Fikir eksikliğimi nasıl gidericem?

mesela bir konu hakkında bilgim var ama sen ne dusunuyosun diye soruldugunda fikirlerimi söyleyemiyorum.ne dusunuyorum ki ben diyip kalıyorum.dusunce olusmadığı icin tartışmaya da gremıyorum zaten.bunu nasıl aşabilirim

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kendimi övmek istemem ama benim de neredeyse her konuda söyleyecek bir sözüm oluyor.En azından biri bir konu açıp konuştuğu zaman onun doğru söyleyip söyleyemediğini anlayabiliyorum.Konuştuğum zaman iddalı konuşuyorum bunu aşabilmiş değilim.Çoğu zaman niye dedim ki böyle diye sonradan üzüldüğüm düşündüğüm çok oldu.Önemli olan çok şey bilip herşeye konuşmak değil.Bildiğin birşey olsun yeter.Sus alim sansınlar diyorlar ya bazen çok işe yarıyor.Bu zamanda herkes konuşuyor susmayı bilmek çok önemli...

0|0
    0|0
    • ya evet o da çok kötü bak kusura bakma ama:)benimki de pek iyi sayılmaz.hani fikrim yok diyosam tabiki her konuda değil.ama bazen öyle anlar geliyo ki ya olayı biliyorum ne olduğu konusunda bilgim var yani ama biri kalksa sence ne yapılmalı nasıl yapılmalı dese pat kalırım.bu da kötü

Erkekler Ne Diyor 11

• Olayları tahlil etme yöntemi ve pratikliğinde eksiklik olduğunda anında müdahale etmek zordur. Her insan her konuda fikir yürütebilir fakat düşüncesini söyleyemez. Aslında doğru olan da söylememektir. Olaya vakfiyet yok ise, fikirleri söylemek zarar getirebilir.

0|0
    0|0
  • Arştır oku.

0|0
    0|0
  • Çok basit...

Kitap okuyarak.

0|0
    0|0
  • Bilgilerinizi yeteri kadar düşünüp sorgulayıp geliştirmiyorsunuz sanırım. Bunun sebebi budur. Sorgulama alışkanlığını kazanmanız gerekiyor.

0|0
    0|0
  • daha çok okuyarak

0|0
    0|0
  • senin sorunun kendini ifade edememek

fikir eksikliği falan değil

0|0
    0|0
  • okudugum bır kıtap sayesınde bır kızla çıkmıştım. dene bence :)

0|0
    0|0
  • gelişime açık olarak

0|0
    0|0
  • Fikir eksikliği değil kendini ifade etme eksikliğin var.

0|0
    0|0
  • daha çok muz yiyerek

0|0
    0|0
  • üstün açık kalmış :/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Yaşadığın fikir eksikliği değil bence. Fikirlerine tam olarak güvenememen,karşında ki insanın senin fikirlerini çürüteceğini düşünmen. Bunun içinde söyeleyemiyorsun bence. Bunun için kişisel gelişim konusunda kendini geliştirmen gerekli.İstersen şişirilmiş ego ve özgüven patlaması içermeyen bu konuya çözüm olacak adam akıllı 1-2 kitap ismi de verebilirim.

0|0
    0|0
  • Daha çok kitap okuyabilirsin bilgi dağarcığın genişledikçe kolaylaşacaktır sanırım.Ve kendini rahat ifade ettiğin ortamlarda(ailenle,en yakın arkkadaşlarınla) sürekli fikir üretip saçmalasam beni yadırgarlar mı korkun olmadan uzun uzun konuşabilirsin :)Naçizane düşüncelerim..

0|0
    0|0
  • Bilgin olduğu konuda fikrin de olsun bebem :) Azcık cesaret :))

0|1
    0|0
  • aklın başka yerlerde heralde :)

0|0
    0|0
  • kitap okuyarak.

0|0
    0|0
  • ifade edememe sorunun var bunu da çekinmeden konuşmakla çözersin

0|0
    0|0
  • saçmalaya saçmalaya aşacaksın bunu kendi içinde