Bu söze katılan var mı?

Sakın unutma..bir vicdan bir de umut öldürür insanı.

Sözümüz bu:)katılan var mı?

Katılan ve katılmayanlar sebeplerini açıklarsa sevinirim.Huzurlu mutlu geceler herkese..

0|0
11|16

En İyi Kız Görüşü

• hımmmm...

bu sözü söyleyen " söylemişse eğer ki ilk defa duyuyorum" vicdanına yenilmiş ve kaybetmiş, güvendiği dağlara da kar yağmış biri!

DOLAYLI TÜMLEÇ VE NESNE önemli burada. neye (kime) vicdan gösterdiğin ve neyi (kimi) umut ettiğin !

ÖZNENİN ihmalkarlığı YÜKLEMİ ölümle bağlamış ha :)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Evet dogru bnce cnku svglim dn ayrilmistm bes ay hep umutla bekledm doneck diye aglayip durdum ve dondu dedi ki sevgilimdn ayrilmadm onun bni birakmasni bekleyecegm dedi bnde umutla yasamanin ne kadar zoz oldugunu bildigim icin kabul etmedm umutla beklemek zor is zor

1|0
    0|0
  • umut öldürmez ama çok fena süründürür ... vicdan da zaten kalmadı artık piyasada ...

1|0
    0|0
  • Bir umuttur insanı yaşatan.

1|0
    0|0
  • vicdana katılıyorum ama umuta katılmıyorum erdemli biri isen vicdan yaparsın için içine yer ama umut etmek bilmemki bana göre değil

1|0
    0|0
  • umut'a katılmıyor, asıl umuttur insanı yaşatan.

1|0
    0|0
  • umut hayat verir vicdan kötü davranışları engeller mantık bu öldürmesi zordur

1|0
    0|0
  • Katılıyorum :)

1|0
    0|0
  • umut, göz göre göre hata yapmaktır.

vicdan, ise bu hataları görüp akıllanmaktır...

1|0
    0|0
  • Ayrıca umuttur insanı yaşama sevinci veren

2|0
    0|0
  • vicdanın öldürdüğü düşüncesine katılamam. umut ise hem yaşatır hem öldürür diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Vicdanı vicdansız eyleme dönüştürürsen öldürür

Umut ise yaşatır, büyütür, güç verir.

0|0
    0|0
  • Vizdana katılıyorum ama umut değilde umutsuzluk öldürür insanı...

1|0
    0|0
  • Nefes alıyorsak umut var demektir. :) Vicdan adamı öldürmez mahveder sadece. Öldüren başka şeylerdir..

0|0
    0|0
  • Çok doğru.. ( Sanada ) :)))

0|0
    0|0
  • vay vicdansız vay ne söz söylemiş. kim söylemiş acaba. :(

0|0
    0|0
  • Umut öldürmez.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Eğer adamı geniş bir midesi ve her şekilde kılıfına her yaptığını uyduran bir mantıksızlığı varsa onda vicdan yok say sen sızlamaz çünkü. Umut ise manevi bir değerdir daha çok sevdikye kadir kıymet bilmelere dayanır o da vicdanı var ama yok gibi olanlarda pek değer ifade etmez.

1|0
    0|0
  • katılmıyorum umut insanı öldürmez bence

1|0
    0|0
  • vicdanimla hic bir zaman sorunum olmadi ama sanirim umut oldurebilir.vicdan elimizde olan birsey ama umut oyle degil.

1|0
    0|0
  • oyunu sen oynarsın perdeyi kader kapatır ?

1|0
    0|0
  • aynen bencede öyle katılmamak elde değil :( malesef

1|0
    0|0
  • vizdan azabı öldürmz süründürür ölene kadar.umutta öyledir öldrmz ama süründürür "bir ihtimallerle"

0|0
    0|0
  • Katıldım..Güzelmiş..Kime ait?

0|0
    0|0
  • vicdan öldürür umut yaşatır

0|0
    0|0
  • çok doğru bir söz...

1|0
    0|0
  • Vicdanın elvermez,iyilik yaparsın ya da kıyamazsın birine sonra kötülük bulursun.Sırtından bıçaklarlar.Umut edersin umutların gerçekleşmez,şevkin kırılır.Ama öldürür kelimesi biraz ağır kaçmış.Evet yaralar ama hayata devam etmeni engelleyecek boyutta bir benzetme abartılı olmuş.

2|0
    0|0
Yükleniyor...