Orhan Pamuk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru basit yazar Orhan Pamuk hakkında görüşleriniz nelerdir?

Güncellemeler:
Bir yerde Orhan Pamuk sözlerini gördüm sormak istedim

0|0
5|24

En İyi Erkek Görüşü

• Orhan Pamuk bir kitabında "imam ikindi namazı saatinde caminin balkonuna çıkarak ikindi ezanını okudu" şeklinde bir cümle geçmesi üzerine İlber Hoca dan aldığı ayardır. ilber hoca şöyle ayar vermiştir;
    1. namazın saati olmaz vakti olur. saat ve vakit ayrı kavramlardır.
    2. minarenin balkonu olmaz şerefesi olur. üstelik ezan şerefeye çıkarak değil içeriden okunur.
    3. ezanı imam değil müezzin okur.

Büyük bir çoğunluğu müslüman olan bir ülkede temel düzeyde ki şeyleri bilmeyen nobel ödüllü bir yazar çok komik bir durum düşüncesindeyim.

1|3
    0|0
    • orhan pamuğu eleştirenler arasında murat bardakçı da var bu adamlar boş yere konuşmaz

• Birkac edebuyattan anlamazda yobazlik yapar. Evet sebateyist olabilir ama sanati saglamdir. Evet kulture olan uzakligindan!(en azindan bazen) kaynaklanan bazi "gaf" lari vardir ama kaliteli bir yazardir

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• birinci sınıf bir yazardır dahi bir adamdır cok çalışır romanları teknik açıdan harikadır ama dili biraz sorunludur nobeli de dunya çapındaki ununu de hak eder Keşke milli meselelerde biraz daha hassasiyet sahibi olabilseydi

0|0
    0|0
  • Vatan haini

0|1
    0|0
  • Nobel ödülü alabilmek için vatan haini açıklamalar yaptı, ödülü aldı, sonrası tırt. Pek karakterli gelmiyor bana

0|0
    0|0
  • Türkiye'ye sallayarak Nobel Barış Ödülü alan , aklı fikri din düşmanlığında olan başkasına göre şeker adamdır. Bana göre ise tam bir vatan haini

0|0
    0|0
  • niye ki nolmuş , bu adama bişe mi olmuş. kaç gündür burda orhan pamuk hakkında ne düşünüyorsunuz soruları görüyorum :>)

0|0
    0|0
  • o kim..

0|0
    0|0
  • Pek sevemdim kendilerini

0|0
    0|0
  • Orhan Pamuk benim hakkında ne düşünüyorsa onu: yani hiçbir şey.

0|0
    0|0
  • Nobel almış bir yazar başarısı tartışılmaz ama desteklemediğim ve eleştirdiğim yanları var.

0|0
    0|0
  • Kendisi hakkında pek bir bilgim yok ama Masumiyet Müzesi adlı eseri muhteşemdi.

0|0
    0|0
  • Nötr

0|0
    0|0
  • kara kitap eskici oğulları murtaza bereketli topraklar üstünde ve eskici ve oğulları en iyi kitapları yarı felsefik yarı toplumsal konular işleyen bir adam nobelide vardı bildiğim kadarıyla ama bazı insanlar pek sevmez diye biliyorum

0|0
    0|0
  • hayınnnnnnnnnn

0|0
    0|0
  • Hiç bişey tanımam etmem kitabını felan okumadım.

0|0
    0|0
  • O kim lao :DDD

0|0
    0|0
  • Nobelli canım nasıl olunur sorusunun cevabı :D

0|0
    0|0
  • Nobel li vatan haini

0|1
    0|0
  • orrospu cocuunun önde gidenidir.

0|0
    0|0
  • Şerefsizin önde gideni

0|0
    0|0
  • o yazıyor biz okuyoruz

0|0
    0|0
  • Pamuk gibi adamdır

0|0
    0|0
  • Pamuk gibi insan

0|0
    0|0
  • nobel ödülü alan ilk türk kişi geliyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Severim kendisini

0|0
    0|0
  • Kafamda bir tuhaflık kitabini okudum güzeldi diğer kitaplarını bilmiyorum ama nobel almis bir yazar kişiliğini bilmem eserleri bize birşeyler katıyor mu o önemli

0|0
    0|0
  • bir kaç kitabını okudum güzel

0|0
    0|0
  • Pamuk gibi bir adamdır . s

0|0
    0|0
Yükleniyor...