En iyi kalpli Osmanlı Padişâh kimdi?

Osmanlı'nın gelmiş geçmiş en yumuşak, iyi kalpli, merhametli hükümdar kimdi? Böyle bir padişah vardı, değil mi?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Napacaksın sen osmanlıyı? Osmanlı bizim atamız değil geçmişimiz. Osmanlı türk değildi zaten Osmanlı'da padişahlar yabancı kadınlarla evlenip keyif sürüyordu kadınlar nüfus sayımında bile yoktu nedir bu osmanlı şeyiniz azcık tarih okuyun. Sorudaki amacın meraksa bir şey demeyeceğim ama osmanlıya hayranlığın varsa cahil yobazlıktan kurtulun artık beyinsizler diyeceğim kusura bakma!

1|1
    0|0
    • Yok yanlış anladın kardeş! Ben Osmanlı'ya hayran değilim, tarihe hayranım sadece. Meraktan sordum yani... Ama yorumunu çok takdir ettim. Osmanlı'da yaşamak isteyen insanlar var bu ülkede, düşün artık!

• bu sorunun cevabını bir sonraki Yüzyıl verebilirim ancak :-) ama en azından Orta Doğu kültüründen kaynaklandığını söyleyeyim bari

• Lanet kültür. En çok kızdığım şey de bu ülkede sanat, müzik. Adama klasik müzik çalıyorsun bu ne lan diyor slow parçalar çalıyorsun bu ne lan çal ordan angaranın bağları diyor kafaları ona basıyor sadece. Ama şu +mız var herkes bizim gibi olsaydı bizim ne farkımız olurdu?:D

Kızlar Ne Diyor 3

• 2. Beyazıt diye hatırlıyorum mecbur kalmadıkca savaşmak istememiş hatta yükselme döneminin duraklaması diye anlatılır

0|0
    0|0
  • Deli İbrahim

0|0
    0|0
  • Olmasaydi 600 yil ayakta durabilir miydi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sultan Ahmet Han (1. Ahmed) zira kendisi şefkatli ve mert bir padişah olarak anılır. Malum hastalığa esir düşmeseydi kim bilir neler başaracaktı. Ayrıca kendisi dini bütün bir padişahtı ve okumayı çok severdi. Kardeş katli yerine kafesi getirmesi bir adım atmasıdır aslında. Tarihte hiçbir padişah düşünmemiştir herhalde ( Tarih bilgim pek kuvvetli değil).

0|0
    0|0
Yükleniyor...