Ne mutlu türküm diyene

aslen kürdm ama türküm ne mutlu türküm diyeneeeeeeeeeeeeeee ! ben de türkm sizce buna toplumn bakış açısı ne olur

Güncellemeler:
türk kürt nedir yaa sanki takım tutuyoruz. kimsenin alnnda yazan şeyler değil ... biz yüzyıllardır ayn topraklarda yaşıyruz aynı olmuşuz artık
cidden asimile olmşm ben .:D 500 tane kürdün arasnda kalsam kürdm diyemem türkm derim

0|0
12|25

En İyi Erkek Görüşü

• hepimiz Hz. Adem ve havvanın çocukları bu toprakların insanıyız. iyi insan olmak önemli. Türk ya da Kürt olmaya gelince aslen Kürt ya da Türk neticede aynı kültür değerlerine ve aynı nüfus cüzdanına sahip olan herkes Rum da olsa ermenide olsa TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşıysa ırki ayrım yapmaksızın TÜRK tür. ve TÜRK vatandaşı olmaktanda gurur duymalıdır. insanlık aleminin şerefli bir Devletinde yaşadığı için.

2|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 24

• ne mutlu sana olur...

Kürt olmak ne utanılacak bişey nede seni ayrı bir yere koyan birşey.

Türklük kavramı ve bilinci ırkçılıkla alakalı değil zaten bize bunu unutturup birbirimize düşürdüler.

siz bir kırgızın ben kırgızım Türk değilim dediğini duydunuz mu? ya da azerinin, moğolun, çerkezin, garip gelecek belki ama Moğollar da Türk neslinden gelmiyorlar (araştıran bulabilir) çerkezlerin de bir kısmı farklı bir ırktan geliyor. ama Türk birliği içinde hepsi ben Türküm diyor.

Elin avrupalısı da o Türk bilriğinden it gibi tırstığı için seni Kürt ötekini Laz diğerini bilmemne olarak ilan edip o benliği yıkmaya çalışıyor...

1|0
    1|2
    • valla birilerinin canını yakmış galiba yazdıklarım... içinizden geldiği gibi rahatsız olabilir - puan verebilirsiniz. siz gerilip eksi verdikçe ben sesimi ulaşması gereken yere eriştirdiğimden emin oluyorum...

• tarih sadece türklerin yazdığı tarih kitaplarından ibaret değil kardeş türklerin tarih kitaplarına bakıyom dünaynın hepsi türk nedir bu abi :) komik olmayın

• siz de biraz mantıklı olun. türk tarihini öğreneceksen en iyi çin belgelerine bakarsın (en çok çin ile iletişime geçmişiz tarihimizde) ayrıca birtarafınızdan da millet uydurmaktan vazgeçin artık genetik yapı ortada sizin yaptığınız afrikalıları Viking (bilmeyenler için tarif edim adamlar sarışın ya da kızıl saçlı beyaz tenli olmalarıyla biliniyor) soyundan geldiğini iddia etmek. git istediğin tarihi belgeye bak Büyük göç başlığı altında bulabilirsin. Türkler tarih yazmaz Tarih Türkü yazar.

• Helal olsun diyorum kardeşim T:C vatandaşıysan sen zaten TÜRKsün amerikaya gittiğinde kimse kürt demez türk der budur dorusu. Benimde arkadaşım var kökeni kürt ama sonuna kadar Atatürkçü sonuna kadar milliyetçi ve NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE SÖZÜ DİLİNDEN DÜŞMÜYO! Odamı kürt değil yalan sölüyo? Ben biliyorum ailesi filan kürtçe konuşuyo yani ama arkadaşım ADAM T:C vatandaşlığını taşıyo ve Türklüğüyle herzaman grur duyuyo olay budur tebrik ediyorum seni gerçekten

0|1
    1|0
  • bunu söyleyen kürt candır ... söyleyemeyen hainler utansın .. bizde sadece pkk yandaşı kötü dşünceli kürtlere yapılır ayrımcılık ...

0|1
    1|0
  • Ben Türk olmak için dilekçe yazmadım; sen Kürt olmak için torpil aramadın. Türk ana-babayı ben seçmedim, Kürt ana-babayı sen tercih etmedin. Hepimiz aynı toprağın çamurundan olduk. Kürt olmak veya Türk olmak insana bir özellik kazandırmaz., İnşallah yakında hepimiz uyanırız da bu birbirinden ayrılmaya çalışılan parmaklar sıkı bir yumruğa dönüşür.

1|0
    0|0
  • Aslında doğrusunu söylemek gerekirse sen türkiye vatandaşı olan bir kürtsün. Yıllardır Türkiye'de doğu ve güneydoğu anadolu bölgesindeki vatandaşlara önyargılı davranıldı. Bu önyargılardan illallah eden kürt vatandaşların bazıları önyargılardan kurtulmak için ben kürt değilim diyorlar. Keşke bu noktada olmasaydık, keşke herkes ne olduğunu kimseden çekinmeden söyleyebilseydi. Emenimki bunlar aşılacak.

0|1
    0|2
  • Insan istese degismiyo soy ne mutlu tc vatan dasiyim NE MUTLU KURDUM hepsinden once Ne MUTLU INSANIM birakin turku kurdu cerkezi lazu insan olmaktir herseyin basi

0|2
    0|0
  • olması gerekende bu zaten arkadaşım. çünkü bu ülkede gürcü asıllı laz asıllı çerkez asıllı vatandaşlarda yaşıyor. artık hepimiz türküz. tc nin vatandaşlarıyız. bunu inkar etmek yersiz.

0|0
    2|0
  • helal olsun sana. işte böyle olmak lazım.

0|2
    3|2
  • Toplumun bakış açısı olumlu olur kanımca. Cumhuriyetin ilk yıllarında o kargaşa ortamında bütünlüğü koruma amaçlı fazla "önlemler" alınsa da aslında ülkemizin temelindeki Türk milliyetçiliği etnik kökenden bağımsızdır. Buna en büyük örnek Türkçülüğün kurucularından olan Ziya Gökalp'in etknik kökenidir.

0|0
    1|0
  • cCc bismil ülkü ocakları

0|1
    0|1
  • Amacın ne?

0|0
    0|0
    • amacm barışalm bitsin kavgalar

• Bizde onu istiyoruz. oRTAMI bozmaya çalışanlar, karmaşaya sebep olanlar olmasa sıkıntı kalmayacak

• anormal değil seni okuduğun okul türk kelimesi geçmişi baya bir etkilemiş normal bir asimile olmuş arkadaş nesen osundur inkar etme ve kimliğinden utanma .

0|1
    0|2
  • normaldir Türk devletinin vatandaşısın ve gereklerini yerine getiriosun ulusal olarak Türksün zaten ama aslına inince diyebilirsin Kürdüm diye bu arada Türkiyede yaşamayı hakedenlerdensin bir ıkrçı olarak bunu diyorum

1|0
    0|1
  • Helal olsun ! der yıldızlarımı (bildiğin uzayı O.O) soruna bıraktım gidiyorum ..

0|0
    2|1
  • malesef olmuyor.annen baban değişiyormuki ırk değişsin.

0|1
    0|1
  • Ben Türküm diyen kürdün kişiliginde sorun vardır

0|1
    1|2
    • bence kürtlerde srun var bicogu cahil okumamış geri kalmş sokakta kızlara laf atanlarn yzde sekseni kürt bunlarla ilgilenmelisiniz benm kişiligmden önce:D

• adamsın :)

• Ben Türk'üm ama mutlu değilim. Ne yapacağız?

0|1
    2|1
  • hangi toplum ?

kimi ara renk der

kimi top-lumm der

kimi helasın der

kimi helalsin der...

0|1
    0|0
  • ben de kürdüm. ama türk değilim. biji azadi !

1|2
    2|5
    • nufüs cuzdanında ne yazıyor?

• alakayı çıkaramadım?

• lan kominist yinemi sen mk teröristi tövbe tövbe

• Ben türküm Allah baska dert vermesin

-Sırrı Sürreya Önder

0|0
    0|0
  • Bütün kürtlere sesleniyorum..

Size kürt diyenin yüzüne tükürünüz..

0|0
    2|1
  • ne kullanıyorsun sen ya

0|0
    0|1
  • Heytt yavrumn be heralinle seviyoruz seni herkimsen :-) kürt türk farketmez;)

0|0
    0|0
  • sen kendini his etigin gibi ol, toplumun cani cehendeme, sen vatanina milletine sadik ol o yeter bence, asli turk olan az mi hayin gorduk sanki, benim aslim tuk ve asla insanlari ayirmadim, ama milletime ihanet edenleride hic hos gormedim,

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 12

• Neysen onu söyle veya ne olduğunu düşünüyorsan. Sorun birilerinin kürt olması değil; içlerinden bazılarının vatan haini olması.

0|0
    0|0
  • bentürküm ama hiç bir zaman almanım ya da kürdüm demem; çünkü barış bu şekilde gelmez.kürdüyle türküyle çerkeziyle almanıyla herkes insanız diyip ortak paydayı bulduğu zaman kan biter!

0|2
    0|0
  • Güzel olur tabiki.

0|0
    1|1
  • Eee ne yapalım yani?

Ben Çerkesim diyorum, ne mutlu Türküm de demiyorum..Kimsede beni asimile edemez bu kadar net. Bu ülkede yaşıyorum diye Türküm diyerek itaat edecek değilim.

0|2
    1|1
  • helal olsun lan sana bu asimile değil vatan severlik adam olmaktır. türksün tabi. neden türk olmıyasın. asırlardır burda kardeş kardeş yaşıyoruz hepimiz. hepimiz insanız. ayıranalr utansın. vatan haini olmaktan terörist olup dağa çıkmaktan iyidir.

0|0
    0|0
  • helal olsun olur... Tabiki Türksün... Ama ben kürdüm desen de Helal olsun olur... sen kendini ne hissediyosan O'sundur...

0|0
    1|1
  • Kürt değilsin !

0|2
    1|0
  • kürdüm desende bir problem yok bence PKK ve kürdler arasında fark var eğer onu kastediyorsan

0|0
    0|0
  • beni ilgilendirmez ama gizlendiğinden dolayı hiç bir önemi yok bence

0|0
    1|0
  • neysen nesin bize ne? amacin ne senin?

0|0
    0|0
  • Kürtsen kürtsündür neden ben türküm diyorsun?

Asimile olma. Herkes ne olduğunu özgürce söyleyebilmeli.

0|2
    1|0
    • saçmalama lan kürt diye birşey yok herkesin aslı farklıdır. benimde belki aslım farklıdır ama sonuna kadar türküm bu asimile değil vatanseverliktir seninki ise hainliktir bacım.

• ne cektin be yavrum

1|0
    0|0
Yükleniyor...