Yüzüklerin Efendisi mi Taht Oyunları mı?

Bir seri kitaba başlamak istiyorum ama kararsız kaldım. İkisini de izlemedim (The Lord of the Rings'in sadece ilk filmini izledim daha doğrusu, ama pek anlamadım :/ ) Sizce hangisi? The Lord of the Rings mi Game of Thrones mu?

Veya başka önereceğiniz bir seri kitap varsa ona da bakabilirim.

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Onun aslı A Song of Ice and Fire.

Biri mitolojik bir havada, dili daha başarılı, fantezi eserlerinin atası bir seri, çevirisi de çok düzgün yapılmış bir eser.

Öbürü tarih kitabı havasına girebilen, biraz fazla gerçekçi, anlatımı bazen kafa karıştıran, orjinal dilde öbürüne göre daha kolay anlaşılabilen ama bildiğim kadarıyla Türkçe'ye bayağı kötü çevrilmiş, sert, fantastik öğelere rağmen karakterlerin daha gerçek olduğu bir hikaye.

1|1
    0|0
    • İlk kitabının adı Taht Oyunları sanırım, öyle mi? Daha biliniyor diye o adıyla yazdım :)

Yani Yüzüklerin Efendisi mi diyorsun bu durumda?

• Yav ben sana ikisini kısaca betimledim. Sana kalmış, Game of Thrones'un serisini bitirmedim şu sıralar okuyorum.

Okuması bayağı zor, yok mekanın duvarları, yok karakterlerin kıyafetlerinin işlemeleri, yok kalkanlardaki desenler, yok saçlardaki örgüler gibisinden detaylarla süslü, çok da akıcı olmayan bir seri.

Öbürü daha sürreal, daha bir fantastik, ancak ikonik ve çoğu anlatımı göndermelere ve sembolizme dayalı, mitolojik bir eser.

Artık hangisini beğeneceğin sana kalmış.

Ki bence ikisini de oku.

En İyi Kız Görüşü

• Taht oyunlarını yüzüklerin efendisini sevemedim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Nereden geldiğini, kim olduğunu asla unutma, çünkü etrafındaki kimse unutmaz bunu. Kendi gerçeğini güce çevir. Böylece hakkındaki gerçek asla zayıf noktan olmaz. Gerçeğin zırhın olsun ki, kimse seni o gerçeği kullanarak incitemesin.

George R. R. Martin - Taht Oyunları

1|0
    0|0
    • Sana lazım olan tek şey, gözlerini açmak. Kalbimiz bizi aldatır, kafamız oyunlar oynar ama gözlerimiz gerçeği görür.
      Gözlerinle bak. Kulaklarınla duy. Ağzınla tat al. Burnunla kokla. Teninle hisset. bunların ardından düşünmek gelir ve onun ardında gerçeği öğrenmek

George R. R. Martin - Taht Oyunları

• Bence yüzüklerin efendisini oku sen

1|0
    0|0
  • GOT neymiş be. Dağdan gelip bağdakini kovamaz.

Forever Yüzüklerin Efendisi
    Forever Gollum

i.hurimg.com/.../5660039ec03c0e4d20340b41.jpg ♥ ♥

1|0
    0|0
  • ikiside benlik degil :D

1|0
    0|0
  • G. O. T Severek izlediğim dizilerden fakat Yüzüklerin Efendisi efsanedir değişmem hiçbirşeye..

1|0
    0|0
  • lord of the rings in ilk kitabı çok yavaş ya ben okurken defalarca bayılacaktım

1|0
    0|0
    • Alırsam tek cilt alicam :/

• Çok ilerde değil, çok yakında yardımı olacak ama okuyasim gelmedi ışte :/

• okuyasın mı gelmedi :D başa döneceğiz ama bende aynısını lord of the ring in ilk kitabında yaşamıştım :D

• Yüzüklerin efendisi bir efsanedir.

1|0
    0|0
  • Taht oyunlarının sineması var mı?
    Boşver kitabı, film izle 😃

1|0
    0|0
  • Taht Oyunları

1|0
    0|0
  • İkisi de olabiler

1|0
    0|0
  • game of thrones

1|0
    0|0
  • Yüzükelrin efendisi efsane diğeri yeni moda

1|0
    0|0
  • GoT.

1|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi ;)

1|0
    0|0
  • Ben bir lotr hayranıyım. Yorumum taraflı olur

1|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi en azından ahlaki açıdan 😀

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Silmarillion, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi sırasıyla okumanı tavsiye ederim taht oyunları ise bence sadece fazla parlatılan bir diziden ibaret mühteşem yüztılın süsü versiyonu

1|0
    0|0
  • Tartışmasız, Yüzüklerin Efendisi.

1|0
    0|0
  • Tess gerritsen rizzoli-isles serisini tavsiye ederim

1|0
    0|0
    • Gerritsen'in 3 kitabını okudum ama hepsi aynı seyin laciverti olunca sıkıldım. Serisi de öyle mıdır?

• Yani muhtemelen Yüzüklerin Efendisi'ni alicam ama bakalım 😅

• Filmi muthisti :) al bakalım

Yükleniyor...