Rock müzikten anlayan bakabilir mi acemiyim?

merhaba. bende kendi tarzımı bulmak için bir çok müzik türü denedim. tabi ülkede popüler olan poptan başladım. bir ara arkadaş çevresiyle rap bile dinlemişliğim vardır küçüklükte. sonra gitar çalmaya başladıktan yine popa geçtim ancak müzik dinlemiyordum, sadece söylüyordum. kendime uygun bir müzik bulamamıştım. profesyonel biriyle görüştüm ve sesimin güzel olduğunu mutlaka eğitim almam gerektiğini söyledi şarkı söylemesini seviyorum ama sevdiğim tarz olmadığından pek içime sinmiyordu. rock ta ön yargılardan dinlemiyordum. geçenlerde the pretty reckless grubunu dinledim ve o kadar hoşuma gitti ki müzikleri, şarkı söyleyişi, gitarın o sesi. başa sarıp sarıp dinliyorum. başka rock gruplarına baktım ama hiçbirinden o tadı alamadım. genelde bu grubu basit bulduklarını söylüyorlar ama benim çok hoşuma gitti aylardır aynı şarkıları hiç sıkılmadan dinliyorum. şan eğitimi almayı planlıyorum. bu grubun tarzı nedir rock ın hangi alt dalı? bu yönde mi eğitim almalıyım yoksa daha erken mi fikrim değişir mi başka tarzlara da mı bakmalıyım? peki benzer gruplar önerebilir misiniz?

Güncellemeler:
evet biraz araştırma yaptım ve sanırım tarzımı buldum. soft rock!

0|0
4|14

En İyi Kız Görüşü

• The Pretty Reckless bir alternatif rock grubudur. Grubun solistliğini yapan hatunun eğitimli olduğunu düşünmüyorum senelerce eğitim almış ve hala almakta olan bir solist olarak. Çok fazla falsosu var çünkü. Ama zaten pop/rock gibi modern türlerin öncesinde klasik tabanlı çalışıp sesini eğitmeli, ses kontrolünü sağlamalısın önce. Bir süre bu şekilde çalıştıktan sonra modern tarzlara geçiş yapman daha uygun sesinin gelişimi açısından. İstanbulda ikamet ediyorsan sana eski hocamın bilgilerini iletebilirim. Şu an Avusturya'dayım ben konservatuvar nedeniyle.

2|0
    0|0
    • o kız o şarkısı çıktığında 17 yaşındaydı o yüzdendir. şu an İstanbul da değilim ama kısmetse yaza oradayım, orada kalacağım. bir hocayla görüştüm erhan serhan şide olması lazım, her tür için ayrı eğitim veriyormuş.ama sıfırdan başladığım için nefes teknikleriyle falan başlanır herhalde. senin dediğin hangisiydi?

• teşekkürler araştırırım (:

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Progressive tam sana göre

1|0
    0|0
  • 22 yaşındayım lise 2 den beri rock-metal dinliyorum dediğin grubu ilk defa duydum eğer şan eğitimi almayı düşünüyosan biraz daha soft rock türlerine kayabilirsin demek istediğim jazz pop-rock grunge southern-rock blues gibi türlere göz atmanı öneririm.

southern rock tan başlaman bence daha iyi çünkü ötesi grunge berisi jazz oluyor çok güzel ezgileri var hem yabancı dilde şarkı söyleyebiliyorsan sesini de geliştirirsin

southern rock olarak atlanta rhythym section, marshall tucker band lynyrd skynyrd ya da chris cornell dinleyebilirsin

jazz & blues içinse eric clapton ray charles vs vs

grunge olarak yine chris cornell audioslave dinle

pop rock punk funk için athena ratm gibi gruplar bass gitarda iyidir

metal olarak aerosmith rammstein ronnie james dio' dan da güzel parçalar var

türkçe olarak ise athena cem köksal ogün sanlısoy öneririrm özellikle cem köksalın kendine has bir tarzı var çok güzel soloları oluyor şarkılarında

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

1|0
    0|1
  • arkadaşım bende eskiden pop dinliyordum. eskisi kadar olmasada dinliyorum. Ama şöyle bişey var. Bende 5 senedir gitar çalıyorum ve küçük çapta grubum var. Canlı müzik yapıyorum. Her telden çalmak zorundayız. Şöyle söyleyeyim dinlediğim müzik türü genelde rock. Ama iş gereği popta söylüyoruz slow da. Kendimin bizzat çalıp söylediğm parçalar genelde pop ve slow. Ama dinlediğim müzik tarzı rock. Şan eğitimide al aksatma çok iyi olur.

1|0
    0|0
    • bende eğitim alıp öyle bir grup kurmak istiyorum. her tür söylersin ama birinde profesyonelleşmek lazım. o yüzden belli bir tarzı benimsemeliyim.

• evet bir yön üzerine yönel en iyisi

• blues rock karisimi onereyim. cinderella dont know what you got till its gone.. cinderella nobodys fool.. cinderella gypsy road bu grubu cok seviyorum melodik hardcore metalden bluesa her turu yapiyolar.. eger bu sarkilari sevdiysen buldugun butun cinderella sarkilarini dinle.

1|0
    0|0
  • link

link

link (bu sana ağır kaçabilir :))

1|1
    0|0
  • Yaş ilerledikçe sevdiğin şarkılar değişir. Çocukluk zamanlarımda şimdinin kült olmuş şarkılarını mecburen radyo dinleye dinleye sevdik ama içimizde yine o şarkı çalınca bir kıpırtı baş gösterir. Orta okul ve lise yıllarında rock ve metal dinlemeye başlamıştım. Şimdi ise bu durum yeni yeni blues, etnik ve orkestral şarkılara kaymaya başladı.

Pop'da dinlerim ama Türkiye'deki ahmaklar bir işi beceremediklerinden onu da yabancı dinliyorum.

1|0
    0|0
    • hiçbir zaman radyo veya kral tv den dinlememişimdir. pop olarak da sayılı vardır sevdiğim türkler den eskiden de böyleydi. evet sürekli değişiyor. ama bundan sonra fantezi müzik dinleyeceğimi zannetmiyorum en fazla yakın müziklerde değişiklik olabilir veya alan genişler bence.

• Benim radyo dediğim 90'lı yıllar :)

Tabi ki değişir genişler ama hep önceki beğendiğin şarkılar içinde hoş bir tını oluşturur.

• yaa ilk önce sen hangi tarzda müzik hoşuna gidiyorsa o açıdan bir karar alman lazım bende lisede rock dinlemeye başladım halada öleyim hatta rahmetli barış akarsu sayesinde sevmiştim rock müziği bak anadolu rock olablr hard rock olblr heavy sesini değerlendir şu gurubu bu gurubu dinlemek ve beğenmek kolay olan şeyler

1|0
    0|0
  • link

agır gelir ama işin özü budur.

1|0
    0|0
    • sesim metal söylemeye uygun değil, biraz duygusal bir ses tonum var.

• Alternatif rocktır. Benim tarzım değil bu rock dalı. Ama seviyorsan ve eğitim almak istiyorsan,eğitimini almalısın tabi ki.

1|0
    0|0
  • : ) gerçekten her kimsen ilginç birisin..ama uğraş devam et.müzik hayattır.sana nefes aldırır

1|0
    0|0
    • ilginçlikten ziyade kişiliğini bulmaya çalışan bir ergen diyebiliriz sanırım :D müzik yaşam kalitemi yükseltiyor her zaman hayatımda olsun istiyorum (:

• herkes bu yollardan geçti merak etme sen eninde sonunda tarzını bulacaksın :)

• yaşın kaç ?

• Alternative Rock bence demek istediğin..

1|0
    0|0
  • böyle başlayıp bilekmedıl dinleyene kadar evrileceksin

0|0
    0|0
  • bu rocka alısamadım bir türlü

0|0
    0|0
  • hayko cepkin falan da dinle. çok tarzda şarkıları var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ben olsam sevdiğim müzik tarzını söylemek isterdim ama bence bu işi profesyonel yapan kişilere sesini dinletip bu soruyu onlara sormalısın

link

link

link

link

link

link

1|1
    0|0
  • ben olsam sevdiğim müzik tarzını söylemek isterdim ama bence bu işi profesyonel yapan kişilere sesini dinletip bu soruyu onlara sormalısın

link

link

link

link

1|0
    0|0
  • Hayırlı ugurlu olsun yeni tarzın :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...