yapacağı işe değil alacağı paraya bakıyor. sen önce işini yap mübarek adam sonra paranı alırsın. ama nereye söylüyoruz ki... acele acele iş yapıp parayı cukkalayıp gidiyorlar. sonra film nasıl olmuş? b. o. k diyorum kısaca.

0|0
    0|0
  • Senaryo oyuncu yönetmen müzik çok eksik var.

0|1
    0|0
  • hepsi birbirine benziyo birturlu zincirleri kiramadilar

0|0
    0|0
  • Türk filmlerinde salak salak konu düşük bütce 2 - 3 tane aktör bir kaç sahne ve mekanla işi kapatıyorlar izleyiciye yeni bir şey vereyim yok

0|0
    0|0
  • sadece komedi filmi yapılabiliyor türkiyede

0|0
    0|0
  • oyuncu azlıgı bütce farkı

0|0
    0|0
  • Küfür edilmesi halkımızın mizah kalistesinin ne kadar vahim durumda oldugunu gösterio

0|0
    0|0
  • Herşeyden bizim flmlerimiz onlarınkinden daha kaliteli sadece onların işledikleri konular bize ilgi çekici geliyor farklı geliyor eğer seni sana anlatsam beğenmezsin ve onlarında kötü filmleri oluyor bizler sadece iyilerini izliyoruz

0|0
    0|0
  • acemice olması, konularının hepsinin aynı olması

0|0
    0|0
  • bizimkilerde konu hep aynı

0|0
    0|0
  • bizim karekterler çok yapmacık onlar daha gerçekçi oynuyorlar..

0|0
    0|0
  • Bizim filmlerde olay örgüsü yok olayların nasıl geliştiğini kendi kendine soruyor insan

0|0
    0|0
  • aksıyon akıs yok basıt

0|0
    0|0
  • Eksiği Yoktur
    #FazlasıVar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...