Kapat

Yılda kaç kitap okuyorsunuz?

yılda kaç kitap okuyorsunuz? ayrıca hangi tür kitaplar?

0|0
10|12

En İyi Kız Görüşü

• haftada 1'den 5'e kadar yolu var dönemine göre. burdan da yılda ortalama 156 çıkıyor :))

0|1
    0|0
    • kitap okumak hem de çok okumak iyi güzelde 156 fazla değil mi? okumanın zararı olmaz ve algı kişiden kişiye değişebilir ne var ki irdelemekde önemli. ama belki senin kapasiten için 150 bile azdır:) tebrikler...

• teşekkürler. belki çoktur veya azdır bilemiyorum ama okuduğum üniversite bu konuda çok teşvik ediciydi. daha öncesinde de okumayı seviyordum. bir de yakın zamanda tez yazdım. haliyle sürekli okuma halindeyim.

• o zaman hem tebrik hem başarılar...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 9

• Ayda en az 4 kitap bitiririm, yazları daha sık okurum, kısaca 40'tan fazla.

Gotik, tarihsel, psikolojik, politik,polisiye, bilim kurgu,akademik...

0|1
    0|0
    • sue grafton'un bir kaç kitabını okudum. delikanlının d 'si. gerilimin g'si..tarihe meraklıyım bende ilber ortaylı başta. emanuel berl, bernar lewis..tarih okurken seçici olmak gerekiyor

• İlber Ortaylı'yı ben de seviyorum; fakat en sevdiğim Sinan Meydan :)

• haftada 2-3 kitap okuyordum geçen seneye kadar. Bu sene sınavlara hazırlandığımdan pek okuyamadım. Genelde tarih, biyografi, sanat, felsefe, kişisel gelişim, mutfak, sağlık alanlarında okuyorum. Romandan çok direk bilgi içeren kitapları seviyorum. Okuduğum kitaplardan notlar almak ve akabinde araştırmadan araştırmaya koşmak çok zevkli oluyor. Kavgam, bir geyşa'nın anıları, eroin güncesi, acılardan başarıyı yakalayanlar, Shakespeare'in antolojisi, nasıl bilirdiniz, gazap üzümleri... gibi kitaplar oldukça iyi. Romanlarda gazap üzümleri, savaş ve barış, Da vinci code güzel mesela. Konu açılınca misal vermeden geçemedim :-). Aklıma gelmiş iken şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Ben bir öğrenci olarak korsanı sonuna kadar destekliyorum. Çok pahalı kitaplar. Türklerin şeceresi adlı kitabın tek cildi 45tl. Ben o paraya gayet de -kavgam, halide edip, 41 kriz... gibi- 3/4 tane kitap alabiliyorum. Neyse çok uzattım :-). Kitap konusunda dimağımdan geçenler bunlar.

0|0
    0|0
  • Ayda en az bir tane biter..:=) Bitmediği çok nadirdir..

Tarihi roman, Gerilim,klasik vs.

0|0
    0|0
  • okul dönemi haftada 2-3 yazın biraz tembellik yapıyorum ayda 3-4 hesaplayamadım toplamda kac

0|0
    0|0
  • 50 gecer romansa sadece eger her hfta mutlka 1 romn bitrrm 2 gecmz ama

0|0
    0|0
  • Çok fazla okumam..Okuduğum türler genellikle felsefe, din, bazen psikoloji.

0|0
    0|0
    • esasen din, felsefe, psikoloji gibi kitapları kanaatimce yavaş yavaş irdeleyerek okumak önemli..

• gerçektende rus edebiyatı çok zengin...

• 30-40 tane okurum

genelde kişisel gelişim veya polisiye ,newyork time bestseller tarzı kitaplar

0|0
    0|0
  • hergun kıtap okuyan bırıyım. 20 yi buluyor.

0|0
    0|0
    • her gün kitap okumaya zaman ayıran o kadar az insan var ki...

• teknoloji işte şu an kitap okuyor olabilirdik..yada okuduklarımız üzerinde fikir yürütüyorda olabilirdik.

• aynen oyle :) cok ıcler acısı bı durum ama kımse uzerınde durmuyor .

• 5 6 falan anca

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• her ay 2 desek 24 eder kakamı yaprken ve otobüslerde okuduğum küçük cep kitapçıkları bunlara dahil değildir <3

0|0
    0|0
  • kitap okumam belgesel ve film cok izlerim. aynı seyler degil belki ama napayım durum böyle. 5 ay önce bir kitaba basladım Dostoyevsi ölü evinden anılar diye. Daha yarısındayım bitmedi gitti kitap. Bereketli cıktı kitap:)

0|0
    0|0
  • Kitap değilde dergi çok okurum. Özellikle sanat dergileri

0|0
    0|0
  • Son zamanlarda sayısı çok azaldı okul ve iş yoğunluğundan. Yılda 3-4 kitap belki..

0|0
    0|0
    • ama ilgi bir yerlerde devam ediyor ya...bu da önemli..üstelik 3-4 genel ortalamnın üstündedir.

• Aynen öyle. Kitap okumak gerçekten ayrı bir dünya. Kalan vakitlerimi kullanıyorum genellikle. Özellikle toplu taşıma araçlarında okumaya zaman buluyorum yolculuk esnasında.

• ayda 4 kitaptan senede 45 50 kitap yapar

0|0
    0|0
  • Ayda 1- 2 , tatillerde daha fazla , sayıdan ziyade okumak ve ondan bir şeyler anlamak diye düşünüyorum.Kısaca okumayı seviyorum , herkes sevmeli

0|0
    0|0
  • 10 ya da 12 fazlası yok.

0|0
    0|0
  • yaklaşık olarak 20 kitap onlar da kişisel gelişim-ingiliz edebiyatı

0|0
    0|0
  • 20 25 arası genelde

0|0
    0|0
  • 25-30 arası oluyor her çeşit kitabı okurum

0|0
    0|0
  • ayda en fazla 1 kitap desek 12 falandır..

0|0
    0|0
  • 5 - 6 anca okurum

0|0
    0|0
Yükleniyor...