Paranormal olaylarla ilgili

Arkadaslar paranormal olaylara inananlariniz var mi ya da aramizda bu olaylari yasayan? bu tur olaylar cok merak ettigim ve ilgilendigim kitaplarini okudugum konulardir.algi seviyemize gore bazilarimiz yasar bazilarimiz yasamaz inanip inanmamada bazilarimiz icin bu olgular tetikliyor.siz neler dusunuyorsunuz

Güncellemeler:
arkadaslar bu bir bilim dalidir yurtdisindaki universitelerde ayri bir bolumdur deneyler lab ortaminda ispatlanmistir parapsikolojiyi sadece bedensiz varliklara aksetmek dogru degil bunu dememin sebebide bazilarimiz olumden snrasina inanir bazilarimiz inanmaz ama sordugum soru bunu kapsamiyor sadece =)

0|0
10|17

En İyi Erkek Görüşü

• Doğada çok çeşitli enerjiler var ve bunların her biri, tarih boyunca çeşitli bilimsel incelemelerden geçti ve geçmeye de devam ediyor.

Kimisiyle ilgili araştırmalar çok güzel noktalara ulaştı ve bu enerjileri günlük hayatımızda bilfiil kullanıyoruz. Isı enerjisini istediğimiz şekilde yönetip evimizi ısıtıyoruz, arabalarımızı çalıştırıyoruz, ya da fabrikalarda üretim için kullanıyoruz. Elektrik enerjisini neredeyse her yerde kullanıyoruz. Ses, ışık, radyo dalgaları, x-ışınları, nükleer enerji... Bunlar hep bildiğimiz, kullanabildiğimiz enerjiler.

İlk insan Hz. Adem'in zamanında bu enerjilerin hiç biri bilinmiyordu. Işık dediğin sadece Güneş'ten ve Ay'dan gelirdi, ateş çok sonradan keşfedildi. Elektrik hep vardı, doğada kendi kendine birikip farklı şekillerde kendini gösteriyordu. İnsanlar gök gürültüsünü ve şimşekleri uzun yıllar boyunca tanrıların öfkesi sandılar, kimi uygarlıklar o tanrılara bakire kızlar falan kurban etti. Birtakım çok saçma olaylar binlerce yıl boyunca yapıldı duruldu. Dünya'nın yuvarlak olduğunu iddia eden adama işkence ettiler, suyun kaldırma kuvvetini bulan adamı dal tarak ortalıkta geziyor diye aşağıladılar, falan oldu filan oldu.

Sonra ne oldu? Bilim bu enerjileri aldı inceledi, yüzlerce yıl boyunca deneyler yapıldı ve bu enerjileri kontrol altına almanın yolları arandı. Derken biri çıktı ampulü buldu, başkası çıktı radyo dalgalarını üretip başka yerden topladı, bir adam içten yanmalı motoru icat etti, derken derken şimdiki durumumuza geldik.

Daha halen ne olduğunu anlamaya çalıştığımız, bambaşka enerjiler de var bu dünyada. İşte paranormal olay denilen şeyler, o enerjilerin bir sonucu. Ne olduğunu bilmediğimiz için korkuyoruz, kendi kıçımızdan abuk subuk teoriler üretiyoruz.

Ha cinler yok mu, onlar var mesela. Bilim belki de hiç bir zaman onları nasıl kullanacağımıza dair bir yol bulamayacak, ki zaten onların da bizimle iletişime geçme gibi bir derdi yok. Fazlasıyla meraklı birtakım insanlar onlarla anlaşmalar yaparken, aslında kelimenin tam anlamıyla Şeytan'a ruhlarını satıyorlar. Vazgeçmek zorunda kaldıkları şeyler gerçekten çok büyük ve önemli kavramlar. Bir kere yoldan çıkınca da geri dönüşü olmuyor.

Bence sen de herşeyi araştırıp öğren, ama cinlerden uzak dur. Sen onlarla ilgilendikçe aranızdaki perde inceliyor, ve bir kere aralandığında da kolay kolay kapanmıyor. Hiç yaşamak istemeyeceğin tecrübelerin hayatını ele geçirmesini istemiyorsan, aman diyeyim peşini bırak onların. Yoksa onlar senin peşini bırakmazlar...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Eğer bunların altından doğru dürüst birşey çıksaydı çoktan bir bilim dalı haline gelirdi , merak kaşıyarak çıkar sağlayan bir ton safsata ; başka hiç bir halt değil . Kimse paranormal birşey yaşayamaz , ya yaşadığını sanır ya da yaşadığına inanacak kadar akıl sağlığı dengesinden kaymıştır.

Meraklı olan da , ağzını açığ inana inana dinler bu hikayeleri . ..

0|0
    3|1
    • evet paranormali senin gibi bedensiz varliklar olayiyla sinirlayan insanlar boyle der zaten =)

• Ve insanlardan bazı adamlar, cinlerden bazı adamlara sığınıyorlardı. Böylece onların (cinlerin) azgınlıklarını artırdılar. (CİNN-6)

Ayette açıkça görüldüğü üzere birçok "bilim" adamının reddettiği bedensiz varlıklar açıkla belirtilmiştir.

• "Böylece onun (Süleyman'ın) ölümüne karar verdiğimiz zaman, ölümünü, onlara asasını yemekten olan bir ağaç kurdun�dan (güveden) başka haber veren olmadı. Artık o, yere yıkılıp-düşünce, açıkça ortaya çıktı ki, şayet cinler ğaybı bilmiş olsalardi böylesine aşağılatıcı bir azap içinde kalıp-yaşamazlardı." (Sebe’: 34/14)

• Bu tür olarlar var çünkü biz bu dünyada yanlız değiliz bir korkarak uyandığımda odanın camından dışarı doğru çıkan bir karartı gördüm ben her ne kadar yok değildir desemde kardeşim o an bilgisayar başındaydı ve oda gördüğünü iddaa etti hatta ben kalkınca direk ona baktım o anda cama doğru döndü ne oldu dedim gördünmü bişi geçti dedi o andan ihtibaren odamı değiştirdim ve dua etmeden uyumuyorum karabasan dediğimiz şey benle kanka oldu uzun bir süre gerçekten kötü bir durum Allah kimseyi onlarla karşılaştırmasın.

1|0
    0|0
  • Bence bu konuları araştıracaksanız, onlara zarar verebileceğiniz konuları araştırıp ona göre dikkat edin, onları kendinize düşman yapacağınız şeyler yapmayın. Kur'an-ı Kerim'de de geçiyor. Varlıklarına inanın ve onları rahatsız etmeyin bence.

1|1
    0|0
  • evi tuzladık,yatırıp yahnisini yapıcaz

0|0
    1|0
  • Ekle benide sana nelerr neler anlatayim burada anlatmaktan cekinirim her insanin kaldirabilecegi seyler degil

0|0
    0|0
    • ciddi misin =)

• Gayet ciddiyim.. Fakat lütfen psikolojin bu anlatacaklarimi kaldirabilecekse ekle. Bazi arkadaslar uyarmama ragmen anlat diyorlar fakat sonradan rahatsiz oluyorlar

• =)peki sen bir baslarsin ona gore =D

• Şeytandan Allaha sığın ve her akşam Ayetelkürsi oku sana hiç yaklaşamazlar.

her olumsuz şeyi şeytana ve cinlere bağlamamak gerekir.

0|0
    0|0
  • Kardeş bizim ev perili. Telefon çekmiyo .s

0|0
    0|0
  • paranormal olaylar dediğin şu musallat veya paranormal activity filmlerindeki gibi oalylarsa aşırı saçma. cin çarpması falan saçma yani.

0|0
    0|0
  • fazla sarılma böyle şeylere boşver... ben sarıldım pek hoş olmadı.

0|0
    0|0
    • aaa sebep?

• ya inan derin mevzuular anlatmayı ve bildiklerimi paylaşmayı isterim ama sosyal bir ortamda paylaşmak doğru olmaz. ve de maalesef bu ülkede tabi daha geri kafalı ve töbe töbe diyen zihniyetler de var...

• aynen oyle cok haklisin bu sebeple zaten asla ilerleyemiyor prof lar kitablarini satmak ugruna yeni seyler yazilmiyor vs.. konusmayi isterdim seninle ama napalim =)

• Bir aralar fena sarmıştım ama pek faydalı bişeyler bulamadım, sadece lucid rüya olayı biraz mutluluk veriyor ama onu yapmak da zor

0|0
    0|0
    • bende bu aralar astral seyahata takildim =)ama tam olarak bilmedigimden dolayi uygulamiyorum bununla ilgilenen bilgili insanlara sormak lazim =)

• link bu kitabı aldım ama zaman ayırıp da okuyamadım :D

• bu kitabi siparis verdim bende bekliyorum merakla =Dkeske okusaydin yaa =d

• ben inanıyorum ancak ufak tefek olaylar dışında bu konuda çok fazla tecrübem olmadı ama

0|1
    0|0
    • ufak dedigin olaylari yasamayanlarda var bende yasadim =)

• evet sayende çok saol:D

• rica ederim ne demek =)

• ben yaşarım paranormal olaylardan bazılarını.

0|1
    0|0
    • yasamaya devam mi ediyorsun

• link öyleyse bu siteye bir göz at.parapsikoloji adına ne varsa(telekinezi,telepati,duru görü,astral seyahat,büyüler,reiki ve aklına gelebilecek herşey) bu sitede hem bilgi veriliyor hem de nasıl yapılacapı anlatılıyor.bu bilgilerden ücretsiz yararlanabilirsin. alanında uzman insanlar moderatörlük yapıyor. işine yarayacağından eminim. iyi geceler.

• cok tesekkur ederim link icin bana lazim olucaktir eminim iyi geceler =)

• inanmıyorum ablacım

tam tersine bilime inandığım için inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • ilgimi çektiği için takip ediyorum

0|0
    0|0
  • paranormal activity de ki yaratık bendim.

0|0
    0|0
  • Defalarca söylüyorum.Uğraşmayın!Fal baktırmayın,adlarını anlamayın.Bu konuları araştırmayın.Onları küçümsemeyin.Sonra musallat sahibi olursunuz.Sağda solda kurtulmak için çare arasınız ama nafiledir.İlmini bilen insanı bulana kadar paralarınız yok olur gider bu uğurda.işin kötüsü de onlardan çocuğunuz olur zaten sonrasında kurtuluş yolu pek yoktur.Bu yardım amaçlı bir mesajdır.Daha derin konular da vardır.Bunları burada gizli tutuyorum.Sorulan soruya vs cevap vermeyeceğim.İnsanları uyarmaktan bıktım.Bir insanoğlu daha zarar görmesin.ALLAH'a emanet olun...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• ben yasadim sahsen. ki oyle her seye koru korune inanan bir insan da degilim. duyduklarina inanma, gorduklerine inan demisler ya, ben gordugum icin inandim. ama durustce, gormesem inanmazdim.

0|0
    0|0
    • bende gordum birtakim seyler yasadim aslinda guzel birsey ama korkuyoruz tam olarak bilmedigimiz icin

• onyargili olmamak gerektigi kanisindayim. sarki soyleyebilmek gibi bir sey bu. soyleyen soyleyemeyenden daha iyi insan degil aslinda. sarkiyi soyleyene de saygi duymali, soylemeyene de. sarki soyleyeni taslamak degil yani cozum. :))

• hehe gercektende guzel bir bakis acisi =)

• inanmayanlara saygı duyarım ama hasan karacadağı kıskandıracak olaylar geldi başıma o yzden ben inanıyorum anlatıktan ve kanıtları gösterdikten sonra benle görüşmeyi kesen arkadaşlarım oldu :D

0|0
    0|0
    • Ahaha o kadar yani :))

• Maalesef insanlar bunları materyalist kafayla baktıklarından dolayı psikolojik vakalar sanıyorlar. Sonra kendi başlarına geldiğinde durumun vehametini kavrıyorlar..

• görmedim ama ilginç bişey yaşamıştım

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum

0|0
    0|1
  • Ben neler neler gördüm, psikolojik falanda değil. inanmayan inanmaz ama ben inanıyorum. zaten evrenin sadece insanlar üzerine olduğunu sanmıyorum. işin kötü yanı yine başladı kaç gündür uyuyamıyorum yine.

0|0
    0|0
  • İnanmam öyle şeylere..

0|0
    0|1
  • inanmıyorum. yaşayanlar varsa da psikolojik sorunları olduğunu düşünürüm.

0|0
    0|1
    • =Dbilimi cope attim diyorsun o da iyiymis =Dparanormal olaylar sadece cin ve ruh degil bunuda bilmen lazim =)

• evet bende kaşık bükmeye çalışırdım bir zamanlar matrixten etkilendim heralde :D

• hahah =DDonu bende denedim cocuklukta oylede kaldi hep film etkisi bunlar =D

• Sana yaşadıklarımı anlatsam, inandığın şeylere inanmaktan vazgeçersin korkudan.. paranolmal aktivity filmi benim yaşadığım olaylar karşısında halt etmiş...

0|0
    0|0
  • yahu ben görmüyorum ama garipten sesler duymaya başladım mesela sabah biri annee diye bagırdı kardesım sandım anneme syledım kardesımın yanına gıttı bagırmamıs. sonra okuldan çıkarken 2 kez bagırtı duydum senin hakkında kötü şeyler duydum falan dıyo etrafıma bakıyorum yk kımse :S

1|0
    0|0
  • ben inaniyorum simdi dalga gecmeyin cok goruyorum garip seyler

0|1
    0|0
    • kimse dalga gecmiyor zaten canim buradaki neredeyse herkes gormus zaten bende dahil =)bir bakimada ogrendigim bildigim seyleri de paylasmak icin sormustum herseyi cunku bedensiz varliklara aksettirmek yanlis oluyor ama sen gal'ba bedensiz varliklar goruyorsun ?

• rahatsiz degil gozukuyorlar sadece birden kayboluyorlar sonra falan anlayamiyorum hic

• aa iyi o zaman yaa sorun yok =)

Yükleniyor...