Düşünmek de günah mı?nefes almak falan?

Müzik de günah mı ya da resim yapmak?

Yaşamak da günah mı?

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• muzik gunah muzik neden gunah cunku Allahi unuturuyo seni baska alemlere itiyo dunyalik hayallere cunku sarki dinlerken kimse ahireti hayal etmez kolay kolay kimse sarki dinliyoken zikir yani Allahda demez.

Yasamak gunah mi ?

Yasamak gunahsa Allah bizi gunah kazanalim diye mi yaratti Sen iyi amel yaptiktan sonra Allahin yasaklarina karsi gelmedikten sonra yasamak gunah degil sonsuz guzellikleri kazanmaktir gercekte yasamak dunyada olmak sinanma ve sonunda sonsuz bir odul almaktir zevkini doyasiya yasayacagin ahiret cennet.

Dusunmek onceki ummetlerde gunahti Ama peygamber efendimiz muhammet mustafa s.a.v ummetindan kaldirildi Ama yanlis bir sey soylemis olmuyum arastir genede sen.

1|1
    2|1
    • Kimse sıçarken Allah demez.günah o zaman

• phoenix87 arkadaşım sen islamiyeti hangi dinle karıştırıyorsun dinimizin özü vijdan, ruh , kalıptır demek de ne şimdi . oldu içelim sıçalım zinamızıda edelim zevk sefayada dalalım vakti boşada harcayalım sonrada günahmı çıkaralım :) sen hristiyanlıktan bahsediyorsun.. ( içinden geldiği gibi) kardeş gayet iyi bir açıklama olmuş takılma kimseye...

• ben doğruyu soyledım.. sen yalan soyle; ınsanlara hakaret et sonra ıkı namaz kıl gosterıs yap bak ben ne kadar muslumanım dıye sonrada dekı dının ozu namazdır.. bence yalnıs düşünüyorsun.. böyle yaparak kendınıze yapıcaksınız.. hrıstıyanlıgı anlatmam ıcın bılmem lazım.. oysakı cok güzel dusuncelerımı çarpıtarak benı hrıstıyanlıgı anlatır gosterdıgınız ıcın teşekkürler.. cok güzel konuyu saptırmışsınız.

• yobaz hocalara sorarsan goz kirpmak bile gunah ama takma o serefsizleri. hepsi muslumanligi lekelemek icin ugrasiyo. muslumanlik dini gerici ve zor bir din degildir.

1|0
    0|1
  • müzik dinlemek senin ufkuna bişey katmıyorsa vakit geçirmek için yapıyorsan günah olur çünkü vaktini avare geçirmiş olursun. resim yapmak ayrı bişey ama bir insanı ya da hayvanı resmederken bir uzvunu eksik bırakman gerekir çünkü yoktan var etmek allaha mahsustur. onun dışında resim günah değildir... günah da olsa sevap da olsa kimse seni yargılayamaz ama sende günahı sevabı sorgulayamassın arkadaşım. nefes almana izin verende aallah bunuda unutma.

1|0
    0|0
    • Saol kardesim benim sinir oldugum nokta sanki o dediklerinde haklı biz burda bir tarafımızdan atıp tutuyoruz destek verdiğin için saol :)

• Neyi kalıba sokup bilmeden yapıp böbürlenirsen o günah, gerisi boş sen takma bu şeyleri kafana,

Kimin ne dediğine bakma doğrunun peşinden git. Hayatı kavramaya bak nede olsa hesabını sen vereceksin değil başkaları...

0|0
    0|0
  • Müslümanlara kalsa öyle.

2|0
    0|2
    • genelleme yapma

• Yani bunlar sahih hadistir yalanlamak dinden çıkmak demektir ona göre :)

• Müslümanlığın şartlarından biri peygambere inanmaktır.inanmıyorsun yanıcan çarpılıcan bak

• neye nasıl inandıgına bakıyor durum. cevabı bıldıgını hıssettım

1|0
    0|0
  • yine müslümanlığa laf sokan bir arkadaş.. inanmıyorsanız karışmayın.

1|0
    1|0
  • İslam dininde herşey günahtır. Akıl almayan bir din

1|0
    0|2
    • Ateistleri neden dışlıyolar saygım var yazmışsın saygın buysa katlanırsın sonuçlarınada .

• Düğün yapmak bile günah biliyormusunuz? Anca mevlütlü olursa günah değil

• yobaz hocalara inanma onlar islami lekelemek icin ugrasiyorlar. islam dini gerici ve zor degildir.

• Hayır değil.

0|0
    1|0
  • Senin yaptığın dalgadır bildiğin Dinin şakası olmaz

0|0
    1|0
  • :)insan resmi yapmak günah yani calı figür müzik niye günah olsun kardeşim

0|0
    1|0
    • ben gencken cok kara kalem calışmalarım vardı sonra birden sogudum önceleri bilmezdim ama şimdi yapmıyorum

• niye günah olsunki sen adam gibi yaşadıktan sonra niye günah olsun olması gerektiği gibi değilde aksine bir şekilde yaşıyosan aldığın her nefes garamdır bence gereksiz bir insandırsın boş gereksizsindir ..

0|0
    0|0
  • ayrıntıyı bilmediign için buradaki anlamı kaçırıyorsun

farkındalık herkesin sahip oldugu şey degil

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bu dediklerinin hiçbiri günah değil canişkom

0|0
    0|0
  • evet günah git kendini öldür beybi.biz günahlarımızla mutluyuz

0|0
    0|0
  • gerçek deyilsin dimi sen?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• arkadaşım yok oyle bısey! ınsanların akıllarını karıştırmaktan başka bısey deıl! Islam beyın dınıdr! hurafeler dını deıl! en buyuk kotulugu yapıyolar o dını zorlaştıranlar! sen özgürce dınle ! bakma sen o delılere! link herkesler ogrensın bu mılletın nasıl uyutulduğunu!

0|1
    0|1
    • Bide bana sunu soyle ne zaman sarki dinlerken Allahi zikrettin kendi kendine kafana gore hareket ediyosun kuranda namazin kac vakitte oldugu yazmiyo o zaman biz sirkemi dustuk bir akilli sen misin ? kuranda ne kadar zekat vericen onuda yazmiyo ama peygamber efendimiz malin 40 ta 1 ri diyor bunlari yasaklayan peygamber kurani ilk ac oku Peygamberimin yasagi benim yasagimdir bir akilli sen kaldin kafana gore vaaz veriyon ilk git sen bir kac peygamberden hadi ezberle andaval

• aklını kıraya vermıssın.. mongoluz hepımız doğrudur!:):) neyse bu konuşma burda bıter.. Mısyoner olmadığıma gore sen bıldıgını yap! tam yol ılerı! yolun acık olsun:)

• ww.kurandakidin.com/2012/03/kuranda-zekat-vermek-ne-sekilde-gecmektedir/

okumanızı tavsiye ederim

• dinen caiz değil belki ama içeriğine göre de günahı değişir tabi..

0|0
    0|0
Yükleniyor...