Öldüğümüz andan sonra neler olacak?

gerçekten öteki dünya var mıdır? varsa eğer öldükten sonra neler olacak, nasıl devam edecek ruhumuz yaşamaya

0|0
3|20

En İyi Erkek Görüşü

• Kim görmüş o cenneti, cehennemi?

Kim gitmiş de getirmiş haberini?

Kimselerin bilmediği bir dünya

Özlenmeye, korkulmaya değer mi?

ömer hayyam

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 19

• öldüğün zaman kıyamet kopana kadar mezarında kalacaksın eğer iyi biriysen orası bir cennet bahçesi eğer kötü ve günahkar biriysen orası cehennem zindanlarına dönecek ve günahlarının bedelini ödeyene kadar o şekilde devam edecek.bunları ben uydurmuyorum açıp okuyabilirsiniz ben anlaşılacak basit bir dilde anlattım :) Allah bağışlayıcıdır ve bizi affetmek için bize sonsuz fırsatlar sunmuştur belki çok günah işlemiş olabiliriz ama elinizi açıp içten bir şekilde ona yakarmanız ve tövbe etmeniz bile günahlarınızın affolmasına sebep olabilir yani hiçbir zaman ümidi kesmeyin ben günahkarım böyle gelmiş böyle gider diye bende günah işliyorum hepimiz öyleyiz ama en azından büyük günahlardan kaçınmaya çalışıyorum diğerleri zaten affolur inşallah :D

0|1
    0|0
    • ya affolmazsa gunahlarin hepsinden kacmak gerek.

• yaşadığımız çağda buna ayak uydurmak zor ama yaa :) bence önceden yaşamış evliyalar filan bu çağda bizimle beraber yaşıyor olsalardı onların arasından yoldan çıkıp sapıtan olurdu bence bu kadar kötü bir zamanda yaşıyoruz ama tabiki haklısın elimizden geldiğince kaçınmamız lazım, insan bazen nefsine yenik düşüyor onlarında affolacağına inanıyorum ben.

• Doğmadan önce neredeysek öldükten sonra da oraya gideceğiz.

0|1
    0|0
  • Kıyamet kopana kadar cennet cehennem yok ama kabir azabı var eğer cennetliksen bir an önce kıyamet kopsun isteyeceksin ama tam tersi durum varsa ozamanda kabir azabını çekeceksin kıyamete kadar. ALLAH cümlemizi affetsin inş..

0|0
    0|0
  • Bu dunyada amel ve niyet olarak ne yaptıysan

Ruhun bedeninden ayrıldıgında

Ahiret te yaptıklarının

mukafatını veya cezasını göreceksin

0|1
    0|0
  • Vardır.

Ahiret inancı denen birşey var.

0|0
    0|0
  • once kabir azabı.(tabi gerekliyse) kıyamet kopuncada yaradana hesap verme zamanı işte.sonra da cennet cehennem 2sinden biri.orada da sonsuzluk başlıyo.

0|0
    0|0
  • sonsuz uyku

0|0
    0|0
  • cenazende imam bir ara iki söz söyleyecek ve kafanı bir an tahtalara vuracak o an öldüğünü anlayacaksın imam senin o an amelini görür ama ağzını açıp söyleyemez düğümlenir o an boğazı

0|1
    0|0
  • Vardır tabiki güneşe bak ahirette güneş kadar gerçek

Allah affetsin bizleri

her nefesin hesabı sorulacak

kötü insansa kork kork iyi insansan rahat ol

0|0
    0|0
  • emin ol yok olmayacaksın

0|1
    0|0
  • yaptığımız iyilik ve kötülükler sorulacak! Mahşer gününü beklicez.

0|1
    0|0
  • Doğmadan önce nasılsan. Öldükten sonrada öyle olacaksın.

0|0
    0|0
  • bi b.k olmayacak ölüm olunaca sen yoksun seb varken ölüm daha ne olabilir...

0|0
    0|0
  • Simdi elindeki kuran i yavasca yere birak.. :)

0|0
    2|0
  • kim biliyor ki soruyorsun

0|0
    0|0
  • Ölmeden önce ne isek, aynısı olacak. Yani hiç bir şey.

0|0
    0|1
  • Hiçbir şey olmayacak

0|0
    2|1
  • kuran-ı kerimde herşey var bunun cevabını burda araman çok saçma...

2|1
    0|0
  • yaşayyıp görecez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• o kadar şeyler olucakki buraya yazmaya sığmaz

tabikide ahiret mahşet var

beden önemli değl zaten ruhumuz önemli orda

0|1
    0|0
  • Bİlinseydi zaten farklı inançlar olmazdı değil mi...

Kimse bunun cevabını veremez ve bilemez. Herkes kendine göre bir yol seçiyor hepsi bu.

0|0
    0|0
  • bilmiyorum :D bilmekte istemiyorum ölünce görcez nasilsa :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...